Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka

• Slovensko Zákon a poriadok (viac)
Ukážka z filmu 7
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1999–2024), 391 h 3 min (Minutáž: 40–46 min)

Tvorcovia:

Dick Wolf

Réžia:

David Platt, Peter Leto, Jean de Segonzac, Alex Chapple (viac)

Scenár:

Julie Martin, Warren Leight, Brianna Yellen, Robert Brooks Cohen (viac)

Mariska Hargitay, Dann Florek, Richard Belzer, Ice-T, Christopher Meloni, BD Wong, Tamara Tunie, Diane Neal, Stephanie March, Dean Cain, Michelle Hurd (viac)

Elitní oddělení newyorské policie, Útvar pro zvláštní oběti, pod vedením odvážné a soucitné kapitánky Olivie Bensonové, vyšetřuje a hledá spravedlnost pro oběti a přeživší ohavných zločinů. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Muldy k tomuto seriálu (121)

Season 5 (2003) (S05)

Ačkoliv jsem nesehnal, a tedy i neviděl 20. díl, z průměru jednotlivých epizod mi vycházejí 4 hvězdičky. Úvodem série jsme přišli o jednu z hlavních postav a její náhrada nebyla vůbec špatná volba. Zbytek zůstal při starém. Spousta epizod byla slabších nebo průměrných, některé ale byly i velmi dobré, a to dělá průměr 4 hvězdiček. TOP 3 nejlepší epizody: 05x11 (Útěk), 05x22 (Bez bolesti), 05x25 (Hlava). ()

Útěk (2003) (S05E11)

Běžně k jednotlivým epizodám komentáře nepíšu, ale tentokrát musím. Tato epizoda plná hereckých hvězd - Milo Ventimiglia, Fionnula Flanagan, Stephen Lang, mě velmi mile překvapila. Moc se mi líbil celý námět dílu, jednotlivé postavy byly dobře prokreslené a příběh postupně gradoval, a to velmi zajímavým a pro mě nečekaným způsobem. Rozuzlení bylo šokující a vůbec jsem ho nečekal. U ostatních dílů, kde hrají neznámí herci, by mě tento díl možná až tak nezaujal, ale herecké výkony (Ventimiglia, Lang) tuto epizodu značně vylepšily, čímž mi epizoda přirostla k srdci. Za mě se jedná o vrchol páté série a o jeden z nejlepších a nejzajímavějších dílů celého seriálu. ()

Bratrstvo (2004) (S05E12)

Průměrný díl. Téma, až na houslové smyčce a pádla v rektu, nebylo vůbec originální. Postavy byly nudné, v druhé polovině dílu mě až iritovaly. Byl jsem docela rád, když už díl skončil. Z tématu z prostředí bratrstva šlo určitě vytěžit více. Zaujala mě menší role tenistky Sereny Williams. ()

Nenávist (2004) (S05E13)

Velmi dobrý díl plný několika zvratů. Závěr byl překvapivý, avšak ne šokující. Velmi zajímavá témata jako  islamofobie, genetické předurčení k islamofobii či vzrušení z rasismu udělaly díl působivý, nikoliv nudný. Nenudil jsem se a byl jsem zvědavý, jak díl dopadne. ()

Rituál (2004) (S05E14)

Možné spoilery: Když tento díl začal, těšil jsem se na nějakého zvráceného sexuálního delikventa. Když po chvilce začalo vycházet najevo, že to tak nebude, byl jsem trošku zklamaný. Obchod s lidmi a otroky z Nigérie by byl také zajímavým tématem, ale kult Santerie na mě už byl trošku moc. Potěšil mě výskyt Michaela Emersona. Díl byl zajímavý, nebyl nudný, měl fajn herecké obsazení, ale v páté sérii je určitě pár lepších dílů. ()

Rodiny (2004) (S05E15)

Tentokrát mírně nadprůměrný díl. Líbil se mi příběh dvou rodin spojených incestem, ale musím říct, že jenom půl dílu mi trvalo rozeznat kdo, je kdo. Naštěstí postavy začaly umírat, a tak už jsem se chytal lépe. Už se začíná stávat, že v téměř každém díle vidíme někoho známého. Tentokrát mě mile překvapila "Doktorka Quinnová" Jane Seymour. ()

Domov (2004) (S05E16)

Přehnaně ochranitelská matka je sice zajímavé téma, ale v tomto zpracování bylo nudné, nebavilo mě. Postavy byly nevýrazné. V podstatě se v díle nic nestalo. Vše se příliš táhlo. Těšil jsem se na konec. Ale i tak se pořád jedná o průměrný díl. ()

Zlo (2004) (S05E17)

Achjo, to byla zase nuda. Téma ohrané, nezajímavé, nudně zpracované. Naprostý průměr, ničím zajímavé. Postavy byly nudné, herecké výkony otřesné. Tentokrát ty nejslabší tři hvězdičky. ()

Nedbalost (2004) (S05E18)

