PeteBuck

Takže takto. Picard dostane hlášku od Beverly, že jej hrozí nebezpečenstvo, zatiaľ čo Raffi plní nejaké záhadné tajné poslanie. Počas epizódy sa dočkáme na neskutočné množstvo pomrkávania na všetky možné seriály a filmy z dielne Star Trek, postrehol som pár tónov od Hornera, celý motív od Goldsmitha obšlahnutý zo Star Trek VIII, tiež romulanské pivo a more iných narážok. Titan vyzerá ako kríženec Enterprise A (tanierova sekcia) a Enterprise E (zvyšok lode). Nad zvyškom som len krútil hlavou. Picard a Riker nad chľastom v bare vymyslia plán, ktorý je impotentný až hrôza, pretože spoliehajú na to, že kapitán je na hlavu padnutý chuj, ktorý im splní, čo im na ich očiach vidí. Zatiaľ čo je nový veliteľ Titanu debil plný predsudkov, ktorý nenávidí Borgov. Ale vďaka našej drahej Seven of Nine, ktorá poruší predpisy, ako kedysi Kirk kvôli Spockovi v ST III (dokonca aj odlet z doku je na chlp rovnaký) a preletia polku galaxie, zatiaľ čo sa kapitán vyspinká do ružova. Inak nevedel som, že výsadok sa teraz robí bez trikodérov za to s nabitými fázermi, zatiaľ čo 70 ročný kapitán sa nechá chytiť 20 ročným týpkom ako totálny zelenáč. Fakt na smiech. A tiež nechápem, že nejaký pako ukradne Daystromovmu inštitútu zbraň ako keď decku zoberiete cukrík. Orion frčí aj v 25. storočí na plné gule, z Raffi je troska a osvetlenie na mostíku je také depresívne a tmavé, že aj Nostromo vo Votrelcovi pôsobilo optimistickejšie. Mám ten dojem, že to bude ako so Strange New Worlds. Privedieme čo najviac osôb z pôvodných seriálov a budeme neustále pomrkávať na Star Treky dávno minulé, aby sme prekryli seriálovu impotenciu. Odtiaľto to podľa mňa pôjde už len od desiatich v piatich, ale nechcem predbiehať. ()

Phoenixcq

Nejprve jsem dal 3, ale neměl jsem z toho dobrý pocit... Po rozmyšlení musím snížit na 2. SPOILER: Bev zavolá Picarda a ten přijede. KONEC SPOILERU... Hmmm WOW, tohle už v ST bylo nejméně 100x a vždy okolo toho dokázali udělat i ucelený příběh, mnohdy i s nějakou pointou. Tady máme jen další z mnoha seriálů na pokračování, kdy bude spousta minutáže vyplněna prázdnou vatou... Děj mezi úvodní scénou a scénou v baru se dal shrnout do dvou minut. Jako je to lepší než předchozí sezóna, to jo... Ale není to ono... Tady vlastně ani nevíme o co jde... Jen jsme se dozvěděli, že se něco bude dít v dalších dílech... Hmmm... A co jako? Není to trochu málo? ()

cyphercz

Stejně jako u předchozích dvou řad i tato současná má celkem solidní season opener, navíc se silným ústředním duem - Rikerem a Picardem. Z nových postav vyčnívá kapitán Shaw, který je celkem dost na přesdržku, ale některé jeho pohnutky či myšlenkové pochody se s přimhouřením obou očí dají pochopit, Jack Crusher zatím naprosto meh, linka s Raffi totální zívačka, hlavní záporáci jsou až směšně generičtí bad guys, za zmínku také stojí jak neuvěřitelně potemnělý je celý Titan, snad ještě víc než depresivní Discovery, a to je co říct, ale obecně vzato se na to koukat dalo, děj měl hlavu a patu a proto si to 70% a velmi těsné 4 hvězdy zaslouží. ()

GejmronCZ

Absolutní bomba! Už na začátku mnou projížděl mráz, když jsem slyšel znělku TNG a titulky na konci mi nahnali snad větší husinu než Tomův spidersense v Infinity War a větší mráz než je venku mimo Snowpiercer. Zatím všechno topový, snad to vydrží. A já jdu nějak setřást tu husinu, protože jí mám i při psaní týhle recenze (asi minutu po dokoukání). Skvělej otvírák nový série. ()

kyjo

Změna showrunnera se projevila razantní změnou kvality scénáře i režie. Většina postav se začala chovat relativně rozumně, a ty původní dokonce občas projeví i svoje původní charakterový vlastnosti. Po předchozích dvou naprosto otřesných sezónách (a několika nekompetentních inkarnacích Abrams-Treku), je tohle pocitově zatim asi nejblíž původnímu ST. Inspirace TOS i TNG je zjevná, jak po stránce vizuální, tak příběhem. Bohužel, nehledě na počet referencí, kterých tady je fakt hodně (skoro jakoby nás tvůrci chtěli za každou cenu přesvědčit, že se opravdu jedná o Star Trek) je to od originálů furt hodně daleko. Ikdyž je vidět posun k lepšímu, vizuálně jsme pořád v ponurých, slabě nasvícených interiérech, kde se všechno leskne a problikává. V podstatě je tam skoro celou dobu tma, a neonová barevná paleta navozuje spíš dystopickou atmosféru Blade Runnera, než optimistickej svět Hvězdný flotily. Ok, nemusíme nutně lítat vesmírem v luxusním obýváku s vystajlovaným interiérem, pohodlným nábytkem, a obrovskou plochou telkou, ale přecijen - Star Trek má být utopie. Má to být něco, k čemu máme chtít do budoucna směřovat. Ne něco, z čeho člověk dostane po 5 minutách depku. Od toho tu máme spoustu jiných věcí. ()

• Annie Wersching (kráľovná Borgov) prehrala boj s rakovinou len pár týždňov pred premiérou 3. série. Táto epizóda je jej preto venovaná s odkazom: „Pre Annie“. (koba)