Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (140)

Ideální partnerka (1992) (S05E21)

Už vím, jaký dárek si budu letos přát k vánocům. Famke Janssen je krásná i po 25 letech od natočení této epizody. Měla hrát Jadziu, ale nakonec to odmítla a dali to Terry Farrell. Těžká volba kdo je lepší. Ty skvrny pak použili pro Trilly, kteří před tím vypadali jinak. I'm really quite dull ... I'm just trying to be as dull as possible ()

Vymyšlená přítelkyně (1992) (S05E22) odpad!

Tohle už se nedá, Troi v dalším fakanském díle, posledně jsem vymáčkl aspoň jednu, ale znovu fakt ne. V TOSce měli celkem dvě takové epizody, v TNG během jediné série už třetí. ()

Vnitřní světlo (1992) (S05E25)

Jistě výborný námět, ale že by to byl takový kult (např přímý odkaz ve Family Guyi) a druhá nejlepší epizoda dle IMDB, to asi ne. Bohužel Picard "ztroskotal" na poněkud nudné planetě. Až konec je poměrně dojemný, jak ten život rychle letí, že ... Syna Picarda hrál skutečný syn Patricka Stewarta. ()

Šíp času 1/2 (1992) (S05E26)

Mark Twain byl sympaťák. Pamatuju, když jsem to viděl poprvé, zdál se mi povědomý a bylo jasné, že takhle nalíčená musí být nějaka slávná osobnost, ale nemohl jsem ho uhádnout. V další vedlější roličce karbaníka Marc Alaimo, který akorát nastupuje do DS9 ()

Zóna strachu (1992) (S06E02)

Konečně víme, jak to vidí transportovaná osoba. Jen ten Barcley by nemusel tolik přehrávat. ()

Host (1992) (S06E04)

Epizoda žádná sláva, ale při vší uctě k Jamesovi Doohanovi ... Datovo It is green je citace Scottyho z TOS By Any Other Name. Pro Jamese Doohana to byla předposlední role ve ST, za dva roky si zahrál ještě "mladšího" Scottyho před touto nehodou. ()

Únosci (1992) (S06E05)

Zase potencionálně dobrá epizoda utopená v technoblábolech ()

Slečna Q (1992) (S06E06)

Když před tím bylo Kontinuum kdykoli schopné odebrat schopnosti Q, tak co je tohle za kravinu? A Rikerova neodolatelnost je už taky trapná, s takovým ksichtíkem by jistě měla velký problém najít lásku. Abych parafrázoval sometimes I think the only reason I give stars is to listen to these wonderful speeches of yours ()

Rošťáci (1992) (S06E07)

To tam nikoho nevzrušuje, že vynalezli elixír mládí? Co já bych za to dal, znovu a lépe a opět s vlasy. Mladý Picard moc věrohodný nebyl, Guinan byla nejlepší. O'Brien naposled v TNG před přestupem na DS9. ()

Tenkrát v Deadwoodu (1992) (S06E08)

No to je zase originální, nejde se dostat ze simulátoru. A s Alexanderem, vždyť to dítě vůbec neumí hrát. Potěší jen pár vtípků a zmínka o Antonu Dvoržakovi, nejslavnějšímu Čechovi ve vesmíru. ()

Kvalita života (1992) (S06E09)

Obehrané téma, od začátku bylo jasné, kam bude epizoda směřovat. Viz TNG:Evolution, tohle je ale o trochu lepší (reálnější). Zářivky z Airplane II opět na scéně. ()

Změna velení 2/2 (1992) (S06E11)

Picardův výslech dobrý, ale na dvojdíl nevydá. Příliš jsem nepochopil, proč Kardasiané tolik riskovali během příměří kvůli tak málu. ()

Loď v láhvi (1993) (S06E12)

Výborný návrat Moriartyho, jeho britské dialogy s Picardem jsou opět skvělé (Davis je taktéž Shakespearovský herec). Bohužel to má příšernou díru, jestliže měl Moriarty počítač jasně pod kontrolou, že mohl i replikovat ostatní postavy, jak by mu mohlo uniknout, že připravují jinou simulaci přímo ze simulátoru? Hlavně když díky Hologeordimu ví, že Data zjistil co se děje. Škoda, že už Moriartyho neoživili ve Voyageru s holoemitorem. ()

Aquiel (1993) (S06E13)

Geordi už zase přemýšlí pindíkem. Ale až tolik se mu nedivím. Konec teda moc přesvědčivý nebyl, třetí jen za Klingony. ()

Tvář nepřítele (1993) (S06E14)

Nejlepší epizoda s Troi v hlavní roli. Pěkně se dokázala rozohnit. A sluší jí to ... ()

Tapisérie (1993) (S06E15)

Škoda, že ta alternativní realita byla tak krátká ()

Moje loď (1993) (S06E18)

Já tam teda viděl Ramba. A nebo Toppera Harleye? ()

Závod (1993) (S06E20)

Honba za receptem na sušenky. Příšerně naivní, ještě víc než nejnaivnější epizody TOS, ale zábavné, hlavně Klingon. ()

Druhá šance (1993) (S06E24)

Nejlepší krátká debata Worfa s Datem. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)