Černý anděl

• USA Dark Angel
USA, (2000–2002), 31 h 10 min (Minutáž: 43–86 min)

Hudba:

Joel McNeely

Jessica Alba, Michael Weatherly, Richard Gunn, J.C. MacKenzie, Valarie Rae Miller, John Savage, Jensen Ackles, Alimi Ballard, Martin Cummins, Kevin Durand (viac)

Geneticky vytvořené mladé ženě se podařilo utéct z vojenské laboratoře a okamžitě splynout se světem lidí. Pracuje jako oni a dokonce poznává lásku. Snaží se však najít prototypy lidí jako je ona.... (oficiálny text distribútora)

DandaPiper

Tak toto asi vážně ani ne-e. Jessica Alba není moje oblíbená herečka a ani se mi něják zvlášt´ nelíbí, ale tady, protože samozřejme jsou to její začátky, tak tu vypadá jaksi prapodivně, jakoby šmrnclá nějákým cigánem plus její vychrtlá a dosti děsivá postava mi nedovolí udržet se u obrazovky na déle než pět minut. I tak sem zvládl celou první sérii a stačilo. Druhá je prý ještě daleko daleko horší. ()

Han22

Obsahuje SPOILERY!!! Pohodovka, ze které číší vše dobré i špatné z 90. let. Hlavní hrdinka Mex byla vytvořená geneticky v laboratořích Manticory, ale jako dítě s 12 dalšími utekla. Nyní je jí kolem 20 let, žije ve špinavém a zbídačeném Seattlu roku 2019, ve Spojených Státech, které se díky katastrofě staly něčím mezi zemí třetího světa a policejním státem. Díky kočičí DNA má téměř nadpřirozené schopnosti, ale živí se jako poslíček v Jam Pony, s kamarády chlastá v baru a občas něco ukradne. Pak ale poznává Logana, idealistického boháče a začíná mu pomáhat proti nejrůznějším zločinům. A také utíká před fanatikem Lydeckerem, který vede Manticory své uprchlé děti chce zpět. Toť první řada, za kterou bych dal i 4*. Druhá řada je ale o dost slabší, bez vysvětlení mizí jedna z postav, objevuje se nový záporák a také spoustu opravdu debilních dílů ve stylu příšera týdne. Když se začíná objevovat zajímavá mytologie, začínají se přiostřovat vztahy mezi lidmi a transgeniky, seriál končí. Končí vynikajícím, ale nic neřešícím finále, která nedá žádné odpovědi a které nabízí spoustu otázek co bude dále. Přesto ale tři hvězdičky bez problémů dám - za pohodové postavy (hlavně hláškující Alex nebo psí mutant Joshua, nebo hajzlíka Normala), krásně béčkovou atmosféru i místy skvělou akci. ()

Superpero

Megahustej seriál, kterej se mi naprosto fanaticky líbí. Lví podíl na tom samozřejmě má krásná a dobře hrající Jessica Alba. A dokonce Michael Weatherly už mi přestal vadit. Je to svižně natočený a hustý, příjemné překvapení je John Savage v roli hlavního záporáka. Bohužel po naprosto koulervoucí a geniální první sérii přišla velice podprůměrná série druhá, ale holt nikdo a nic není dokonalé. ()

Deftie

Päťkrát požuvaný a niekoľkokrát použitý námet. Nehovoriac o absolútne neschopnej Jessice, ktorá sa síce epizódu od epizódy lepšila, ale nevydržala som to bohužiaľ dovtedy, kým som jej aj to herectvo uverila. Čo môže povedať ešte človek ku seriálu, ktorého zvučku doslova neznášal? No, občas sa tam mihli aj schopnejší herci... ()

Laerry

Přesně takhle si představuji postapokalyptickou budoucnost. Chaos, špína, bída... a jako jediná obrana proti tomu všemu je všudypřítomný černý humor. Sci-fi moc nemusím, kvůli tomu, jak se vždycky snaží brát smrtelně vážně a důležitě, i když se na scéně odehrávají kraviny nejtěžšího kalibru (nemluvě o trapných kostýmech a rekvizitách) - ale DA je oproti tomu civilní a místy i komorní příběh o přežívání lidského druhu - mezi který se přimíchají geneticky upravení jedinci a snaží se zapadnout... Oni za svůj "mutantní stav" nemůžou, přesto je lidi odsuzují a nenávidí - a TOHLE není sci-fi, ale bohužel každodenní realita. Zvláštní věc je, že i přes své nesporné kvality, má seriál poměrně nízké hodnocení - a přitom jeho tvůrcem je "veleslavený" James Cameron. ()

• Během natáčení druhé série si hostující hvězda Amy Dumas zranila krk, když ji kaskadérka špatně držela při triku „Litacanrana“ a spadla hlavou na zem. (TomikZlesa)
  • Maxův čárový kód je 332960073452, Zackův 330417291599´a Alecův kód je 331845739494. Tinga má čárový kód 331450074656. Brinův čárový kód je 331280315734. (TomikZlesa)
  • První sezona končí a začíná stejnými větami "Sometimes it seems like it happened to someone else, like maybe it was a story I heard. Even though I know it happened." Max ji říká v prvním dílu na vrcholu Space Needle a na tom samém místě ji řekne Lohan v posledním dílu. (TomikZlesa)

Pilná včelka Cameron

Pilná včelka Cameron

27.12.2006

Nepočítajíc dokumentární štěky a televizní produkce typu Černý anděl, James Cameron toho za poslední dekádu moc nevyprodukoval. Ono je pravda, že po oscarovém kombajnu typu Titanic ani nebylo kam… (viac)