Ona pracuje v nakladateľstve v New Yorku, on je známy fejetonista z Washington Post. Rachel (Meryl Streep) a Mark (Jack Nicholson) sa stretnú na svadbe spoločného priateľa. Skončia v posteli a všetko má pomerne rýchly spád. Manželstvo, dieťa, spoločný dom. Všetko vyzerá v najlepšom poriadku až do momentu, kedy Rachel, ktorá už čaká druhé dieťa, neobjaví, že Mark má aféru. Rozvod je na spadnutie... Vo filme sa predstaví celá plejáda vynikajúcich hercov a dokonca aj český režisér žijúci v USA Miloš Forman. (oficiálny text distribútora)

DEXTER099

Hořkost je film o manželství a jeho horších stránkách jako je nevěra,ale to znáte určitě i ze vztahu předmanželského :-))) Rachel a Mark se zamilují i když Rachel na manželství nevěří,protože už se jednou zklamala,ale přesto si Markem nakonec nasadí vzájemně prstýnky a doufají v šťastný spokojený život plný harmonie,lásky,spokojenosti atd...ale to by člověk nesměl sem tam mít choutky a musel by upozadit vlastní ego.Film byl pro mě celkem průměrný a jak hádáte asi správně tak nejvíc je na filmu zajímavé obsazení ústřední dvojice a pak pro mě ještě tehdy debutující Kevin Spacey v úloze zloděje a je tu i několik scén Miloš Forman.Za mě tedy celkově 60 % a tři hvězdy. ()

hous.enka

Děj je tak plytký, jak jen mohl být: ona, on, ono a další ona. Síla filmu Heartburn je ale zejména v hereckých výkonech Meryl Streep a Jacka Nicholsona. Oba mě o svých rolích spolehlivě přesvědčili. Meryl tím, jak se snaží být děsně nad věcí, ale přitom je úplně v háji s nervama, jak se nad všechno povznese, a přitom se v tom všem zaživa rozkládá. A Jack tím, jak ví, že ji miluje, ale že zároveň nemůže jinak. Heartburn je film o tom, že nevěra se nedá ustát. Souhlasím s komentářem uživatele klima777: "Život. Každodenní ubíjející život. Trochu se tu podvádí a lže a všichni touží po štěstí.(...)" ()

Turiec odpad!

Film nemá vôbec žiadny náboj ani spád. Pripadá mi to, akoby prvo-scenárista-zúfalec písal dej a stupídne dialógy z donútenia. Ľutujem všetkých, ktorý žijú podobné životy ako hlavný predstavitelia. Snímka je až neuveriteľne nudná. Ak niekedy budete chcieť spáchať samovraždu unudením, prosím, určite si pozrite tento film. Bude to síce bolestivé, ale nebude to dlho trvať. ()

kobejn

Manželství. Každodenní ubíjející manželství. Takové to asi je. Nevím, ale film je skoro tak ubíjející jako ono, o čem byl. Skoro. Přesto výsledek dobrý. Jen ty osmdesátý léta byly děsný. Vše v nich působilo hrozně mdle a šedivě. Solidní průměr. ()

harfuska

Taký obyčajný príbeh jednej podvedenej ženy, ktorá si ako jediná získala moje sympatie. Za zmienku možno stojí ešte mladučký odfarbený rebel Kevin Spacey, ktorý sa tam síce mihol len na okamžik, ale bol na zožratie. Ostatní za moc nestáli. Katastrofálna bola postava Miloša Formana. Najviac ma dostalo, keď počas svadby prežúval ako dobytok. Väčšinu pozornosti som však sústredila na Meryl, ktorá ma opäť nesklamala. ()

rt12

Čekala jsem větší tempo, škoda, film plynul jako tichá voda, bez šplouchnutí . Nevěra je zde brána jako nutné zlo. Taky by pomohl pohled z druhé strany, co k ní vedlo. Scénář mně nezaujal. Herecké výkony to bohužel nemohly zachránit. ()

anniehall

4,5* Asi je pravda to, co napsala ve svém komentáři Nathalie, tedy že záleží ve kterém období života se na tento film díváte, a co z těch vyobrazených věcí máte za sebou. Hořkost z nevydařeného vztahu se vkrade tiše a pak jen plíživě roste. A roste do té doby, než jste ochotni si připustit, že dál už to vážně nemá cenu. Že dál by to bylo jen křečovité držení se snu, který se vám rozpadá pod rukama, aniž byste za to mohl nebo mohla. Prozření je hořké, ale v konečném důsledku osvobozující. Každý konec totiž může být příslibem něčeho dalšího, nového...a snad i lepšího. Geniální Meryl a Jack, skvělý scénář a nádherný finální obraz s dětskou ukolébavkou "Itsy Bitsy Spider", jejíž text je možná záměrnou, možná nevědomou metaforou na lidské vztahy. Tak ať nám všem co nejméně prší... ()

