Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

• Československo Z archivu Sherlocka Holmese (viac)

Klasický televízny seriál v hlavnej úlohe s Jeremy Brettom, Davidom Burkom a Edwardom Hardwickom, je úspešnou adaptáciou pôvodných poviedok a noviel Sira Arthura Conana Doyla o Sherlockovi Holmesovi. Sherlock Holmes a doktor John Watson riešia 36 rôznych prípadov ako napríklad aj prípad Škandálu v Čechách, Modrého drahokamu, Nezvestnej šľachtičnej i Záhady údolia Boscomb. (STV)

Recenzie používateľa Morien k tomuto seriálu (2)

Námorná zmluva (1984) (S01E03)

Jak já toho Sherlocka žeru. Dějově je tenhle příběh trochu slabší, než ostatní díly, nicméně Jeremyho nasazení, úšklebky, předváděčky a potutelné úsměvy stojí za hodně vysoké ohodnocení, stejně jako samotné vyřešení záhady - já být okradeným Percy Phelpsem, tak se biju do hlavy a myslím si o sobě nadosmrti, že jsem naprostý idiot, když to bylo tak strašně, ukrutně, velmi a zkrátka děsivě prostoduché a jednoduché. ()

Osamelá cyklistka (1984) (S01E04)

Opět jeden z nezapomenutelných Jeremyho hereckých koncertů. Milé, příjemně se sledující dílko, které vás přímo nabije pozitivní energií. Pokud ovšem nechcete slyšet, jak že ta chemická reakce osvětluje záhadu dopadení Johna Vincenta Hardena jako já!!! ()