PeteBuck

OK, už len krútim hlavou. Pobavili ma hlášky: "Data, buď trochu pozitívny.Dúfam, že umrieme rýchlo." Alebo: "Je ten mostík menší, alebo som ja väčší?" a moja najobľúbenejšia: "Potrebujeme niečo staršie, analóg." Nepísal k tomu scenár Mel Brooks? Takže Jack sa hrdí súcitom, ale kľudne sa vyserie na Enterprise, naštve sa na rodičov, že ho chcú poslať na Vulkán, zdrhne a v podstate sa ako idiot nechá chytiť Borgami. A to je to najlepšie na koniec. Koľkokrát musia tých týpkov ešte zabiť, aby už boli mŕtvi? Borgovia? Vážne? Zasa? ()

Martrix

Nepatřím mezi milovníky cameí a parazitování na úspěšných projektech. Chci nové příběhy a nové postavy. Ale uznávám, že poslední scéna byla pro fandy ST mile dojemná. Taky oceňuji návrat nepřítele, jehož potenciál doposud není ani zdaleka vytěžen. Zvlášť po událostech s cestováním v čase.... Nebudu spoilerovat. Vcelku se divím, že do toho tvůrci takhle hrábli a vytvořili tak velkou hrozbu, jednu epizodu před koncem seriálu. Zavání to blbouspěchaným závěrem. Nu, nechám je dovyprávět jak to vymysleli ... případně si to schytají po grand finále. Tedy...pokud je tato řada opravdu poslední. Pokud ne, jen dobře. Nabízí se totiž konstatování, že teď to teprve začíná být zajímavé. A to i přestože se k tomu tvůrci dopracovali skrze další logfaily. Díky nim se zde stává ze žánru SF spíš SFF (science, fantasy, fairy tales). Nicméně takové to bylo vždy...to jen někteří fandové dospěli a jsou teď zbytečně kritičtí... . PS: ale i pro ně je asi hláška Sedmé směrem k Datovi: ...Robot má pravdu..., rozpustile zábavná. ()

cyphercz

Velmi mě iritují dvě věci - 1) že tvůrci namontují takhle skvěle udělaný návrat TNG Enterprise na neskutečně idiotský a retardovaný příběh o jakémsi Frontier dni, který naprosto postádá byť elementární logiku a uvěřitelnost - aneb pošleme celou naší flotilu na jedno jediné místo a ještě je všechny navzájem propojíme aby tuto armádu bylo možné během 2 vteřin zcela zneschopnit, vyřadit, či ovládnout nepřátelskou silou *těžce blicí smajlík mlátící hlavou do zdi*. A na to navazuje bod 2) který ukazuje, že stačí udělat nostalgický fan servis v posledních 5 minutách epizody a většina diváků bude tvůrce vynášet do nebes, přičemž zcela ignorují tu tunu stupidity v předešlých 40 minutách, viz orgasmické komentáře a vysoká hodnocení k této epizodě, to je zatraceně smutné. Nebudu do detailu vypisovat každou debilitu v oněch shitózních 40 minutách před návratem na 1701-D, tak jen v krátkosti - vymaštěný Pikárd junior a jeho stupidně impulzivní a hysterické jednání ve stylu Miky Burnham, které vyústí v krádež raketoplánu a přílet k borgské královně (mimochodem kam se poděla Agnes?...), přičemž už teď je nad slunce jasné, že to bude on, kdo v desátém díle "saves the day", dále směšné bláboly a kurtzman-debility v podobě asimilace přes transportér, ale jen pro jedince do 25 let (je mi neuvěřitelně trapně jak debilní tato kurtzmanovina je). Epizoda pro mě byla na nějakých 30-35%, ten Enterprise závěr ji vytáhnul na 50% a fousové 3 hvězdy, na víc to prostě fakt nemá. ()

probablito

Prednostne, musím povedať, že som bol pomerne skeptický už len voči tomu, čo Jack nájde za červenými dverami, čakal som nejaké hrátky s genetickými experimentami ala Khan, ale toto ma absolútne prekvapilo. Odtiaľ je to potom strhujúca jazda, počas ktorej som aj zabúdal dýchať a premýšľal nad tým, ako do boha toto chcú ukončiť v ostávajúcej časti, keď toto by potrebovalo ďalšiu sezónu, - seriózne, čakal som, že po "shit hits the fan" momente, sa Picard prebudí a povie si: "Tak to teda ale bola riadne skurvená nočná mora", niečo ako taký extenzívnejší sen zo začiatku Prvého Kontaktu. Áno, a ten koniec. Je to síce všelijako pokútne scenáristicky ohýbané, ale asi som nezažil pri sledovaní seriálu, že by ma čosi tak silne emocionálne preplieskalo. Star Treku fandím od roku 1996, a videl som všetky ST seriály a filmy, takže viem, s čím porovnávam, ale toto je čosi ako Matrix Star Treku, bod prevratu, ktorý nastolí nové ponímanie tohto fenoménu. ()

Dr_Virus12

TERRY FUCKIN MATALAS, what a fuckin GOAT. Dejte mu ten jeho seriál, zasazený v Berman universu. Tohle je doslova poprvé od té doby, co se Kurtzman ujal vedení, co jsme dostali MY fanoušci to, co jsme celou tu dobu chtěli. NÁŠ STAR TREK. Vyhoďte už toho loosera Kurtzmana, který není schopen ničeho, než ničení. Dejte celý Star Trek Terry Matalasovi, který miluje starý Trek a nechte ožít tuhle celou franšízu. ()