Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvorcovia:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (viac)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiálny text distribútora)

babuška

pamatuju když na to máma v neděli koukala, po pár pívech jsem koukal taky, poučení z toho je, že slizák je slizák, idiot je idiot, domácí alkoholička existuje, a něco stmelit nejde ()

PanWolf55

Celé rodiny sedíc večer před CST a dychtivě očekávajíc nový díl Dallasu s informací, jestli to té svini J.R. zase projde! No a když zemřel Bobby, celej národ hořce plakal... ()

redsparrow

Kdyby mi někdo tenhle seriál ukázal dneska, pomyslel bych si jestli neutrpěl otřes mozku, ale když mi bylo asi 14 a celá pětičlenná rodina jsme se k tomu vždycky seběhli do obýváku a společně to prožívali, mělo to svoje ohromný kouzlo. Je to nostalgie samozřejmě, ale už jsem pochopil že filmy se nadají hodnotit všechny stejně objektivně. Když tenkrát vylezl Bobby ze sprchy a 60 dílů jakoby se nestalo, skoro jsme se doma pohádali :) Pecka prostě. ()

Sveter

Když jsem ještě chodi na ZŠ a dávali to poprvé, nemohl jsem se vždy dočkat nového dílu. J.R. je jedním z mých seriálových hrdinů. ()

P3RS3CUToR

Džejár Jůjing a Bobby. Tak u toho jsem se každý večer jako malý popadal za břicho. 2 chlapi se předháněli v závodu peněz a žen. Skvělá sága rodu Džejárů :D ()

sun.eagle

Seriál na který do konce života nezapomenu. Seriál u kterého jsem strávil část dětsví před televizí. Ropa, Texas, obchodní jednání jen a zásadně bez rukavic, Bobby a smrt, Bobby a "obživnutí", drahé a kvalitní pití v práci i na Southforku po práci, Sue Ellen a chlast, Ewing oil a milion dalších věcí kvůli kterým seriál miluju. A hlavně J.R. jakožto můj hrdina dětství. Spolu s Darthem Vaderem nejlepší, největší a nejcharizmatičtější padouch všech dob, kterému nejde nedržet palce. ()

JohnyBlaxx

Nekonečný seriál, ale slyšel sem i o seriálu, kterej se hraje přes 15 let. Většina postav v ní už několikrát zemřela a dokonce diváci už ani neví, jak seriál začal. Pokud někdo víte jak se tato "splaška" jmenovala, napište! Díky ()

pelegryna

Dallas je velkolpepé dílo oproti všem českým seriálům po revoluci točených. I dnes by zvrátil sledovanost na stanici, kde by to běželo. ()

theborisvo

Když se řekne "seriál Dallas" tak mi naskakuje husí kůže. Někonečně dlouhý seriál, který jem musel jako malý sledovat s babičkou. Nenáviděl jsem to. ()

sako44

Tak tohle je pravá seriálová Amerika 80. let. Já jim to nebaštím. Ale 1 hvězdičku musím dát, protože postava proradného J.R. mi utkvěla v paměti až dodneška + dobrá úvodní znělka seriálu. A to je 15 let, co jsem to viděl naposledy. ()

skream

Souhlasím s tím že některé seriály si zaslouží dát odpad, aniž by člověk viděl celý jeden díl, např.: ulice, ordinace, tak jde čas...(stačí vidět ukázky a hned je to člověku jasné že si to můžou pustit jen zoufalé matky na mateřské nebo důchodci s fialovou trvalou při pletení ponožek) ale tohle není případ Dallasu. Ti co dávají odpad si seriál pletou s telenovelou nebo seriálem Tak jde čas, nebo neviděli ani jeden díl, což je v tomto případě nespravedlivé. Pokud mi někdo nevěří, at se podívá na vysoké hodnocení na IMDB. Ted ale k seriálu. Podle mě je to zlom v TV seriálech (dalším zlomem byl seriál 24 hodin a South park) podle kterého si vzalo příklad 50% seriálové tvorby doted. Má nejlepší seriálovou zápornou postavu- JR a nejhezčí kladnou postavu- Pam. A pár hodně dobrých cliffhangerů. Vše co vidíme dnes i v českách seriálech bylo už v Dallasu a v daleko lepší podobě,.. ()

jindrisak3

Po více jak 20 letech se vracím k Dallasu, je to nostalgie... ale něco mi na tomhle seriálu hrozně vadí. Občas je to docela nudné, chvílema trapné. Dabing Luccy a Pamely mi nesedí, ne hlas, ale občas nepřirozená intonace, je to takové až moc uhlazené... Přesto je na seriálu něco, co mě baví. Pamatuju jak jsem vždycky měla radost když intrikánovi Džejárovi něco nevyšlo. Ráda se na to znova podívám, i když už mě to nebaví tolik jako kdysi. 45% ()

YuriBS

V dobe, keď sa to u nás vysielalo, som to pozerával s babkou. Vtedy ma to celkom bavilo, bol som zvedavý na ďalší diel. Odstupom času ale musím uznať, akú blbosť som pozeral. Dnes by som si to pozrel už buď len z nostalgie, alebo preto, aby som sa uistil o "kvalite" seriálu. Zaujímavé na takýchto seriáloch je to, že to človeka strhne sledovať, ako sa bude dej vyvíjať ďalej, hoci od kvalitného zážitku to má ďaleko a dej samotný sa miestami vlečie strašne pomaly. Akoby jeden deň trval niekoľko dielov, ak nie desiatky dielov. Divím sa, ako je možné napríklad jednu vraždu natiahnuť na tri-štyri diely a pod. ()

NikoKovac

Hvězdička za genialitu tvůrců, kteří prakticky vymazali veškeré dění v celé sérii po Bobbyho smrti. A taky za to, že když běžel Dallas, bylo mi tak kolem šesti let a neskutečně jsem to "žral". ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (viac)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (viac)