O zvířatech a lidech

• Nemecko Tierklinik am Rande der Stadt, Die (viac)
Rodinný / Dráma
Česko / Nemecko, 1994, 10 h 47 min (Minutáž: 49–50 min)

Réžia:

Hynek Bočan

Kamera:

Jiří Šámal

Hudba:

Petr Hapka

Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Valérie Zawadská, Helena Růžičková, Taťjana Medvecká, Naďa Konvalinková, Jiřina Bohdalová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner (viac)

Příběhy z prostředí veterinární kliniky, kde se osudy pracovníků nemocnice prolínají s osudy jejich pacientů - zvířecích hrdinů, k nimž patří i chovanci Pražské ZOO. Zvířecí pacienti a lidé kolem nich v populárním seriálu z prostředí veterinární kliniky... Seriál se soustřeďuje na obvyklý chod veterinární kliniky, stejně jako na soukromé vztahy mezi hlavními postavami. V centru dění je milostné vzplanutí šéfa kliniky Hrubeše k mladé začínající veterinářce Olze, jejichž vztah prochází v průběhu celého seriálu mnoha peripetiemi. V každém dílu se navíc divák seznámí s jiným zvířecím hrdinou a jeho pánem, s jiným okruhem problémů kolem léčby zvířat. Na závěr se spojí úsilí všech zaměstnanců o záchranu kliniky, o kontinuitu špičkového pracoviště s týmem skutečných odborníků, kteří mohou pro ohrožená zvířata tolik vykonat... Seriál o zvířecích pacientech a lidech kolem nich vznikl v koprodukci České televize s německou firmou Gold film Phorzheim v roce 1994 podle scénáře Jiřího Melíška a Otto Zelenky, pod taktovkou režiséra Hynka Bočana. (TV JOJ)

Gemini

Ano, v jistém ohledu jde o stejný kousek jako byli svého času těžce koprodukční formeláci Ferda s Ferdou, a to je třeba vzít v potaz. Pak je ovšem také třeba vzít v potaz "kvalitu" české seriálové tvorby, dobře odvedenou práci hlavních představitelů, zajímavé scénáře jednotlivých dílů a dokonce i jakýsi ústřední příběh, no a v neposlední řadě i u mě osobně velmi oblíbenou hudbu Petra Hapky. A s těmihle argumenty v zádech prostě nemůžu jít pod 60%. ()

Numerobis odpad!

To nejodpornější, u čeho jsem kdy vydržel více jak tři díly. Hranatá, kobylovitá, věčně se zraňující Chýlková, která hraje jedinou polohu, již umí. Heřmánek zažil už lepší časy a ten Němec, co vypadá jako mroží p... už určitě taky. Stejně jako jeho dabér. Je to hluboce a lidsky blbé. Již jsem se jednou (někde) zmínil, že -jézvířátka- filmy a seriály nesnáším, tohle je ale ještě něco jiného. Narozdíl od prosté nenávisti se to dá totiž i odůvodnit: Prostě tohle je špatné. Cestou jsem málem zapomněl na hudbu, která doprovází titulky: Ta vás zaručeně vyžene od obrazovky kilometr daleko. Takhle to dopadá, když všichni mají svůj den ! ()

triatlet

Po třech reprízách na ČT seriál od 1.6.2009 vysílá Nova! Trochu mi sice vadili němečtí herci (Klaus Guth alias Souček a Anita Kupsch alias Darková), ale i oni do protředí privátní veterinární kliniky zapadli. Zajímavě zakomponovaná postava paraplegika Marata (Jan Potměšil). Příjemná podívaná nejen pro milovníky zvířat. ()

PatoP

Podľa môjho názoru je toto najlepší porevolučný seriál. Je to ešte natočené osemdesiatkovým spôsobom, čiže scenár je o nejakej zaujímavej profesii a herci podávajú nadštandardné výkony. K tomu sa ešte pridávajú ich zvierací kolegovia, ktorí sú užasní, a aj kvôli nim je to u mňa jednoznačne na plný počet. ()

kingik

Stoprocentně unylý seriál o radostech a strastech v jedné zoo, ve které nějak často churaví její zvířecí exempláře. Spojení zvířátek a lidí nenadchne už jen tím, jak je režie bídně pojata a nedokáže se vytasit s něčím, co by vytrhlo diváka z letargie. Slabé jsou i jednotlivé zápletky a jejich propojení, nevytrhnou to ani herci, kteří se mezi tím vším až moc ztrácejí. Pokud si tedy chcete prohlédnout cizokrajná zvířata, tak raději doporučuji návštěvu zoologické zahrady, než se podívat na seriál, který nebaví. Za ta zvířata, se kterými se nikdy netočí snadno, je hvězdička jako bonus. A nevyužité silné herecké obsazení zamrzí. 20% ()

• Veterinární klinika se nachází na zámku Vrchotovy Janovice. Natáčelo se v Zoo Praha, Chomutov, Ústí n.L., Dvůr Králové n.L. