Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa Ravi k tomuto seriálu (6)

Červený trpaslík (1988)

Co více napsat o "Červeném trpaslíkovi"? Snad jen to, že se parta průměrných tvůrců a herců (vyjma skvělého Berrieho) sešla, aby světu dala v neobyčejném koktejlu nejkultovnější sitkom všech dob. Kdo neviděl Trpaslíka, jakoby neviděl pořádnou, nápaditou a nekonečně zábavnou Sci-Fi parodii. Seriál má ještě jedno velmi velké a neobvyklé plus a tím je český dabing, řekl bych že jeden z nejlepších vůbec a dokonce snad lepší, než originál. 100% = 5+/5 ()

Zpátky v Červeném (1. část) (1999) (S08E01)

Trpaslík se po mírné tvůrčí mizérii vrací na svoji loď a zde začíná chytat poslední silné záchvěvy geniality. 100% = 5/5 ()

Zpátky v Červeném (2. část) (1999) (S08E02)

Trpaslík se po mírné tvůrčí mizérii opět vrací druhým dílem na svoji loď a zde začíná chytat poslední silné záchvěvy geniality. 100% = 5/5 ()

Zpátky v Červeném (3. část) (1999) (S08E03)

Trpaslík se po mírné tvůrčí mizérii sedmé série vrací na svoji loď a potřetí zde začíná chytat poslední silné záchvěvy geniality. 100% = 5/5 ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Koukám na to poprve, nic moc. Koukám na to podruhé, ale jo, je tam všechno, co se kdysi tak ujímalo. Pravda, není to největší pecka a nový audiovizuální kabátek bez smíchu v pozadí je dost nezvyk, ale koukněte se detailně na jednotlivé scény a dialogy a zjistíte, že je to doopravdy ten starý trpaslík. Sice ne v nejlepším rozpoložení, ale je to on! 70% = 4-/5 ()

Série 10 (2012) (S10)

Tak konečně jsem se k tomu dostal a jediné, co mě po shlédnutí napadá, je: jsou zpět! Série má sice světlejší i méně světlejší chvilky, ale jako celek funguje, jak jsme zvyklí ze starých časů. Až si tak trochu člověk připadá jako pamětník, jenže při pohledu na ty čtyři vrásčité nýmandy má alespoň pocit, že svět stárne sním, navzdory jeho obsahu, který naopak vůbec nezestárl. A tak se nám, milí přátelé trpaslíka, vrací zpět to, co jsme vždy milovali a nutno si uvědomit, že není vůbec snadná věc po tolika letech navázat a ještě se stejnou dávkou humoru a elánu. Pokud tohle pokračování není zázrak, tak už nevím, co jiného za zázrak v téhle branži považovat. 100% = 5/5 ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019