Romanca X

• Česko Romance X (viac)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tomco

Catherine Breillatová je defka ako sa patrí. Hnusná, odporná feministka, ktorá je zrelá na odstrel. A hlúpa je dvojnásobne z toho dôvodu, že má talent robiť filmy! Akonáhle sa však otvorí protagonistom huba poviete si, že autorka filmu musela počas natáčania požrať za kamión lisohlávok a do toho zapíjať redbull s vodkou. Pani (ale zrejme z presvedčenia slečna) Breillatová, želám Vám skoré uzdravenie! ()

Radko

Pohľad do vnútra ženského myslenia. Intímny, jemný myšlienkami, sexuálne otvorenejší formou (ale určite nie šokujúci). Vcelku konvenčný dej: Muž nechce súložiť so svojou frajerkou, tá hľadá uspokojenie inde (náhodná známosť v bare, nadriadený) je neustále komentovaný aktuálnymi vnútornými pocitmi ženy, často odrážajúcimi vzájomne si odporujúce a zdanlivo nepochopiteľné vonkajškové reakcie ako výsledok zaujímavého myšlienkového pochodu - ženy sú skutočne úplne iné ako muži. Explozívny záver sa Breillatovej opäť vydaril (podobne ako v "Á ma soeur!" ). Pozn. A čo Rocco Sifredi vo vedľajšej úlohe ? Za jeho herecký výkon si nepochybne zaslúžil minimálne Oscara ! Tak dobre ako na ňom, som sa už dlho nepobavil. ()

Big Bear

Tohle by se mohlo jmenovat - Cesta do hlubin ženské erotiky....Po shlédnutí mi připadá, že se jedná o rádoby intošský erotický film, který se díky hlubokým myšlenkám snaží být něčím víc. Já to v tom ale nenašel. Buď je to tím, že nejsem ženou jako paní režisérka, nebo jsem některé úvahy a myšlenkové pochody hlavní hrdinky zkrátka nechápal. Ohledně některých scén bych neměl problém, pokud by byl nějaký zásadnější důvod, pro je takto otevřeně ukazovat. Tady šlo ale asi primárně o tu nahotu a pak až o myšlénku... A to mně neba. * ()

DDT

Sice nejznámější, ale rozhodně ne nejlepší film C.B. Všechny postavy filmu jsou v rukou režisérky pouhými loutkami, ilustrujícími její poněkud feministické teorie. Některé monology hlavní hrdinky (zmítané sexuální touhou a přitom zhnusené ze všech mužů) jsou nechtěně komické. Přesto film stojí za vidění, protože takhle tvrdohlavých a vyhraněných režisérů je dnes celkem poskrovnu. A pár scének je docela trefných. ()

choze

Pomalý, neuvěřitelně naivní pseudoartistní feministický soft-porno blábol, který funguje jako prvotřídní nechtěná komedie. Zatímco otevřenost sexuálních scén, kdy (nesmírně otravná) hrdinka uprostřed dialogu začne kouřit svého přítele, působí jak má, otevřené mluvení o sexu vede akorát k bezpočtu neskutečných perel (moje oblíbené: "NEMůŽEŠ SE VZPAMATOVAT Z TOHO, ŽE TI HLADÍM PIČU, CO?" nebo "KDYBYS USEKALA DESETI MUŽůM JEJICH PÉRA A HODILA JE NA JEDNU HROMADU, ŽÁDNÝ BY TO SVOJE UŽ NEPOZNAL. MĚL JSEM O TOM POŘAD V RÁDIU."), což obzvlášť vynikne ve scéně, kde se Rocco v posteli snaží naslouchat hrdinčiným dementním výlevům. Zápletka o ženě, co se před frigidním mužem utíká k nevěře s cizinci, nezní nijak originálně, ale zajímavou ji činí hrdinčino hluboké pohrdání svým tělem, které ji vhání do náručí různých oplzlých existencí. ()