Čarodejnice

Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (1998–2006), 124 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Constance M. Burge

Holly Marie Combs, Alyssa Milano, Rose McGowan, Shannen Doherty, Brian Krause, Julian McMahon, Dorian Gregory, Kaley Cuoco, Ted King, Rebecca Balding (viac)

Phoebe (Alyssa Milanová) prišla v New Yorku o prácu a tak sa vracia do San Francisca, aby bývala so svojimi sestrami. Jej staršia sestra Piper (Holly Marie Combsová) ju privíta s nadšením, ale najstaršia z nich Prue (Shannen Dohertyová) nie. Obviňuje Phoebe z toho, že kvôli nej sa jej rozpadol vzťah. Ešte v ten istý večer sa Phoebe a Piper hrajú so starou špiritistickou tabuľkou a odrazu jej ručička začne ukazovať sama písmená, z ktorých vznikne slovo podkrovie. Phoebe sa tam vyberie a nájde starú, rodinnú knihu kúziel. Prečíta z nej zaklínadlo a to obnoví moc všetkých sestier, ktorú ich babička uspala, keď boli ešte malé. Na druhý deň sestry zistia, že každá z nich má inú schopnosť. Prue má telekinetické schopnosti, Piper vie zmrazovať čas, Phoebe máva predtuchy budúcnosti. Brzy sa ukáže že nie je všetko také prosté ako to v prvej chvíli vyzerá. (oficiálny text distribútora)

Yenda.F

Jo, jsem kluk a jako malej jsem koukal na čarodějky. První tři série teda moc neznám, ale vím, že se mi hrozně líbila Rose McGowan (Paige) a proto jsem to dokoukal až do konce. Takže z čistý nostalgie dávám čtyři hvězdy. Zjišťuju, že se na tento seriál koukalo strašně moc lidí v mém okruhu, jen to pro svou ješitnost nejsou schopni přiznat. ()

pajuscherry

Hned po Buffy můj druhý nejoblíbenější seriál přesněji řečeno nejraději mám první tři série, po odchodu Shannen ( Prue ) už to není to pravé ořechové hlavně Paige její představitelka Rose prostě na Shannen nemá. Jinak scénář příběhy, démoni, upíři, víly, skřítci výborně udělaný to nemá chybu.;) ()

teseth

Pár dílů jsem zvládl a některé nebyly až tak zlé, ale s postupujícími sériemi šla logika nápady k čertu a vznikala naprostá hrůza, které už s první sérií neměla nic společného. Takže jen za tu první sérii dávám 1*. Za víc to nestojí. ()

Robino15996

Seriál môjho mládi :D Kedysi som pri tom dokázal sedieť celé hodiny z otvorenými ústami a sledovať tri sestričky pri boji s démonmi. Teraz samozrejme by som to už určite hodnotil inak, ale chcem zostať len pri tých mojich krásnych spomienkach na seriál a nezaoberať ničím iným.100% ()

Lady Marcy

Tohle byl tak úžasnej seriál! Nejvíc jsem se milovala Phoebe a Cola, vždycky jsme chtěla aby byli spolu! A přála jsme si zmrazovat věci jako Piper. Seriál plný magie, kouzel, démonů a skvělých herců. Úplně vás vtáhne do děje a vy se musíte dívat až do konce, aby jste věděli jak to dopadne. Navíc je zde vidět postupem času zlepšení kvality triků a různých efektů. ()

pan_buh

Jak vůbec to od nich nebylo hezký, volat na toho "klaďase" celej seriál názvem části jeho přirození. My všichni víme, že muž, narozdíl od ženy, má i varlata. Ale dávat mu totakhle okatě... no nevím. Taky by se jim nelíbilo, kdyby na ně celej seriál někdo volal: " Vaječníku! Pojď sem." ()

martin1m2

Moje guilty pleasure! Nedám na ten seriál dopustiť. Keby sa niekde dali kúpiť SK DVD tak si ich kúpim ... seriál môjho detstva ... sedel som pri ňom poctivo vždy keď to šlo ... Tento seriál vo mne prebudil lásku k čarodejníctvu, mágii a nadprirodzenu na veky vekov ... Je mi smutno z hodnotení aký je seriál nudný a hlúpy ... Prečo by mal byť ... Rok 1998 a čarovanie ... čo iné chcete :D A navyše láska, vzťahy, rodina, skoky časom, a vždy to má dej ... a baví ma to rozhodne viac ak nejaké Upírske denníky či The Originals ... Moje najobľúbenejšie série sú 1., 4. a 8. ... ostatné boli ok ... ja by som pokojne prijal aj ďalšie diely čarodejníc ... a v posledných rokoch sa špekuluje o prekopaní seriálu a natáčaní v novom šate ... Mňa ako diváka majú rozhodne už teraz lapeného :) ()

R.Hammond

Tenhle seriál je ten nejkonstantnější kousek v 'holčičích' seriálech - zcela minimálně se objevují odchylky od hlavní dějové linie, udržují se stejná označení všech možných potvor a démonů (škoda, že to neuměl zachovat i český dabing), vedlejší postavy jsou užívány účelově nebo se do příběhu vrací, jednotlivé postavy se chovají lidsky a také konstantně (Piper bude vždy panovačná a uječená, ale máme jí tak rádi; Phoebe bude dělat průšvihy a mít tendenci brousit na hraně dobra a zla; Leo bude otravný pacifista :D) - i když by mě velice zajímalo, čím by byl Chris, kdyby představitelka Piper nebyla během 6. sezóny těhotná a nezměnili kvůli tomu scénář... Příběhy sice nejsou nijak originální a vztahy jsou Xkrát omílané, ale přesto mi to u tohoto seriálu nevadilo. ()

Lillyilly

Tenhle seriál jsem měla vždycky ráda, myslím, že ani ne tak kvůli magii, ale spíš, že taky jsem z víc sester a je mi to jejich spolubydlení a sdílení prostě sympatické. První tři serie jsou ok. Pak už to postupně klesá, prostě ta Page mi není sympatická vůbec. Ale dobře, ještě by to jakž takž ve 4 té sérii udržela ta linka s Colem. 5tá a 6tá serie se neúprosně propadají a 7má a 8má to už je zoufalství. Shannen Doherty odešla na konci třetí serie a asi právě včas. ()

Marquetita

Děj je mimořádně dobře zpracovaný a nejvíc se mi líbí světelné efekty, když se přenáší Paige nebo Leo. Je škoda, že 8.sérii Čarodějky končí, uvítala bych i další díly. ()

Mausik

Nejlepší Fantastický seriál který jsem doposud viděl. Každý díl byl pro mě něčím novým rozhodně aspoň u mě si zaslouží 5 hvezdiček. ()

Escapar

Je to jeden z najlepších seriálov vôbec, odpútanie od reality, náhľad do iného sveta, iného ako je pre väčšinu ľudí ich denný stereotyp, do sveta mágie. Chválim výborné herecké výkony, zvratnosť deja, miestami vtipné hlášky nie len od Prue, ale i Pipper, Pheobe a Page. Viem si pri ňom oddýchnuť a relaxovať. ()

Mithal

Viděl jsem pár dílů v televizi a byla to hrůza. Nudné, nemastné, neslané... Logika se tomuto seriálu nejspíše obloukem vyhnula, postavy šablonovité, většinu stopáže kecá o nadcházející akci, která bývá k uzoufání nudná. ()