Tajný agent MacGyver (RICHARD DEAN ANDERSON) je špecialistom pre extrémne náročné úlohy. Spolu so svojím nerozlučným priateľom Petom Thorntonom (DANA ELCAR) má neomylný čuch na hroziace problémy či katastrofy a dokáže sa zapliesť do každej nebezpečnej situácie. Pomáha ľuďom v ťažkostiach, zachraňuje ich ohrozené životy, ochraňuje nevinných, zabraňuje pred globálnymi pohromami či ekologickými katastrofami, marí zločinné plány zloduchov... To všetko s pomocou fenomenálnych znalostí zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote tak, že ich aplikuje na bežné predmety každodenného života, aby mu pomohli „zázračne“ vyriešiť nebezpečnú situáciu. Máte problémy? MacGyver, preslávený svojou statočnosťou a všestrannými znalosťami, vynaliezavosťou, schopnosťami aj fyzickou zdatnosťou, neváha a prichádza okamžite riešiť vašu katastrofickú situáciu. (oficiálny text distribútora)

Kosmik 1

Už jen pokusit se zalepit unikající kyselinu čokoládou vyžaduje kus odvahy. A když to pak nakonec ještě vyjde, tak všichni dosud známí seriáloví hrdinové mohou jen tiše závidět. :-) Richard Dean Anderson v roli odvážného, chytrého a důvtipem hýřícího MacGyvera, který dokáže ze stébla trávy vytvořit bombu. Ale líbí se mi, že si seriál vlastně sám ze sebe utahuje, protože reagovat na otázku: "Snad nedokážeš udělat výbušninu ze žvýkačky" odpovědí: "Proč, máš snad u sebe nějakou?" nemůže myslet nikdo vážně. :-) Pilotní díl k známému seriálu mého dětství a z nostalgie nejde dát jinak než plný počet. Neznám nikoho mého věku, kdo by MacGyvera neznal. A to už taky něco znamená. :-) 95% ()

Sa.sa

Začátek je zajímavý jak jde zničit raketu, která je na kopci... Jinak je super jak si udělal raketový motor tím, že "zplacatil" světlici a výstřelil... :))) Druhá část je, že jde zachránit vědce do laboratoře, která je v podzemí... Našel si krásnou pomocnici, kterou vzal sebou na pomoc... Hurá únik kyseliny sýrové zastavil čokoládou :P a díru ve zdi udělal pomocí 1 tabletky sodíku a čutory s vodou :P ()

Gemini

Pilóóót!! No, to zme kajsi inde, ale to víte, někteří si čekání na Stroncium krátí četbou starších knížek:)) Prostě toto je pilotní film k seriálu plnému neskutečných (jak amíkos říkají) důitjórself vychytávek, jehož hlavní hrdina měl i přes tenisky a nemožné páčo osobního kouzla na rozdávání, i když nemá bicepsy Kevina Sorba a nepodporuje ho halda počítačových kostlivců... ()

Josefin

No jo moje dospívání, musím se usmát jak jsem chvátala domu, abych tenhle seriál viděla, i když tady se zrovna jedná o pilotní díl. Jo moje láska. Přiznám se díky jeho stylu hraní, parádním vychytávkám, manualnímu talentu, uhrančivým očím, mě dostával do kolen! Ale nerozloučili jsme se on ví , že ho mám na dvd!!! ()

majo25

Prvá epizóda, resp. pilot, má špecifickú príchuť. Jednak kedysi namotala na seriál a za druhé, až teraz vydím, že tvorcovia ešte presne nevedeli, ako si výsledok predstavujú. Mac je síce dobrák od kosti, hláškuje, ale strielať z pušky mu zatiaľ problém nerobí a na akcie za ním sa chodí ešte prosiť. Dana Elcar, ktorý hrá postavu Petera Thortona, je v tejto epizóde niekto iný. Ale výbuch tajného laborátoria, do toho sabotáž a Mac v prostredí chemických a iných materiálov, kde sa vyžíva, sú tým správnym ťahákom na štart tohoto kultového seriálu. Nezabudnuteľná vychytávka, v ktorej sa čokoládou zastavuje há-dva-es-o-štyri. ()

• Pouze zde uvidíme MacGyvera střílet ze zbraně. (Sharky95)
  • Existujú dve rôzne verzie pilotnej časti:
    1. Vysielala sa v USA a väčšine krajín sveta. Má klasické intro a po úvodnej akcii nasleduje scéna v observatóriu.
    2. Vysielala sa len v niektorých krajinách (napr. Slovensko, tv Joj), po úvodnej akcii nasleduje scéna v Pentagone a má odlišné intro. (Philip_J_Fry)
  • Hneď v úvode, kedy MacGyver (Richard Dean Anderson) omráči jedného z vojakov a nasádza si jeho čiapku, je hrnček s vodou pred ním otočený uchom doprava, no v nasledujúcom zábere je otočený naopak. (Lukoh)