Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa vyfuk k tomuto seriálu (3)

Červený trpaslík (1988)

Červený trpaslík je považován za kult v seriálové a komediální tvorbě. Nikdo se nemůže divit, že přežil desetiletí a dopracoval to až sem. Má první zkušenost s Trpajzlíkem přišla už na jaře 2015, kdy jsem viděl první sérii, která mne upřímně ohromila. Lámal jsem se smíchy jako novopečený maturant, který věděl, co je to epizeuxis. Ale život je otázkou priorit a tak šel tento počin stranou. A nyní jsem se po roce k němu vrátil v měřítku takovém, že jsem během jednoho měsíce sjel všechno. Ale všechna sláva polní tráva. Seriál celou dobu disponuje v celku starým a ošemetným humorem. Bojím se pustit si první sérii, protože ji mám zachovalou jako strašně úžasnou. Druhá série vejš je ale dle mého kardinální průjem. Humor je buď zcela jasný, nebo se opakuje. A to po několika sériích začne v celku vadit. Pro spoustu lidí je toto materiál na nejvyšší úrovni. Ale pro mne to je materiál, který je někdy dobrý na odreagování do televize, ale asi bych to nevyhledával. ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Tohle je v celku smutné. V okamžiku, kdy z post-produkce odeberou smích a nebo není seriál natáčen před živým publikem, tak ani nevíte, kdy se máte smát. Takže pro vás seriál ztrácí veškerý humor. Musím uznat v celku dobrý nápad jak se s celým trpaslíkem vlastně rozloučit, ale v jistých ohledech to moc nezapadá a působí mnohem horším dojmem, než by se mohlo zdát. Každá kosa, ať se brousí seč dlouho na kámen jednou dopadne. Kosa Trpaslíka se brousila asi posledních několik sériích, a teď je to tady. Uvidíme jaký přijde reborn z roku 2012. ()

Série 10 (2012) (S10)

Po několika letech se vrací čtveřice, která se pro mnoha lidí stala definice kultu. I když by někdo čekal, že Zpátky na Zemi bude originalita sama, po tolika letech, ale to dle mého chtělo počkat ještě tři další roky, kdy vzniklo toto. Dalších "pouhých" šest dílů. Právě to, že tento seriál je menší z něj dělá i příležitost pro prokázání nevyčerpanosti a to se v celku stává. Dva díly byly podle mne skvělé a já se u RD po dlouhé době opravdu bavil. I to ale nezachrání spoustu dalších dílů, které byly klasické počiny, které mne nijak extrémně neoslovili. Uvidíme jestli tohle bude mít nějakou budoucnost. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019