Chobotnica - Lo scandalo (1997) (séria)

Die Rache (S08E02)

(epizóda)
Taliansko / Nemecko / Švédsko, 1997, 1 h 37 min

Arkanoid

Epizóda pokračuje v dobrom aj v zlom tej predošlej. Okrem Tana nie sú rozvíjané žiadne iné postavy, sú im len ponúkané možnosti, ktorých sa chopia. Psychologický vývoj sa u týchto postáv veľmi pozorovať nedá, ich charakter im bol daný už v prvej epizóde série a teraz z neho nijako nevybočujú. Rozvoj príbehu je iná vec, postavy robia, čo by ste od nich očakávali, ale ich rozhodnutia sú väčšinou logické a tak ničím neurazia. Výrazný ťahúň deja opäť chýba. Logické lapsusy: 1. Bossa čaká po prepustení z väzenia len jeho žena a syn, bez žiadnych podriadených. 2. Postava, ktorá urobí v závere zásadný čin, ho urobí len na základe jedného svedka udalosti, ktorý je ale voči usvedčenému osobne zaujatý, a teda jeho svedectvo nemusí byť vierohodné. Táto postava si však tento fakt neuvedomuje. ()

topi80

Kterak Tano uzavřel svou první dohodu. I druhý díl z mafiánského pravěku se mi svou přímočarostí a dřevností oněch začátků líbil. Ale také je dobře, že to tvůrci vměstnali do dvou dílů, čímž i z této série udělali skvělý zážitek. ()