Opět další průměrný díl. Téma mě nijak zvlášť nezaujalo. Hodnotím třemi hvězdičkami. Abych mohl hodnotit lépe, potřeboval bych víc. Potěšilo mě zase po dlouhé době vidět CCH Pounder. To je ale bohužel vše. ()

Nemoc (2004) (S05E19)

No konečně. Po dlouhé době zase opravdu hodně dobrý díl. Díly o sexuálním zneužívání dětí bývají ty nejintenzivnější. Tento díl, založený na obvinění Michaela Jacksona, byl opravdu zajímavý. Děj rychle plynul, neměl jsem nutkání odbíhat k jiným aktivitám. Jeden z nejlepších dílů páté série. ()

Kriminálník (2004) (S05E21)

Kriminálník byl lehce nadprůměrný díl. Nejvíce se mi v celém díle líbila Zoe Saldana. Zajímavá byla i postava profesora Vegy. Téma proměny bylo zajímavé, ale místy to byla trošku vata. ()

Bez bolesti (2004) (S05E22)

Výborný díl, který má vše, co výborný díl má mít. Mám rád díly, které nám přibližují členy vyšetřovacího týmu, tentokrát Johna Munche. Hodně dílu pomohla režie oscarového režiséra, stejně jako herecký výkon oscarové herečky Marlee Matlin. Téma asistované sebevraždy mi bylo velmi sympatické. Celý díl byl velmi dojemný, jak celým případem, tak příběhem Munche. Kéž by takových dílů bylo více. ()

Pouto (2004) (S05E23)

Další průměrný díl. Prostředí domu s pečovatelskou službou se mi příliš nezamlouvalo. Nezajímavý příběh i postavy. ()

Jed (2004) (S05E24)

Velmi působivá sonda do americké justice. Tom Skerritt byl jako soudce Taft geniální, stejně jako Caseyin výslech soudce Tafta. Děj rychle plynul, neobjevila se žádná vata. Prostě fajn díl, kterých by mohlo být více. Jeden z nejlepších dílů páté série. ()

Hlava (2004) (S05E25)

Super díl. Konec páté série se překonává. Opět jsme tady měli sexuální zneužití dítěte, tentokrát s překvapivým rozuzlením. Je to jeden z mála dílů, který je inspirován skutečností. Stacy Edwards hraje velmi dobře. Scénář je dobře napsaný a chybí hluchá místa. ()

Season 6 (2004) (S06)

První díl šesté série super, pak otřesné, potom se to zberkalo a od 4. až po 20. díl samé nadprůměrné díly. Závěr už zase horší a finále jednoznačně nejhorší díl celé série. Jsem rád, že se některé díly trošku víc zaměřily na členy vyšetřovacího týmu. V šesté sérii je patrná jistá nevyváženost epizod, kdy některé jsou geniální a jiné otřesné, což je škoda, naštěstí těch otřesných je značně méně. V šesté sérii se zase objevila spousta známých herců i hereček, což mě vždy mile překvapilo. Věřím, že od 7. série zase otřesných dílů ubyde, a že se nám dostane jen těch nadprůměrných. TOP 3 nejlepší epizody: 06x04 (Mrchožrout), 06x06 (Svědomí), 06x13 (Kořist). ()

Právo matky (2004) (S06E01)

Tak to nám ta šestá série krásně začíná. Výborný díl. Téma jedné dcery, ale dvou matek, je pozoruhodné. Herecké výkony jsou velmi dobré, obzvlášť pak výkon Abigail Breslin. Ta byla výborná jako vždy. Po delší době se nám v seriálu zase objevila Viola Davis. Pokud bude šestá série pokračovat v tomto duchu, budu nadšený. ()

Dluh (2004) (S06E02)

Lehce podprůměrný díl a další z dílů, u kterých jsem se těšil na konec. Téma obchodu s lidmi v prostředí čínských imigrantů je pro mě prostě nezáživné a nudné. ()

Obscénní (2004) (S06E03)

Před 20 lety tohle možná bylo velký drama v prostředí kontroverzního prostředí, ale nyní opravdu ne. V celém díle se v podstatě nic nestalo. Díl neobsahoval žádné překvapení, žádné zvraty, nic. Kdyby to bylo zkráceno na 20 minut vůbec nic by se nestalo. ()

Mrchožrout (2004) (S06E04)

Po dvou otřesných dílech přichází spása. O Mrchožroutovi bych se vůbec nebál říct. že patří do TOP 3 nejlepších dílů celého seriálu. Kdyby takhle vypadala každá epizoda seriálu, byla by to slast. Příběh je promyšlený, je tajemný a děsivě znepokojující. Doug Hutchison i maminka Bena Stillera hrají velmi přesvědčivě. Obsah dílu je sice smyšlený, ale je inspirovaný řáděním tzv. BTK Killera (Dennis Rader). Takových dílů chci víc. Absolutní bomba. ()

Zemřel herec Burt Young

04.03.2023

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)