Na Babylon 5 prichádza Jason Ironheart, telepat, ktorý uniká Zboru PSI, pretože bol jedným z účastníkov experimentov s telepatmi. Agenti Bester a Kelseyová sú mu v pätách. Talia a komander Sinclair mu pomôžu pred Zborom uniknúť. Sakaiová sa medzitým dostáva do nebezpečenstva pri plnení jednej z úloh. (majo25)

PKD

Bester po 1! A nikoli, naposled. Proč to ale píši. O pár let později totiž Straczynski použil onen motiv/koncept (zde pomocí drog) telekinetického  trénovaného vraha/zabijáka, ve svém dosud nejlepším comicsovém megadíle, Raising Stars. Palce nahoru. ()

majo25

Jedna s najlepších epizód 1. série. Prvýkrát sa o slovo hlási Zbor PSI a aj hviezda prvého seriálu Star Trek - Walter Koenig, ktorého ešte uvidíme mnohokrát. Stačí len pár sekúnd a Bestera si každý zaškatuľkuje do tej správnej škatule - skvelá charizma. Vyzdvihnúť musím na tú dobu a seriálovú produkciu skvelé špeciálne efekty. ()

sirien

Ano, poprvé se tu objeví Bester. Ano, poprvé tu máme PSI Corps. A ano, celý ten námět je zajímavý a díl funguje dobře... ale vždycky mi přišlo, že to finále je na styl B5, minimálně co do prvních sérií, dost přestřelené (a efektivně tvoří dost nekonzistence a hromady otázek k jiným rasám atp.) Na druhou stranu, Sigma 95... Sigma to kompenzuje. ()