Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

mala_kea

Každý jednou za život šlápne do psího..... já ted šlápl do velkého a smradlavého a ta pachuť mi zůstane na botě dlouho. Hvězda navíc snad za rozměr, kterým se možná česká kinematografie může vydat. ()

FeriusParfax

Jeden den o Kozubovi skoro nevím a druhý den už mám zkouknuta dvě díla, ve kterých účinkuje. Tohle dílo bylo, co se týče humoru, trošku slabší. Už tu na mě přeci jen nějaký ten trapnohumor vystrčil růžky. Jde o pohodový snímek dvou kamarádů, co se rozhodli natočil dokument. Samozřejmě se to neobejde bez různých nezdarů a zaškobrtnutí. Přítelkyně od Štáfka byla extrémně nesympatická pinda (což byl samozřejmě záměr). Magnusek byl naopak ve svojí roli dokonalý. Je to šílená komedie, kdy jsem se sice nechlámala od začátku do konce, ale pár pousmání proběhlo. ()

geek.ondra

Účinné vtipy, obstojná režie a vynikající ústřední duo Šafránek/Kozub. Chyby to má ale v rámci českých komedií je to překvapení obřích rozměrů. 7/10 ()

Razzor_82

WTF, tak tohle je už vážně síla! Parodie pro děti školou povinné. Partička youteberů jede teda velké umělé hovna. Kozub je absolutně trapný, Štáfek už je totálně provařený, Fitgnusek v roli blbečka na odstřel a Babišová je neskutečně nesympatická. Je to nuceně vtipné, bez příběhu, nezajímavé a nechutné. Fehu stvořil nový komediální grál české kinematografie. Já se při tom filmu měl i smát? 2/10 ()

tomik99

Jak hodnotit český film, který sice na československém poli nemá obdoby, nicméně tak nějak víte, že je to celé jedna velká blbost? Asi největší problém jsem měl s tím, že vlastně nevím, čím chtěl film být. Je to komedie, nebo je to horor? Chvílemi mi to přišlo, že to nevěděli ani samotní tvůrci. Začátek byl samozřejmě slibný a možná mi nejvíce seděl. Dělat si srandu z dnešní mládeže, kdy chce být každý YouTuber, mi přišlo trefné a přesné. Těch vtipů se sice z těchto scén mohlo vymáčknout víc, nicméně postava Hovňouse se opravdu povedla a bavila mě celý film. Jenže co zbytek? Zápletka s mrtvou nevěstou a hostelem na kraji silnice mě vůbec neoslovila. A možná ten konec byl na mě už vážně moc, navíc mi to nepřišlo ani vtipný. Takže jak z toho ven? Snaha tvůrců za výbornou, provedení už o dost hroší. ()

bararich8

Českým filmům se vyhýbám velkým obloukem, ale když je tam Kozub, risknul jsme to, bohužel zase nic. Jako nápad to má dobrý, občas je vtipné, Mangusek tam ze sebe dělá dobrýho idiota, ale některé scény jsou uplně trapné a herecké výkony místy zcela chybějící. Škoda. 2,5* ()

Rockerman

Protentokrát zapomenu, co si o youtuberech, influencerech a jiných podobných zbytečných existencích myslím a pak mohu říci, že jsem viděl překvapivě vtipný film téměř bez trapných scén. Radomil je top! ()

mi-ib

Má to pár velmi vtipných momentů a hlášek, u kterých jsem se nahlas smál. Ke konci to připomínalo ojedinělou atmosféru, kterou si pamatuji u českých filmů snad jen u Choking Hazard. Ale občas to docela drhlo a jakoby Kozub a Štáfek nebyli dostatečně nosnou dvojicí, která ten film může utáhnout. Dokonce je často zastínil Magnusek, právě. ()

Kingjiri

Příběh jako celek mi moc neřek, stopáž byla subjektivně delší než těch sto minut, finále bylo zbytečně ujetý a třeba hudba mi přišla mnohdy dost divná. Na druhou stranu ústřední duo Kozub-Štáfek se dobře doplňuje, během projekce jsem se hned několikrát hodně zasmál. Manguskovo angážmá bylo velkym WTF momentem, ovšem v pozitivnim slova smyslu. Všechny scény s nim byly super, občas svýma výstupama zastínil všechny ostatní protagonisty a mám pocit, že tenhle úspěch jen tak (dost možná nejspíš nikdy) nepřekoná. Tenhle biják funguje zejména v jednotlivejch scénkách, jako celovečerní biják mi už ale moc kompaktní nepřišel, tak trochu jako youtuberský příspěvky na netu. ()

anitae

Dala jsem tomu šanci, ale humor Kozuba není pro mě. Kozub, Magnusek, Nedvědi....zasmála jsem se jednou u vysavače. Ale na takovou kravinu dlouho nezapomenu. ()

DAPDO

Moc příležitostí k zasmání jsem tam teda nenašel, je to taková chujovina na jedno nudný odpoledne, ale protože mám ty dva chuje rád, dám aspoň dvě hvězdy. ()

LyBerion

Sympatický a tak zvláštně koukatelný. Celý to stojí na dvojce Kozuba se Štáfkem, pokud máte tyhle dva rádi určitě se to zkouknout dá. ()

HappyDeath

Ano Ano Ano! Chtě nechtě musím přiznat, že jsem z tohohle počinu nadšený. Jasný, je to kýčovité jako prase, ale současně je to děláno prostě s citem pro věc. A v neposlední řadě, pokud jste alespoň trochu úchylní, tak se prostě pobavíte. Navíc duo Štáfek-Kozub je za mě fakt suprové a poprvé se mi líbil ve své roli i T. Magnusek. Na to, že je český film, tak fakt super. Rád bych viděl i nějaké pokračování.... ()

PetersCZ

Nic na tomhle nemá právo bejt tak dobrý, ale přesto je. Nečekal jsem, že mě Kozub někdy rozesměje, ale tady se mu to dařilo vlastně pořád. Magnusek herecky exceluje. Hororová část je přinejmenším funkční, vlastně i docela poživatelná, i když humorné ladění se přece jen daří správně dávkovat s větší frekvencí. Nakonec mi tím pádem nevadí vůbec nic a musím filmu věnovat láskyplné pohlazení po jeho pastišové tváři. Podobný počiny téhle tvůrčí skupiny si znova nabídnu moc rád ()

Hellierer

Po ukázkách jsem toho příliš nečekal, ale světě div se, tenhle nový projekt talentovaného režiséra Andyho Fehu funguje překvapivě náramně. Fehu už u Nenasytné Tiffany dokázal, že má cit pro práci s poněkud nestandardními proprietami a mixy (tedy hlavně v Česku), z nichž dokáže sestavit vskutku zajímavý a zábavný výsledek. To následně potvrzuje i u své první vyložené mainstreamovky, která zběsile míchá různé žánry, jako je horor, komedie, drama, pohádka či trocha romantiky, přičemž v každé z nich (tedy snad až na tu romantiku) funguje skvěle. Z hereckého pohledu pak celý snímek nese na bedrech trio Štáfek (vážnější), Kozub (typicky afektovaná postava) a překvapivě Magnusek, který si roli jednoduššího ňoumy užil do sytosti. Snad jen ty holky mohly být trochu zajímavější/méně šablonovité. No a samozřejmě potěší i fakt, že se autor skvěle naváží do dnešního ultimátního zla v podobě YouTuberů, a to rovnou s lehkým nádechem kritiky dnešní poněkud zvláštní doby. Už se upřímně nemohu dočkat toho, co si pro nás Fehu připraví příště. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD