Záhadný kontaminant způsobí omámení posádky Enterprise. (SkyShowtime)

sirien

Slušnej díl. Snaha referovat TOS takhle z kraje působí slabě a bez sebevědomí plus postavy nejsou zdaleka dost zaběhlé na to aby člověk docenil hraní jejich ovlivněných alternativ. Tohle si měli nechat na později a fungovalo by to jako hezkej TOS tribut, takhle to je na slabý 3*. ()

PKD

Volné pokr. TOS dílu Naked Time (od jisté doby to už ale asi navždy budu míti zafixované jako Shaxovo zařvání v LD:) od stejného autora. Při zpětném pohledu je to dnes (no, to už vlastně platilo i tehdy) již samoz. herecky (hl.Stewart) dosti v některých scénách otřesné a trapné, ale má to dost šťávy na to, abych to měl za 4. ()

majo25

Dá sa povedať, že ide o klasický diel o víruse, ktorý sa rýchlo šíri na palube lodi. Aj keď je to čiastočné vykrádanie pôvodneho seriálu a postavy sa chovajú miestami nelogicky (opitý android (!), všetky ženy sú nadržané, jednoduché prevzatie velenia, nie všetky postavy strácajú rozum), pobavia niektoré komické scény (povyskočenie si Piccarda) a spoznávame (hlavne ženské) postavy aj z frivolnej stránky (doktorka,Tasha). Takáto epizóda mala ale prísť oveľa neskôr, nie takto na začiatku. ()

DocBrown

Druhý díl a už recyklují TOS, navíc vše stojí na předpokladu, že spratek získá velení jen pomocí napodobení hlasu. A ta hrozná šéfinženýrka. No TNG se ještě hledá, na druhou stranu vtipných momentů je tu hodně. A žhavé bříško Tashi byla asi hned na začátku ta nejerotičtější scéna TNG. ()

kwoky

Výborný díl. Dramatický, vtipný, osobní. Vidíme posádku v rozkladu (a to dokonce včetně jinak imunního Daty). Struktura a organizovanost, na které si Federace tak zakládá, je ta tam. A s maximálním úsilím a sebezapřením všech to celé dobře dopadne. Také jsme si v tomto díle ujasnili, že na lodi nejsou dvě superkočky (Troi, Crusher), ale tři - a Tasha je z nich rozhodně nejvášnivější (nejsnadněji podlehla svým pocitům). Také se mi líbí, že Enterprise dostala pořádně po čumáku proto, že podcenila karanténní opatření - nemocný člověk po návratu z mise si může volně chodit po lodi, jak se mu zachce. Naštěstí chybami se člověk učí (pokud přežije) a posádka si v dalších dílech již dává větší pozor. Co ale nemůžu přenést přes srdce, je celá řada logických chyb, které byly do očí bijící, a za ně tu jednu hvězdičku zkrátka musím strhnout. ()

doom.cz

Díl, kde byli všichni ožralí. Ožrali se scénáristi, ožrali se herci, ožral se režisér. Celá zápletka i herecké výkony působí velmi roztomile a nejde je brát vážně. Ochotnické divadlo hadra. ()