Zločinné úmysly

• Česko Zákon a pořádek: Zločinné úmysly (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2001–2011), 140 h 13 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Dick Wolf, Rene Balcer

Kathryn Erbe, Vincent D'Onofrio, Jamey Sheridan, Courtney B. Vance, Eric Bogosian, Tomas Arana, Chris Noth, Jeff Goldblum, Jay O. Sanders, Waleed Zuaiter (viac)

Newyorské policejní oddělení se zabývá šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů ve městě. Tým bezchybných vyšetřovatelů vede excentrický detektiv Robert Goren, jenž má neuvěřitelný dar odhalit s logikou sobě vlastní skryté okolnosti i toho nejzapeklitějšího případu. Při složitém řešení nejtěžších zločinů mu pomáhá detektiv Alexandra Eamesová a u soudu má hlavní slovo jejich kolega, státní zástupce Ron Carver. Originální náměty, sympatičtí detektivové a špetka ironie je nejlepším kořením tohoto výjimečného seriálového počinu. (oficiálny text distribútora)

agent00074

Velmi dobré příběhy, v kterých hrají prim detektivové, jejich schonosti a čistá logika. Není zde použito moc technoligických "udělátek" (CSI) oto však jsou příběhy lidštější a zajímavější. Také se mi líbí výkon Vincenta D'Onofria - řekl bych že herci role sedí a hraje výborně, stejně tak samotná postava kterou představuje je výborně vymyšlená - jeho dedukce a schopnost zatlačit na podezřelého je úžasná. ()

sue2008

Další z řady detektivních seriálů, které stačí jednou shlédnout a člověk se k nim už nikdy nevrátí. Co mě na tomto seriálu upoutalo je minimum scén mimo hlavní děj, to znamená žádné VKV, prostě případ, vyřešit a titulky:) (update: škoda, že to nevydrželo i v pozdějších seriích) a taky fakt, že hlavní postava je trochu mimo současný trend, člověk občas uvažuje, jestli se má smát nebo ho radši nakopnout, akorát škoda, že jeho partnerka s ním nestačí držet krok, nebo spíš ji scénař k tomu nedává prostor, protože některé její hlášky mě dokážou odrovnat....Jinak v pozdějších seriích skvělý tah se střídaním ústřední dvojice, přidává na atraktivitě ()

sitmin

Nejlepší současná detektivka. Vincent D'Onofrio vzal sobě podřadnou roli a vytvořil jednu z nejlepších a nejzajímavějších postav v hostorii televize. V dalších řadách se připojí i Chris Noth, který to dělá po svém a rozhodně také dobře. Seriál má vynikající atmosféru a kamera netráví půlku děje v nějaké posrané laboratoři, kde hrdinové zkoumají psí chlupy... ()

majklfly

Vincent D'Onofrio - tajemný muž, u kterého jsem si ani za nic nemohl vzpomenout, odkud ho znám. Správná detektivka u mě musí mít silně kladnou hlavní postavu, které má něco...a to Vincent rozhodně má. Upřený pohled na lidi, způsob konfrontování lidí s fakty a psychické ovlivňování. Celý ten seriál stojí na něm a já jsem za to moc rád... ()

Puslanka

Tenhle seriál mě nikdy nedokázal oslovit, spíš k němu cítím mírný odpor. Přesto si myslím, že patří mezi ty kvalitnější detektivky. ()

Minoka

Výslechy v podání detektiva Roberta Gorena (Vincent D'Onofrio) dokáží člověka vystresovat i přes obrazovku. Ta postava jde všem lumpům, kumpánům i svědkům přímo na kost. Je to zajímavý přechod od všech těch forenzních vyšetřovatelů, kterých je televizní obrazovka plná. ()

padlar

Ze všech sérií Zákon a pořádek, co jsem dosud viděl, mně tato přijde jako nejlepší. I když přiznávám, že je to hlavně díky hlavní postavě a herci, co ho hraje. Kladně hodnotím i poměrně vysokou míru uvěřitelnosti jednotlivých případů. ()

PanIncognito

Výkonní producenti jsou schopní, neboť pojetí tohoto seriálu zde řadím k plusům. I když je pravda, že formát není tak působivý jako výstřední detektiv, kterého hraje Vincent D'Onofrio. Je to přesvědčivý a zajímavý herec. Jeho inteligentní vyšetřovatel díky schopnosti předvídat a psychologickému talentu působí velký dojem. Na nedělní den je seriál nejlepší. ;-) (viděno s 1. dabingem) ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)