Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

Tosim

Kozuba žeru, Štáfek mi nevadí a nechápu, proč se Magnusek pokouší točit dramata, když je to takovej komik. Jinak fajn komedie, která vypíchne jak debilitu youtuberingu, tak podstatu mužskýho přátelství. Souhlasím, že že jako český film má S&M žánr, který se tady běžně netočí, ale s něčím takovým, jako jsou Čeští lvi, bych opravdu ještě počkal. Technicky je to spíš průměr a v závěru snímek skouzne do lehce banální a nelogické hororové zápletky. Ale je to dobrej začátek! ()

Cival

Špičková a poctivě česká komedie, kterou jsem se prosmál od začátku do konce. Chemie Kozuba se Štáfkem v topu (fakt jsem si u toho jejich špičkování vzpomněl na nej buddy-movies), hlášky, romantika i napětí krásně fungujou, scénář pečlivě opíše kruh a zvládne i prodat hororovou nebo youtuberskou rovinu. Dal bych si další nášup. A jestli to Akademie nenarve do top 5 nej cz filmů roku jen proto, že to pracuje s méně ambiciózními a pokleslými žánry, tak to bude ostuda ()

Wacoslav1

Řečeno Slovy klasika : Na tohle už jsem moc starej... Ok tak dobře tak nejsem a myslím si, že to určitě není nějak dementní a občas si to umí i trefně udělat srandu ze všech těch zoufalců co si honí péro nad počtem lajků, ale na komoru mě to netrefilo. Každopádně Magnusek rulez! Za něj ty tři nakonec dám.50% ()

TheEvilTwin

Na českou tvorbu rozhodně ne tak katastrofální, jak jsem předpokládal (a to nejspíš tím, že se projektu chopili mladí tvůrci a ne přestárlé fosílie, jak je u české tvorby zvykem…), na druhou stranu ani tak dobré, jak by to potenciálně být mohlo. Je celkem úsměvné, jak se tvůrci snaží seriózně zaplout do žánru světového hororu, což se obviously nedaří, ale z hlediska komediální stránky se občas pár hlášek podaří, herecky je zejména Kozub skvělý a Štáfek jej taky pěkně dorovnává. Stopáž přiměřená, vizuál klasicky „český“ a humor místy dobrý, místy trapnější, ale ve výsledku se jedná o stravitelný film, u kterého jsem vyloženě netrpěl. A to říkám já, jakožto člověk, který naši tvorbu nenávidí na světě ze všeho nejvíc, takže milovníci podobné tvorby si tu jednu hvězdičku navíc klidně přihodí. ()

BoPo

Vydarené momenty by som spočítal na prstoch jednej ruky. Hviezdou filmu nie sú dvojica Štáfek / Kozub, ale skvelo vystihnutý youtuber nižšej cenovej skupiny Magnusek. Hlavný prúser, okrem častých hluchých miest bez väčšieho nápadu, je obsadenie ženských postáv. Martina Babišová a Andrea Daňková mňa nudili až otravovali. Je fajn, že sa v ČR niekto pustil do žánru naschvál, vedome béčkovej komédie až paródie, ale ja som sa za celú dobu nedokázal naladiť na tunajšiu vlnovú dĺžku. ()

• V čase 1:28:00 je slyšet známý zvukový efekt, tzv. Wilhelm scream. (NiWi)
  • Film pojednává o záhadě devíti křížů, které se nacházejí u obce Lesní Hluboké v okrese Brno-venkov, na silnici II/602, nedaleko exitu 168 dálnice D1. V blízkosti je hotel Annahof (původně motorest Devět křížů). Avšak místo s devíti kříži, které vidíme ve filmu, se nachází na zcela jiném místě – na lesnatém jižním svahu nad obcí Nedvědice, cca 35 km od křížů u dálnice D1. Zde se také nachází hotel Myslivna, v němž probíhalo natáčení. (no2)
  • Park, ve kterém Shoky (Štěpán Kozub) s Morthym (Jakub Štáfek) vykonávají veřejně prospěšné práce, se nachází u klášterního kostela Nejsvětější trojice na ulici Božetěchova v Brně-Králově Poli. (no2)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD