Kung Fu: Legenda pokračuje

• Česko Kung Fu: Legenda pokračuje (viac)
USA / Kanada, (1993–1997), 62 h 41 min (Minutáž: 42–89 min)

Tvorcovia:

Ed Spielman

Hudba:

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, Soon-Tek Oh (viac)

Hlavními postavami lehce mystického seriálu jsou šaolinský mnich Kwai Chang Caine (David Carradine) a jeho syn Peter Caine (Chris Potter), který je detektivem. Setkávají se znovu po 15 letech od doby útoku na klášter. V sérii se často vracíme do Peterova dětsví, do kláštera, kde mu otec připomíná zásady šaolinů. (MsWampir)

maxxxim odpad!

3960 minút trvajúca recyklácia bojového umenia. Dedko v rokoch sa snaží čo to načrtnúť zo svojho "skillu" nenápadnými pohybmi, v niektorých momentoch až malátnymi. Týmto spôsobom cestuje po svete a zmieruje národy. Životná filozofia hlavného bitkára vôbec nie je zlá o tom žiadna, ale skĺbiť ju s kriminálnou zápletkou nie je až také jednoduché a nie vždy sa mu to podarí, resp. nikdy sa mu to ešte nepodarilo. Jeho brčkavý syn ho sprevádza na ceste životom a to nielen pracovným. Jeho doposiaľ nepreštudovaný štýl bojového umenia, ktoré praktizuje by sme s pokojom Angličana mohli označiť za inominátne. Pretože dedko v rokoch dáva ťahy typu 128 násobne spomalený kotúľ vzad, rozštep cirka 20 cm zaberá 15 minút jeho starobného dôchodku, či buchnát zvaný medvedia tlapa. Ide o fantastický úder prevádzaný nasledovne. Chlapík je opretý o stenu za ktorou stojí, no Mikuláš asi nie, ale legenda pokračuje, ktorý sa chystá na onen svet poslať chlapíka nevýdaným spôsobom a to asi takto. Ruku si priloží na stenu, prsty aj palec zmrští do klubíčka a rýchlosťou lemúra ich zase vystrie do prirodzenej polohy. Nadmorská výška a geopatogénne zóny spôsobia pri najhoršom scenári brnenie v lakťovej kosti obete, no tu spôsobil úder smrť chlapíka. Mm zaujímavé spočiatku to vyzeralo akoby legenda išla stierkovať, ale on sa chystal usmrtiť. Pomedzi hlavnú dejovú líniu sa sem tam ukáže niečo z minulosti brčkavého syna, alebo samotnej legendy zo Shaolinu, čo deju dodáva nádych riadnej nudy. ()

pe3czech

Stejně, jako u mnoha dalších seriálů hodnotím spíše z nostalgických vzpomínek na rané dětství než z čerstvé zkušenosti se seriálem. Jako maličký špunt jsem u toho vydržel sedě jako zařezaný, obzvlášť proto, že to není seriál právě pro malé kluky a tudíž, když to bylo "za odměnu", užil jsem si zakázaného ovoce daleko více, než kdybych měl epizody premiérově sledovat nyní. Průměrná zábava pro průměrná odpoledne25% ()

Dejvi21

Zlatá devadesátá. Vzpomínám, jak jsem jako malý náhrával na kazetu díl po dílu. Má to své kouzlo, dokáže to být vtipné, má to decentní počet epizod, zajímavý příběh, chytlavé a zábavné díly, ALE musím uznat, že to kolikrát tak extrémně přesahuje realitu, že to až bolí. Být ve svých dětských letech, dám 5*, ale nyní dávám 4*. V mém srdci to je pořád na 5*, jenže všechny ty jiné dimenze, procházení hmotou atd., to mě asi na kurzu nenaučí:-) Tenhle seriál si vás buď získá, nebo odežene, načež z vás udělá zarputilého fanouška či odpůrce. Mě si získal...a 45% je ZOUFALE MÁLO. ()

Anderas

I kdybych chtěl posuzovat tento pro mne vpravdě legendární seriál jaksi ze současného pohledu a vědomí, nemohl bych neboť zážitky a vzpomínky, které ze své hlavy urputně lovím jsou již dávno zformovány mozečkem malého klučiny, co se rád dívá na bitky. Kdyby se můj současný věk rovnal tak 10ti, neváhal bych prásknout plné hodnocení, mám ale spíš pocit, že kdybych si dal po těch letech takové menší repete, dopadlo by to o dost tragičtěji. Co se však zarytých dogmat týče, tento seriál je modla mého dětství a snad jsem nevynechal jediný díl, jinak nechť se v pekle smažím. ()

Kangaxx odpad!

Zatiaľ čo v ostatných martial arts filmoch autori údery zrýchľujú, tu ich asi ešte spomalili. Chlapík úctihodného veku na ovocnej diéte prišiel do USA prezentovať karate štýl, ktorý vznikol v hong-kongskom domove dôchodcov, kde ho jeden šikanovaný starček vynašiel, aby sa ubránil presile dvoch 142-ročných starešinov, ktorí mu kradli protézu. Štýl sa preslávil svojou smrtiacou účinnosťou - polovica súperov zomrie od nudy ešte predtým, ako ich úder zasiahne, druhá počas jeho trajektórie zostárne natoľko, že sa nestihne v dôsledku pokročilého veku a mentálneho regresu ( dôsledok dlhotrvajúcej nečinnosti mozgu v rámci čakania na dokončenie útoku oponenta ) pohnúť z miesta a úder ich zasiahne. ()