Průkopnický ferengský vědec je nalezen mrtvý a Beverly riskuje svou kariéru. (SkyShowtime)

Salsecnew

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Nějaká nová technologie, incident, detektivní vyšetřování, neschopnost nalézt důkaz, beznadějná snaha, která vyzní do prázdna, a na závěr velké překvapení, které mě ani nenapadlo. ()

PKD

Dodnes jsem velmi rád, že konečně! dostala svůj díl i hl. doktorka. Byť je zde i díl Sub Rosa. Děj je zajímavý (i když mě pořád velmi mate/vadí, že v pozdějším Descent se vynález metapházových štítů přiřkne La Forgeovi, což mi příjde dosti divné, ale scénáristé, což se v treku stává často, zřejmě při psaní na tento díl pozapoměli) ale já na něj čučím hl. kvůli ní. ()

noriaki

I Beverly Crusher dostala svých pětačtyřicet minut slávy. Ze všech epizod šesté série zaměřujících se na jednotlivé členy posádky je ta její nejslabší. Přitom má potenciál zaujmout, protože dobrých detektivek není nikdy dost. Bohužel scénář se nezmohl na žádný překvapivý zvrat a nápaditostí taktéž neplýtval. Exotičtější prostředí rozhádaných vědců přineslo alespoň špetku zajímavosti a vytáhlo díl na lepší průměr. Slabé čtyři hvězdičky. ()

majo25

Mysteriózne ladená krimi zápletka zameraná na doktorku, z ktorej sa stáva riadna rebelka nerešpektujúca príkazy a strmhlav sa vrhajúca do čoraz z väčšieho nebezpečenstva. Je fajn, že konečne vykreslili aj z iných rás nesterotypných jedincov, aj keď klingónska vedkyňa nakoniec rožky vystrčila. Vadila vlastne len tá otravná Guinan, akože pomáhajúca, a ešte taký drobný logický nezmysel...keď mal ten neznámy emzácky humanoid na molekulárnej úrovni "usmrtené" telo, ako mohol počuť v pitevni, čo okolité osoby rozprávajú? Na počúvanie netreba molekuly? ()

sirien

Mohla by to bejt asi slušná detektivka, kdyby to bylo udělaný jako normální díl. Bohužel to byl díl centrovanej na Dr. Otravnou, zdaleka nejhorší exemplář Crusherovic rodiny, což už je za -5* by default a zastiňuje to i fakt že přes Dr. otravnou to nefunguje pořádně ani jako detektivka (což je vlastně ale pořád na její účet...). S velkym sebezapřenim tomu dám 1 za pokus o detektivku co skoro fungoval a +1 za ty další rasy a vědce a dobře, aby se neřeklo tak +1 za tu jednu zjevně marnou, přesto na okamžik hezkou naději na začátku že Dr Otravná ze seriálu vypadne a druhej na konci kdy byla obdobná ne-naděje že se svojí otravností chcípne. Bohové já ani nevim co mě na tý postavě tak hrozně irituje, objektivně vzato to je jen hrozně nezajímavá a nudná posava, ale něčim mě prostě od pohledu neskutečně hrozně sere vždycky hned co se jen objeví v záběru. ()