Tai_K_B

V nemocnici řádí enormně výkonný maniak a škrtí personál provazem. Případy se kvapem kupí a celý Kojakův tým marně pobíhá po nemocnici a sbírá ze země napadené a uškrcené. Nepomáhá ani fakt, že Crocker se Sapersteinem jsou převlečení za nemocniční zřízence a Stavros za uklízeče. (Mimochodem jeho převlek ani nemohl být realističtější. Koho by napadlo v něm hledat policistu, když za deště vytírá chodník před budovou nebo v rámci úklidu na koši v chodbě přesívá cigaretový popel z popelníků kuchyňským sítkem?) :-D Všechen ten zmatek silně rozrušuje pacienty na psychiatrickém oddělení, kde Kojakovi padla do oka jedna sympatická a notoricky přepracovaná obětavá doktorka. Personál nemocnice už začíná s vyšetřovateli ztrácet trpělivost (Kojak: „Až najdu svýho vraha, vrátím vám váš špitál.“) a pachatel stále nikde… A na policejní stanici mě pobavil holící se travestita (zkrátka, ve službě musejí i volavky dodržovat dekórum). :-)  |  Na závěr ještě jedna velká pravda o pacientech, kterou v tomto díle vyslovil jeden z ohrožených lékařů: „Když je jim po operaci dobře, děkují Bohu. Když je jim zle, nadávají doktorovi.“ ()