Milénium

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
USA, (1996–1999), 66 h 27 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Lance Henriksen, Klea Scott, Megan Gallagher, Terry O'Quinn, Brittany Tiplady, Stephen E. Miller, Bill Smitrovich, Kristen Cloke, Peter Outerbridge (viac)

Seriál z pera Chrise Cartera. Bývalý agent a profilista FBI Frank Black (Lance Henriksen) se stěhuje se svou dcerou z Washingtonu DC do Seattlu. Frank má schopnost dostat se do myslí vrahů a vidět jejich očima. Ve Washingtonu se připojuje do tajné organizace-Millennium. Společnými silami bojují proti vrahům. Ve vedlejší linii také sledujeme osud Frankovi ženy, kdy se dozvídáme, že byla unesena neznámým únoscem...

Celkem 3 sezóny. (djtoko)

Recenzie používateľa Blazkowicz k tomuto seriálu (4)

Milénium (1996)

Zapomenutý bratříček Akt X od stejného tvůrce. Hodnocení možná mírně nadhodnocené, protože atmosféra je podobně pohlcující jako u Akt X. Frank Black v podání Lance Henriksena je navíc moc dobrá postava. Nicméně kromě výtečné první série asi nemá moc cenu seriál sledovat. Jakmile se začne rozebírat tajemná skupina Milénium, jde slibně rozjetý začátek do kopru a nastupuje průměrnost a údiv nad tím, jak to mohl někdo zazdít takovými nesmysly. 4-* ()

Season 1 (1996) (S01)

První série je jednoznačně ta nejlepší. Všechno se točí okolo policejních případů a vyšetřování, přesně tak, jak to mělo být celou dobu. Minimum nesmyslů o konci světa a skupině Milénium. Hodnocení jednotlivých dílů tady nevidím jako přínosné. Prostě většina je zajímavých a některé se i dokážou vrýt pěkně do paměti. Slabší díly se nachází tak asi okolo poloviny série. Potom už následuje postupně vzrůstající kvalita. 4-* ()

Season 2 (1997) (S02)

Konečně mi někdo ušetřil práci a to podstatné napsal za mě. VanTom vystihl to podstatné a důležité. Ale právě pro to, touto sérií začala zkáza solidně rozjetého seriálu. Řešení vražd bylo možná monotónní, jenže přesně to bylo na tom nejzajímavější. Konec světa, Milénium a pozadí jednotlivých členů, zázračné artefakty, epidemie, s tím běžtě někam. Nezájem. U některých dílů bych viděl přesah do Akt X, ale tam by to byly hodně slabé epizody. Takové věci by Frank neměl vůbec řešit. Podle Akt X vytvářeli i humorné díly (dva myslím). "Somehow, Satan Got Behind Me" je opravdu hodný zapamatování, naprostý unikát. Ale stejně by tam ty díly neměly co dělat. 3+* ()

Season 3 (1998) (S03)

Zase musím přitakat VanTomovi a tentokrát ve všem. Vyšetřování "obyčejných" případů, po kterých jsem v minulé sérii volal, se vrátilo, ale je to nuda. Fakt tuctovka včetně Emmy Hollisové. Kde jsou ty zajímavé případy z první série. Milénium je naštěstí utlumeno o něco více v průběhu, aby pak na konci začalo opět trochu vystrkovat růžky. Rozuzlení žádné, protože to má otevřený konec. Nějaký pokus o konec se objevil v Aktech X (S07E4), ale vůči Frankovi opravdu nedůstojné zakončení. 3+* ()