Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvorcovia:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (viac)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiálny text distribútora)

cunicekb

No co? Dětská láska :) Dneska se točí něco "hroznýho", takže podle dnešních seriálů je tento opravdu skvělý. Neříkám, že jde o duševní obohacení, nebo o film pro náročného diváka, je to hovadina, to je pravda, ale mě si zkrátka získal jako malé dítko a od té doby nejsem schopná se toho pocitu zbavit :) To bude tím velkým kloboukem, co nosí J.R. :) ()

Gig

Pokud bylo těch dílů do padesátky, aneb, jak to ještě velmi velmi dávno dávali na čt, tak se na to dalo koukat. "Džej Ár" je legendární hajzl a intrikán. Ale poté, co těch dílů a dílů přibývalo a došlo klascky, jak je to u většiny nekonečných seriálů, k tomu, že partneři si vymění partnerky a ten ještě nespal s tím, a přidáme tam ještě motiv krimi, nemocnici, a copak jsme ještě neudělali za zvrat...., tak to bylo koukatelný. Jenže s Clifa udělali blbečka, co myslí a jedná jak malé dítě atp. Navíc poté, kdy vstal z mrtvých Bobby a já nevím co ještě, tak se ze seriálu stal Tak jde čas. Škoda. Hudba výborná, herci koukatelní, výborný český dabing. Jo a objevil se tu i herec, no herec, Richard z Modré laguny :) ()

martins

První dvě série vcelku zdařilé, ale 10 let je trochu moc. V 91 a 92 na tehdejší ČST a poté ČT veliká událost. Další pokračování na Nově už to tak oblíbené nebylo. ()

chucky

Celkem o ničem. Na to, že to bavilo důchodce všech kategorií to je už co říct. A ty chvilky kdy se Bobby ztratil, patřily k mému největšímu traumatu v životě.:::))))))))) ()

Rorie

popravdě si to už moc nepamatuju, co mi ale v paměti zůstalo je, že jsem u toho vždycky usínala a ještě vyfoukané vlasy všech hereček, které lítaly všude po obrazovce..tak nevím..2* za uspávání v době mého mládí ()

MaxQ69

První díly byly dobré a člověk si tento sociálního seriál mnohdy i užíval. Ale s postupným přibýváním dalších dílů, úroveň Dallasu značně klesla. Troufám si tvrdit, že často až za hranice snesitelnosti. Vzpomínám si, že když se u nás Dallas vysílal, každý o něm mluvil, každý řešil postavy nebo nejaktuálnější díl. Byl to velice oblíbený seriál ve všech společenských vrstvách a snad i věkových kategoriích. Hodnotil bych čtyřmi hvězdičkami, ovšem polovina dílů ztrhla hodoncení na přiměřených 50%. ()

vilusinska

Tak já myslím že v té době tenhle seriál sledovalo hodně lidí,a aspoň to nebylo přeplácané romantikou jako v pozdějších telenovelách,a JR dámy a pánové stál za to,takovej správnej slizkej gauner který škodil všem :-D. ()

rytir1

Dallas je legenda mezi telenovelami i seriály. Velice vážně pochybuju, že většina těch, co jej zde hodnotí jej zažili nebo viděli celý na to, aby jej takto zle kritizovali, jinak by jej těžko mohli řadit mezi typické jihoamerické telenovely kam nepatří a přiřadili by jej správně k americkým nekonečným seriálům typu Tak jde čas a Dallaských následovníků Dynastie a dalších. Seriál není sice nijak excelentní a je určen spíše pro naše babičky, ovšem na svou dobu způsobil průlom mezi seriály tohoto typu. Navíc filmový blaf se smrtí Bobbyho patří k nejdokonalejším seriálovým tahům, pokud si to někdo neráčil aspoň dohledat na netu. Proto ho mám rád. Padouch Džejár schopný zaprodat klidně vlastní rodinu je jedna z nejlepších a nejvýraznějších záporných postav co kdy vznikly a také jedna z mých oblíbených seriálových postav po Houseovi a Alu Bundovi. Zkrátka dokonalý záporák. Navíc nesmrtelná znělka. Proto se nestydím dát tento seriál ke svým oblíbeným, je totiž jeden z mála nekonečných, které jsem rád sledoval a spolu s Chobotnicí další mezi prvními co jsem kdy shlédl. ()

Figuska

Dát míň než 4* tak si připadám jako pokrytec, když jsem si tenkrát běžela koupit všechny díly v knižní podobě. :-D Vidět to dnes, hodnocení by šlo bez pochyb hodně dolů, ale kdoví, jaké dáme hodnocení skvělým seriálům, co běží dnes, za 10-20 let... možná budou další generaci připadat stejně směšně jako dnes Ewingové z Dallasu... Vidět znovu všechny díly a přehodnocovat nemám sílu. Budu tedy shovívavá a raději si počkám na nově ohlášený seriál Dallas 2012. ()

wirtuaruska

Pozor, nesahejte mi na Dallas. Není nic lepšího než dobrák Bobby, než nejrovnejší chlap na světě J.R. a ostatní parta naftařů. V seriálu se točí nafta, prachy, sex, intriky a takové príběhy miluji. ()

Latysek

Nejlepší soap opera jakou jsem kdy viděl.Nikdy nezapomenu na to jak Bobby vlastně nezemřel,že to byl jen sen.Kdykoli ZREPRÍZOVAT!!! ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (viac)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (viac)