Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa ScarPoul k tomuto seriálu (5)

Červený trpaslík (1988)

Nemám slov. Červený trpaslík je jednoducho geniálny. Vesmír tak ako ho nepoznáme a ako ho asi ani poznať nebudeme. Rob Grant a Doug Naylor vytvorili absolútne originálny a geniálny vesmír, ktorý zbožňujeme už dve dekády. Hlavný predstavitelia Barrie ako Rimmer, Charles ako Lister, John - Jules ako Cat, Llewellyn ako Kryton, Lovett ako Holly a Annett ako Kochanski tvoria zvláštnu, šialenú, svojskú a sakramentnsky vtipnú posádku. A sledovať ich dobrodružstvá je absolútne úžasné. Série som hltal jednu po druhej, diel za dielom - samozrejme v originálny a tým sa pre mňa stáva červený trpaslík seriálom, ktorý sa dá pozerať stále a vždy v ňom objavíte nový vtip, alebo skeč. prvá séria 4*, druhá - 5*, tretia - 5* - štvrtá - 5* - piata - 4* - šiesta - 5* - siedma - 4* - ôsma - 5*. Červený trpaslík je rozhodne jeden z najlepších seriálov, ktorý anglicko prinieslo na svetlo sveta. ()

Zpátky v Červeném (1. část) (1999) (S08E01)

vo svojej podstate sa tu už všetko napísalo:) všetci sú späť, je to ešte vtipnejšie než siedma séria a hlavne dýcha s toho pohoda každú jednu minútku:) ()

Zpátky v Červeném (2. část) (1999) (S08E02)

neskutočný humor. Vytváranie druhotriednych realít a imaginárnych výmyslov, okorenených typickým humorom a pár slovnými spojeniami ktoré zahrňujú aj kura vindaloo. fantastické:) ()

Zpátky v Červeném (3. část) (1999) (S08E03)

jedinou chybou tohoto seriálu je, že aj napriek toľkým sériam viac menej skončil. Naozaj mi budú tie postavičky chýbať. hollyho vtipy zbožňujem a ostatných tak isto. krásne zakončenie Back in Red - ostatné diele ôsmej série si udržujú kvalitu predchádzajúcich dielov a v niektorých aspektoch niektoré diely prevyšujú. ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Bohužiaľ. Červený trpaslík ako ho zbožňujem a uznávam nenávratne zmyzol do prázdna koncom ôsmej série. Ja som si už zvykol že prechody medzi sériamy absolútne nenadväzujú, ale Back To Earth je skôr sklamaním ako radosťou. Postavy sú síce dospelejšie ale to kvôli čomu sme ich milovali je nenávratne preč. Jediný kto sa ešte ako tak drží je Craig Charles ktorého Lister prešiel od prvej série veľkou zmenou a pre mňa zostáva najlepšou postavičkou celého seriálu. Vtipnosti tu veľa nenájdete a hlavne je to až smutne silené. Ak to tak nebolo tvorcami zmýšlané tak potom jednoducho Doug Naylor nie je režisér a nedokázal uhrať situáciu na televíznej úrovni. Seriál ktorý má pár odkazov a aj pár dobrých vtipov ale je úplne zbytočný a tak trocha smutný a možno že práve za tú smutnosť si vyslúžil pevné tri *. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019