Roswell

• USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Jason Katims

Predloha:

Melinda Metz (kniha)

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (viac)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiálny text distribútora)

Zetwenka

Roswell pohodový seriál na odpoledne, mě hodně zaujal a tak jsem se každý den těšila až bude nový díl a přinese další dobrodružství a záhady. Efekty celkem přijatelné a myšlenka "jsou mimozemšťané mezi námi" je zajímavá a motiv seriálu vychází z události, kdy v roce 1947 údajně spadlo v Roswellu ufo. Dobrá výjimka mezi těmi skoro samými kriminálkami, kterými jsme pravidelně zásobeni až k znechucení. 3 řady vyjádří, myslím, akorát tak dost děje, který není zbytečně natahován ale ani ocupkán a ta tečka za celým dějem je příjemná a má i konec, který seriály postrádají. Jelikož se většinou nechávají hodně otevřená vrátka pro případně pokračovaní. Tady jsou přivřená decentně, vysvětleno, většina věcí dořešena, odjezd z Roswellu ale i nenápadná cestička pro možné pokračovaní, které ale třeba není. Viděno: všechny 3 řady ()

spygirl

Tento seriál jsem kdysi milovala... ted' jsem si ho asi po 10-ti letech znova vyhledala a kupodivu mě stále baví. :-) Nádherná úvodní znělka, zvláštní melancholická atmosféra. !Obsahuje SPOILERY! Neoblíbené postavy: Isabel. Oblíbené: Liz, Maria a Kyle. Býval jím i Max, ale ta jeho přehnaná zodpovědnost mě začala v pozdějších dílech už štvát. Jen nechápu jednu věc: Když je neustále tak zodpovědný, tak jakto, že neví, jak vznikají děti? :-) Když Tess jen tak rychle otěhotněla, dalo se tomu přece zabránit, no nic. :-) Jo a ve 3. řadě - do té benzinky mohl jít v noci, díky svým ufounským schopnostem, tak jak to sám později udělal, tak proč do toho zatahoval Liz a vloupali se do ní ve dne s kuklama na hlavách? No fakt, tohle jsem nepobrala. Ale dost výtek. 1. řada - 80%, 2. řada - 80% 3. řada - 60% btw. Majandra Delfino má nádherný hlas... a navíc je to kočka. :-) A ještě k Liz - velmi jí závidím tu terasu... úžasná... :-) ()

Ilicka

Jedna z mála mých "náctiletých" seriálových lásek, které mi vydržely dodnes. Nostalgie mnou cloumá pokaždé, když Dido zapěje, že "nemůže spát ani dýchat, dokud s ní nebudeš". Čtyři eMZáci, velké tajemství, problémy přerůstající přes hlavu. Každá série žánrově (a z hlediska Michaelova účesu) jiná, což je moc dobře. A vánoční epizoda Roswell Christmas Carol je možná neuvěřitelně sentimentální, ale já u ní brečím dodnes. ()

Nuala

Tak jo, přes víkend jsme s kamarádkou Iličkou uspořádaly soukromý (původně) filmový maratón. Ten se ovšem tak nějak neplánovaně zvrhl v maratón seriálu Roswell. Samozřejmě jsme neskoukly celé tři řady, ale vybraly jsme si nejlepší díly. Byly to konce jednotlivých serií, které jsou opravdu dokonalé a pár oblíbených epizod. Ponořily jsme se zpět do víru maloměsta Roswellu s mimozemšťanskou historií, mytologií i současností, mezi dobráckého a trošku usedlého Maxe, bláznivou a sympatickou Isabelle, hláškujícího Michaela, (mě) nesympatickou Tess a jejich pozemské kamarády. A musím říct, že to stálo opravdu za to. Skvělé písničky, vtipné scénky (ano, opět mám na mysli svého oblíbeného Michaela) a docela zajímavé příběhy. Njn, má roswellovská posedlost je po douhých letech zpět :) ()

novoten

1. série - 75% - Jmenuji se Liz Parkerová a před pěti dny jsem umřela. Romantický rozjezd, melancholická nálada - a spousta nesnesitelné vaty, která mě málem dokázala odradit. Ale po několika dílech se v lesích něco stane, rodiny odjedou stanovat, vztahy se nám propletou a od té chvíle jde Roswell tak nepředstavitelně nahoru, až jsem chvílemi zapomínal popadat dech. A v jediné chvíli mi došlo, jak toho superčestného Maxe, rebela Michaela nebo překrásnou Liz mám hluboko. Znovu opakuji pro všechny, kteří se nechají odradit unaveným startem - rozjezd rozpačitý, následky ale dokonalé, závislost zaručena. 2. série - 80% - Základní příběhová linie se drží konceptu, který se tolik osvědčil v závěru předchozí série. Vztahy jsou pořád v první linii a doprovází je řešení nových záhad a prohlubování zapomenuté minulosti mimozemských hrdinů. Tohle dospělejší pojetí minimálně v první polovině funguje do puntíku přesně a narušuje ho až nevydařená několikadílná vsuvka s Michaelovým příbuzenstvím. Roswell ale už několikrát dokázal změnit dlouhodobou náladu z dílu na díl a naštěstí se mu to povedlo i v tomhle kritickém momentu. Od plesu až do samého konce předkládá romantické drama, překvapivě potemnělou psychologii a v neposlední řadě i tragický nádech. A finální scéna slibuje velkolepý finiš. 3. série - 80% - Potřetí totéž a potřetí jinak. Stále je tu strach z prozrazení, stejný základ vztahového snažení nebo Michaelovo neutuchající rebelantství, ale přesto se pár věcí změnilo. Předně to, že hned od úvodu je vůdčí postavou Isabel. Na jednu stranu má Katherine Heigl další možnost předvést to, že je skvělá herečka, na tu druhou ale značně strádá linie přislíbená finálovým dílem předchozí série. Vzhledem k několika scenáristickým perlám a žánrovým chuťovkám (epizoda říznutá sitcomem jednoznačně vede) nevadí ani to. Jenže tak jako všechno někdy končí, končí i Roswell a povedlo se mu skončit v nejlepším. Nepopírám, že s trochou nepatrných úprav šlo úžasné dvoudílné finále naroubovat v podstatě na kteroukoli z epizod, ale tak jako jsem odpustil dřívější zaváhání, odpustím i tohle a užiju si parádní finiš znovu a znovu. Roswell měl nejednu chybu, ale tyhle zkroušené i odhodlané postavy nejde nemít rád. A to, že má v samém závěru každý z hlavního ansámblu (byť někteří byli v této sérii už spíše přihrávači) pevnou roli a mě to doteď dojímá, dokazuje, že Liz a spol. se mnou zůstanou. ()

• Herci jako přisadu do jídla nepoužívali skutečné Tabasco, ale šťávu značky V8 Berry Splash. Původně sice zkoušeli ochucovat Tabascem, ale hercům následně slzely oči a neustále žádali o pití. (novoten)
  • Novinové útržky v úvodních titulcích jsou skutečné zprávy z novin týkající se údajné havárie UFO v Roswellu z července 1947. (novoten)
  • Jedna epizoda byla natáčena 5-7 dní. (Elbarto08)

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (viac)