Červený trpaslík - Série 7 (1997) (séria)

Pekelně ostrý výlet (S07E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Tikka to Ride

Naše hrdiny už za dobu jejich vesmírné pouti potkala nejedna katastrofa, čelili nejednomu nebezpečí. Ovšem nic z toho se nedá ani vzdáleně srovnat s tím, co je čeká teď. Na Kosmíku totiž došlo kari. A protože Lister, jak známo, ničím jiným živ být nemůže, je odhodlán udělat pro jeho získání cokoli. Tedy, cokoliv... Kdyby věděl předem, co jeho partyzánská akce a následné zhmotnění se v Dallasu roku 1963 způsobí, že to může zvrátit celé dějiny a chod civilizace dvacátého století, asi by tak neuváženě nejednal... (Česká televize)

Yarwen

Říká se tomu "efekt motýlích křídel" - ale Lister v touze mít na večeři kari a pár piv vjede do historie jako buldozer na porcelánovou výstavu. A hrne před sebou vše, prezidenty i jejich vrahy. A pokud někdo máte rádi knížky, tak zrovna Kennedyho situace (a co by se stalo, kdyby žil dále) je krásně zpracována v Kingově knize "Dallas 63" - doporučuji. ()

whack

To není kuře, pánové. –A co to je? –Ten muž, co jsme ho našli. Připadalo mi to jako hrozné mrhání ho tam nechat, když by se tak bezvadně griloval. Udělal jsem něco špatně? Nedostal jsem žádné hlášení o chybě. Asi je to tím, že nemám čip svědomí a žádné morální imperativy, které by mě vedly. Ale přišlo mi logické, že když lidé jedí kuřata, tak budou pojídat i svůj druh. Přece si nezasedli pouze na kuřata. ()

• V epizodě Mimo realitu našla posádka stroj času, po jehož vyzkoušení bylo zmíněno, že jim je k ničemu, protože nemají způsob, jak se dostat zpět na Zemi. V tomto díle se však pomocí tohoto stroje času přemístí bez jakéhokoli vysvětlení nejen do minulosti, ale také na Zemi. (Agita)