Cestou na novou stanici je Enterprise postavena před soud za zločiny lidstva. (SkyShowtime)

Dan9K

No, já si bych si raději ohledně nebrakovosti, kvalitního příběhu či dobrých triků nic nenalhával. Nic z toho pilotní díl Nové generace nemá. Navíc všechny postavy budoucího seriálu zde působí, alespoň na mě, dost nesympaticky (a takřka ubohost toho, co souvisí s Qéčkem, je do peklavolající), ale co potěšilo nejvíc, vyjma povznášejícího závěru, byla chvilková přítomnost DeForesta Kelleyho jako admirála McKoye, která mi způsobila aspoň na pár vteřin obrovskou duševní radost a zároveň smutek....něco jako, kdybyste najednou spatřili svého mrtvého dědečka. ()

T-pack

Pilot tohodle pokračovatele legendárního Star Treku byl děsně slabý. Kdybych nevěděl, co má Star Trek za status, určitě bych se do něj po tomhle dvojdíle nikdy nepustil. Q, byť má charisma, je nepřesvědčivý padouch a kdyby chodil se mnou na školu, určitě bych ho musel šikanovat. Soud za zločiny lidstva je absurdní a posádky vybruslení z něj o nic lepší. Na kostýmy a celkový vzhled už si ani stěžovat nemůžu, protože u Star Treku nikdy nestály za mnoho. Jinak je Encounter at Farpoint klasickým příkladem podprůměrné epizody tohoto, místy dost dobrého, seriálu. ()

DocBrown

Pilot k novému Star Treku, v době kdy byla po čtvrtém filmu Kirkova posádka na vrcholu. Na první pohled plně pod taktovkou Gena Roddenberryho. Ačkoli se posádka změnila jak nejvíc to šlo, základní schéma epizody se stále hodně podobá TOS, stejně jako papundeklové kulisy a pípavé zvuky, doplněné nekvalitními syntetizátory. Pokrok ale přece jen přinesl design lodí vytvořený počítačem. Minisukně se ještě podařilo udržet, ovšem pouze za cenu toho, že se v nich museli objevit i muži. Troi jí asi nemůže mít kratší a v posledním záběru se v ní mihne i Tasha, obě ale naposledy. V budoucnosti sice Troi zakryje spodek, ale odkryje vršek. Samozřejmě nemohl chybět nějaký cross-over s TOS, o který se postaral McCoy. Pilot samozřejmě představuje i spoustu novinek - Q, Betazoidy, zmínka o Ferengi, kteří měli být prvně hlavními nepřáteli Federace. A také simulátor, který se vlastně už objevil v TAS. Bohužel né všechny novinky jsou pozitivní. Kapitánu Picardovi šoupli na loď děti a nejen on z toho nemá vůbec radost. Střetnutí na Farpointu je jen takový můstek mezi TOS a TNG, který se postupně začne ubírat svojí vlastní cestou. ()

Mikino00

Jedná se o slušné seznámení s novou posádkou i typem seriálu, děj se spíše zaměřuje na představení nových postav a spíše existenčního děje, což je příjemná změna oproti tradiční akci. Jediné co mě zarazilo, je fakt, že efekty moc nepokročily od dob Original series. Na dobrodružství kapitána Pikarda bych si lehce zvykl. ()

ledzepfan

Tohle je šílená schýza protože i když dnes mám STtNG fakt rád, tak si jasně vzpomínám, že po tomhle prvním dvoudílu to chtělo hodně autopřemlouvání abych tomu dal ještě šanci a pustil si aspoň pár dalších dílů :D Nikdo z herců neví jak svou postavu uchytit, jaké použít gesta, mimiku, tón hlasu ...to vše se teprve začínalo formovat a proto jsou první díly(a tenhle dvoudíl obzvlášť) minimálně by se dalo říct srandovní(prudší povaha by řelka-hrozné :D ) .........Nadruhou stranu je to takový roztomilý důkaz obrovského progresu tNG-aneb-Kdo by tenkrát řekl, že to ty "koktající" postavy dotáhnou až někde na Nemesisovský ultrakvalitní sci-fi level (?) ()