Aleee89

Bohužel po zhlédnutí Hořkosti musím říct, že jsem trochu zklamaná. Nora Ephron umí napsat skvělé filmy (mnohé opět i s Meryl Streep), ale zde to tak pozitivně nevidím. Meryl je skvělá herečka, má nejoblíbenější, Jack Nicholson je rovněž báječný a charismatický grázlík, celkem jim to fungovalo a ani jeden z nich snad neumí hrát špatně, ale když ono to ve výsledku bylo místy tak nudné... Oceňuji konec a netypičnost romantického snímku, ale sama sebe se ptám, kde se stala chyba, když se z takového potenciálu nepodařilo vykřesat více? ()

jezurka42

The minute you get married, you start to drive each other crazy. V jedné minutě si říkám, že se jedná o romantiku, aby v další přišel nádherný komediální počin od Meryl či Jacka či od obou najednou. Film šlape jako dobře namazaný stroj, jenže když ten hluk a ruch najednou pomine, nedokážu si vybavit, co skutečně ten dobře namazaný stroj vytvořil. Protože po konci zůstane taková ta divná hořká pachuť na jazyku, která pomine až ve chvíli, kdy na tento snímek zapomenu. Z čeho to všechno neumím ale pojmenovat. A tak stejně jako nerozhodná byla Rachel před svatbou i rozvodem, zůstanu taková nad hodnocením tohoto filmu. ()

Martin741

priserne nudna spolocenska konzervacka, nezachranili to ani Jack Nicholson a ani Meryl Streep. Fakt ako, ruky prec od toho, priserna nuda : 10 % ()

pakobylka

----- " … a pak vyšlo slunce a osušilo svět - a kousavý pavouček se zase vrátil zpět.“ ----- Konec lehce infantilní, ale svým způsobem nekonečně milé a mému srdci blízké dětské říkanky dokonale vystihuje náladu snímku. (Bohužel netuším, nakolik výstižný byl český dabing - a docela ráda bych věděla, jestli se blížil originálu.) Děj je sice maličko roztříštěný, ale vztah mezi hlavními hrdiny je uvěřitelný a jednotlivé epizody se vyznačují vlídným, inteligentním humorem … 3,5* ()

gabin(a)

Četla jsem si komentáře před shlédnutím filmu, psaly hodně o nudě. No, čekala jsem, že to bude horší. Ale přátelé, pokud jde o skutečný život, tak takovou nudu bych žádné ženské nepřála! Mít doma chlapa, který mě podvádí a ještě k tomu, když čekám jeho druhé dítě, tak to natočím hodně zlej thriller s hororovým koncem, kde chlap rozhodně nepřežije! ()

zette

Jediny duvod, proc stoji film videt, je herecke obsazeni. Bez toho by se film s takovym utahanym pribehem sotva dostal za hranice USA. Nezaujmou ani dialogy. ()

Mamie

Od spojení Nichols, Streep a Nicholson jsem čekala něco, co mě přupoutá k ždili a nechá mě to odejít nejdřív tak 10 minut po závěrečných titulcích. Tento film však bohužel připoutal pouze mé oči k ručičkám hodinek, opravdu jsem se nemohla dočkat konce. ()

MJMilan

Hodně jsem sázel na obsazení skvělými herci, bohužel na úkor děje. Sice snímek byl divatelný, avšak nijakého převratu, zlomu který by dal ději šťávu jsem se nedočkal. Film byl bohužel ze života, takže kdo má rád ve filmech věci, které se normálně dějí, určitě doporučuji. Ve vedlejších rolích jsme tu mohli vidět českého velerežiséra Miloše Formana či mladičkého Kevina Spacey. ()

Tyny

Tak to občas dopadá. Začíná to náhodou, sympatiemi, svatbou, dětmi a končí to rozvodem.. Jelikož plamínek prostě někdy uhasne. Krásně zpracovaný film ze života. ()

venison

SPOILER: "A proč se zlobíš na mě?" - "Já se nezlobím na Tebe!" - "Tak proč na mě křičíš?" - "Protože tu zrovna nikdo jinej není.." Nenápadný film "Hořkost" není příběhově nijak zvláštní.. Je to obyčejný příběh o druhém manželství, které se snaží zvládat těžkosti partnerského života.. Výjimečný je pro mne ovšem svými dialogy, nenápadnou hloubkou a samozřejmě mistrovskými hereckými výkony v podání dvou nejlepších herců své generace.. "Hořkost" není vyprávěna pro svůj příběh, ale je poskládána ze sladkých i hořkých událostí ze života jedné lásky.. Zobrazuje všechny fáze vztahu od seznámení až po rozvod.. Divák se zasměje a dočká se i vyhrocených scén, ale skutečná hořkost je dle mého právě v samotném faktu, že pomalé uhnívání vztahu nelze zastavit.. "Jak je možné s někým žít a nevědět něco tak zásadního?" - "Jo, je to možný.. Určitě je to možný.. Někoho tolik milovat, nebo si myslet, že ho tolik miluješ, že nic nevidíš. Rozhodneš se, že ho budeš milovat, že mu budeš věřit a pak přijde manželství a s ním každodenní manželský život a pak si začneš uvědomovat, že už to není jako dřív, ale.. Prostě si to nepřipouštíš a pak, když se ukáže, že to nebylo v pořádku.. Není to, že bys to vždycky věděla, ale protožes byla prostě někde jinde.." - "No, to bys ale musela žít v nějakém snu.." - "Jo, to jo.. Ale pak se sen rozplyne a rozbije se na milion malých kousků a ty máš dvě možnosti. Buď to vydržet, což je nesnesitelný, nebo odejít a snít si jiný sen.." ()