Úžasné prasatá

(festivalový názov) (TV film)
  • Česko Úžasná prasata (viac)
Rakúsko, 2018, 45 min (Alternatívna 50 min)

Réžia:

Matt Hamilton

Skrze mnohé pozoruhodnosti, o nichž jsme tušili jen málo, odhalíme, jak se prase stalo jedním z nejpočetnějších a nejrozšířenějších savců planety... Prasata mají tuhý kořínek a díky tomu patří mezi nejúspěšnější savce na světě. Prase domácí známe všichni. Na naší planetě jich spolu s námi žije více než miliarda všelijakých druhů. Nenechte se však ošálit jejich skromnými projevy chování a plnoštíhlou vznešeností. Disponují vlastnostmi, kterým teprve nyní začínáme přicházet na kloub. Rypák jim neslouží jen jako nos. Díky neobyčejné obratnosti zastoupí další končetinu. Prasata jsou také daleko chytřejší, než si myslíme. V některých úkolech předčí psy a vyrovnají se šimpanzům. Jen těžko je něco zaskočí. Nevěříte? (Česká televize)

Stanislaus

(AFO 2019) "Smrdíš jako prase!" - "Vypadáš jako prase!" - "Chováš se jako prase!" Člověk si v běžném životě asociuje s prasetem spíše negativní než pozitivní konotace, což se tento pozoruhodný dokumentární film snaží vyvrátit a představuje "chrochtavé čuníky" v naprosto jiném světle. Snímek nabízí pohled do života různých druhů prasat napříč celým světem a dokazuje, jak úžasnými tvory vlastně jsou. Vyznačují se nejenom nadměrnou inteligencí a vytříbenými smysly, ale i vysokou odolností vůči nehostinným podmínkám a sebeuvědoměním se. Tvůrcům se podařilo během padesáti minut prolomit a popřít mýty kolující okolo těchto tvorů, které si mnozí z nás spojí primárně s chutným steakem. P.S. Nejlepšími momenty bylo plavání s čuníky a honička geparda s prasetem bradavičnatým, u které místy člověk nevěděl, kdo koho vlastně honí. ()

easaque

4* prasátka miluju ve všech podobách, tak jsem si nemohl nechat ujít tento dokument, který mě potěšil a potvrdil moje zkušenosti, že jsou to inteligentní zvířata než třeba psi. Doporučuji dál. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

slunicko2

Zbavme se zažitého pohledu na prasata Jsou daleko všestrannější a zajímavější, než si myslíme. 1) Spoiler. Ušetřím vám čas a základní teze snímku tu vyjmenuji hned. Prasata mají vyjímečný čich (viz hledání lanýžů)._____ Mají špičkovou paměť._____ Velmi chutné maso._____ Mutualistický vztah s mangustami (ty je zbavují cizopasníků)._____ Jsou si částečně vědoma sama sebe._____ Mají vysokou inteligenci._____ Velká přizpůsobivost prostředí (žijí v tropickém pralese, na afrických savanách i na Sibiři)._____ 2) Už nestojím o plavání s delfíny či žraloky, chci plavat s prasaty. Jedu na Bahamy. ()

Arsenal83

Prasatá sú úžasné a inteligentné tvory, no najúžasnejšie sú na tanieri. Aké to šťastie, že moslimovia a židia týmto stvorením opovrhujú a nám tak ostáva viac dobrôt na stole. Jaterničky, bôčik, koleno... škoda len, že som aktuálne na zdravej strave. ()