Krok za krokom

Komédia / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin (viac)

Seriálový hit Krok za krokom si získal priazeň miliónov divákov na celom svete. Rozvedený podnikateľ Frank (Patrick Duffy) sa jedného dňa zamiluje do atraktívnej, taktiež rozvedenej Carol (Suzanne Somers). Ich zoznámenie sa nakoniec skončí svadbou. Frank sa nasťahuje ku Carol a privedie so sebou svoje tri deti - T.J.-a, Aliciu a Brandona. Tri deti z predchádzajúceho manželstva má aj Carol. Dana, Karen a Mark nie sú príliš nadšení, že dostali nových súrodencov. Nadšenie však nie je ani na druhej strane. Konflikty na seba nedajú dlho čakať. Carol a Frank dúfajú, že je to iba otázka času a trpezlivosti, kedy sa ich deti naučia spoločne nažívať. Zatiaľ si na seba všetci zvykajú a zbližujú sa „krok za krokom“. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (136)

Mužských 13 let (1994) (S03E15)

Príbeh: Markova veľká one man how. Jeho prvé holenie, prvá oslava, prvá fľaša a samozrejme prvá pusa, ktorá nakopne libido 14 ročného chlapca na maximum. Škoda len že ide po zlej holke. Prevedenie: Už som to asi spomínal ale poviem to za Mark je pre mňa po Codym druhá najzábavnejšia postava v celom seriály a tento diel nie je výnimkou. 95% ()

Codyho předtuchy (1994) (S03E16)

Príbeh: Dana ide a pohovor do novej školy a Cody má čudnú predtuchu o jej nebezpečenstve a tak sa ju rozhodne tajne doprevádzať. Celý dom je hore nohami lebo Carol má záchvat nekontrolovateľného chrápania. Prevedenie: Obe linky veľmi vtipné, či už Codyho záchranná misia alebo Carolino terorizovanie rodiny. 90% ()

Zrodila se hvězda (1994) (S03E17)

Príbeh: Karen stojí o prácu modelky, ktorú jej ale vyfúkne mladšia sestra Al. Ta ale v týchto topánkach nedokáže chodiť a tak potrebuje pomoc od svojej staršej sestry. Cody je prekliaty šťastím do konca života a prejaví sa to aj v pokri. Prevedenie: Láska dvoch nevlastných sestier je na piedestále tejto epizódy. Zábava s Codyho prekliatím je iba doplnok inak vynikajúceho programu. 91% ()

Děsivý víkend (1994) (S03E18)

Príbeh: Frank vezme Carol na chatu kde trávil radovánky so svojou EX. Deti zatiaľ v dome pozerajú horor. Mark bojkotuje vymyslenosť niektorých scén, tak sa ho rozhodnú trocha postrašiť. Prevedenie: Hororový diel je to čo tomuto seriálu ešte chýbalo. Frank v úzkych je vždy maximálne zábavný a baví ma. 92% ()

Obchodní talent (1994) (S03E19)

Príbeh: JT sa rozhodne neísť na vysokú školu ale rovno sa zamestná v bazáre áut kde sa prejaví jeho obchodný talent. Nakoniec aj Carol musí uznať, že JT je viac na prácu ako na štúdium. Dana robí psychologickú prácu o Codym z ktorej vysvitne že má sama psychické problémy. Prevedenie: Opäť jeden z tých silnejších dielov kedy sú obe linky vtipné a majú aj morálny zmysel a to ej to najlepšie na tomto seriály. 94% ()

Čtyřicítka (1994) (S03E20)

Príbeh: Carol si začína uvedomovať že po 40tke už to nebude ako doteraz. Namotá sa na nové tabletky, ktoré ju dostanú do eufórie. Al musí napísať referát o Lincolnovi a Cody sa rozhodne že ju s ním zoznámi a tak sa vydávajú k veštici. Prevedenie: Po dlhom čase ozaj slabá časť. Carol bola ešte ako tak pozerateľná ale tá debilina okolo veštice mi teda vôbec neviezla. 67% ()

Záhada ztraceného deníku (1994) (S03E21)

Príbeh: Karen niekto ukradol denník a to je perfektný námet pre Codyho na jeho detektívku zo 40. - tych rokov. Presunieme sa teda do tohoto príbehu a našich hrdinov necháme žiť ich život. Prevedenie: Príjemné odľahčenie stereotypu, ktorý už pomaly vznikal z rodinnej atmosféry. Codyho super hlášky a meno "Čiči Mňau" mi odpálilo dekel. 95% ()

Cody dělá kariéru (1994) (S03E22)

Príbeh: Prichádza na návštevu Codyho tatko aj s prekvapením, že urobí s Codyho námestníka svojej firmy. Tomu sa táto práca príliš nepozdáva. Carol dohaduje Dane a Karen rande na slepo s dosť zaujímavými týpkami. Prevedenie: Tú dvojicu retardov museli teda hľadať dlho. Ale najviac ma prekvapilo, že ma vôbec nechytil Codyho príbeh. Ten kontrast s vyššou vrstvou vôbec nebol pre mňa zaujímavý. 79% ()

Školní ples (1994) (S03E23)

Príbeh: Na škole sa koná maturitný ples. Zatiaľ čo Dana ide s najväčším školský krásavcom, JT má dohodnuté rande s 13 ročným dievčaťom. Všetko sa ale nakoniec zvrtne. Frank a Carol sa snažia urovnať Brandonov konflikt pomocou večere, nakoniec však vyeskaluje do bitky rodičov. Prevedenie: Veľmi dobrý diel. JT sa zachová konečne rozumne, čo od neho nikto nečaká. Carol sa postaví za rodinu ako nikdy predtým. 97% ()

