Tai_K_B

Kojak hraje s ostatními detektivy karty a dojde jim pivo. Pro další plechovky je vyslán hodnostně nejnižší kolega, který se v obchodě připlete k přepadení a po krátké honičce je zlodějem zastřelen. Jedna ze dvou svědkyní před soudem neobstojí a ta druhá zmizela. Ukáže se, že jde o agentku nastrčenou od FBI do zločinecké organizace jako bossova milenka a nesmí tedy být do Kojakova vyšetřování zapletena. Ale s tím se Kojak nesmíří a nedá pokoj, i když je kvůli jeho šťourání agentka brutálně zmlácena. Ani ona ale nehodlá zahodit měsíce perné práce a nechat bosse vyklouznout… Ta agentka byla docela obdivuhodná osobnost. A Kojak naštěstí nakonec ubral plyn, přestal trvat na tom, že všechno musí jít jen a jen po jeho a společně (na dámských záchodcích) upekli novou společnou strategii, jak zabít dvě mouchy jednou ranou.  |  Jedna zábavná momentka: Rozhořčený Kojak poté, co udělil prodejnímu automatu herdu a vypáčil z něj sendvič: „Sýr. Chtěl jsem se salámem.“ McNeil: „Salám je dvě bouchnutí, sýr jedno.“  |  Přidávám hvězdičku za tu povedenou úvodní honičku s přestřelkou. Ovšem ta nová seriálová znělka, to je strašná(!) vizuální zhůvěřilost. ()