Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

• Československo Z archivu Sherlocka Holmese (viac)

Klasický televízny seriál v hlavnej úlohe s Jeremy Brettom, Davidom Burkom a Edwardom Hardwickom, je úspešnou adaptáciou pôvodných poviedok a noviel Sira Arthura Conana Doyla o Sherlockovi Holmesovi. Sherlock Holmes a doktor John Watson riešia 36 rôznych prípadov ako napríklad aj prípad Škandálu v Čechách, Modrého drahokamu, Nezvestnej šľachtičnej i Záhady údolia Boscomb. (STV)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (3)

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa (1984)

Jeremy Brett byl beze sporu nejlepší Sherlock Holmes. Tenhle velmi zdařilý seriál k nám na obrazovky ČT přišel začátkem devadesátek za zaplať pánbůh ho občas zopakují jako např. teď v roce 2021 o sobotách dopoledne. ()

Škandál v Čechách (1984) (S01E01)

7%ní roztok kokainu mohu vřele doporučit! Watsone. A pak už jde jen o operní pěvkyni Irene Adlerovou, která sice stihne utéct, ale zanechá Holmesovi svůj dopis. A to je první díl úspěšného seriálu, který bude mít dalších 10 let spoustu dílů. ()

Grécky tlmočník (1985) (S02E02)

Zajímavý díl, protože jak zde říká Dr. Watson, Holmes nikdy nemluví o svých příbuzných. A proto se tu objeví jeho starší bratr Mycroft (Charles Gray), mmj nejstarší člen nejstaršího klubu v Londýně. ()