Karate (1994) (S04E01)

Príbeh: Po tom čo Marka vyhodia z klubu Karate sa jeho výcviku ujme Cody. Na mestskej súťaži v karate sa potom postaví svojmu úhlavnému nepriateľovi. Prevedenie: Toto je moja úplne najobľúbenejšia časť. Ktorú som si zamiloval už ako dieťa a preniesla ma pekne nostalgicky do detstva keď som tento seriál paril hneď ako som prišiel zo školy. 98% ()

Na univerzitě (1994) (S04E02)

Príbeh: Dana, ktorá sa nedostala na Harward začína navštevovať miestnu univerzitu. Myslí si že e najmúdrejšia ale profesor angličtiny ju hneď vyvedie z omylu. Vec naberá obrátky keď sa aj Cody zapíše na rovnakú univerzitu. Prevedenie: Popravde Dana a jej afektovanosť je jedna z mála vecí, ktoré mi na seriále vadia ale tu dostala celkom peknú emočnú sprchu a tak jej treba. 90% ()

Zvěřinec (1994) (S04E03)

Príbeh: Cody sa rozhodne zapísať do univerzitného spolku. Čoskoro to ale oľutuje, keď zistí že je to iba banda idiotov. Brandon v sebe objavuje skrytý talent hrania na trúbku, ale moc mu to teda nejde. Prevedenie: Moc sa mi táto časť nepáčila. Nebola moc vtipná a tá silná dávka moralizácie bez humoru nie je teda nič pre mňa. 78% ()

Sportovní komentátor (1994) (S04E04)

Príbeh: Frank sa uchádza o pozíciu moderátora lokálnej televízie. Nervozita mu to znemožní a tak sa dostáva na výslnie Carol, ktorá očarí vedúceho. Decká sa zatiaľ bijú o jedlo lebo Carol zaviedla režim, že sladké si kupujú zo svojho. Prevedenie: Frank vo vypätých situáciách opäť nesklamal a bol opäť mega vtipný. Finálna bitka o kuchyňu prekvapila a pobavila. 95% ()

Ztráta paměti (1994) (S04E05)

Príbeh: Do Codyho udrie blesk a ten s čista jasna stráca pamäť. Karen sa chce stať kráľovnou školy a chýba jej jedne hlas od miestneho outsidera, ktorý sa to rozhodne náležite využiť na intímnosti. Prevedenie: Morálne precitnutie Karen je na dennom poriadku nakoľko ju tvorcovia vykresľujú ako nánu tak má priestor na podobné prebudenia. 90% ()

Rozum vs. hormony (1994) (S04E06)

Príbeh: Carol usporiadala Halloweensku párty a Franka obliekla do kostýmu Tarzana. Mark chce zapôsobiť na dievča o školy a tak sa stáva gangstrom. Prevedenie: Musím priznať, že táto séria patrí k najsilnejším. Sekundárne príbehy majú tiež šťavu a nie sú iba doplnkom hlavných príbehov. Frank ako Tarzan bavil asi najviac. 93% ()

Což takhle miminko (1994) (S04E07)

Príbeh: Carol si myslí, že je tehotná čo Franka značne vyvádza z miery. Al ide na svoje prvé rande a tak počúva rady od skúsenej Karen, ktoré ale asi neplatia na všetkých chalanov. Prevedenie: Frankove reakcie na nové dieťa v rodine sú na nezaplatenie. AL mi bolo celkom ľúto. Až ma prekvapuje aká pekná baba sa z toho malého chalana stala. 91% ()

Psychoterapie (1994) (S04E08)

Príbeh: Oznámenie nového prírastka nedopadlo podľa Caroliných predstáv a tak trvá na návšteve rodinného terapeuta. Nakoniec ale jediná kto ho potrebuje je iba ona sama. Prevedenie: Pobavili ma všetky reakcie členov rodiny. Markove hlody stáli za to a nečakal som že JT to nakoniec tak rozbalí. 95% ()

Nejlepší zmrzlinář (1994) (S04E09)

Príbeh: Carol s Frankom sa rozhodnú postaviť pre novorodenca novú izbu nad garážou s čím ale nesúhlasí ostatné osadenstvo domu. Codyho navštívi starý priateľ ktorý trpí stratou blízkeho človeka a rozhodne sa so všetkým skoncovať. Prevedenie: Klasický dobrý štandard ale nepáčilo sa mi, že sa nevyužil naplno potenciál Johna Astina, ktorý by tam dokázal narobiť väčší vietor. 75% ()

Alergie (1994) (S04E10)

Príbeh: Al začína randiť s chalanom čo nosí sukňu, čo nie je Frankovi celkom po chuti. Cody začína mať na Danu alergiu a príde k záveru, že sa musí odsťahovať. Prevedenie: Frnkove skratové reakcie sú perlami celého seriálu. Ten pád z kopca musel dlho trénovať aby si nezlomil väzy. 94% ()

Posedlost (1994) (S04E11)

Príbeh: Mark má rande na slepo a nepríde práve žena jeho erotických snov. Carol a Frank trávia spoločný víkend sami ale Carol má v hlave iba dieťa čo Frankovi vadí. Dievčatá si urobia dámsku jazdu. Prevedenie: Dana sa dobre utrhla z reťaze a začala replikovať svje fantázie ale to nebola najväčšia pecka. Markov taneček to bol hughlight tejto časti. 97% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)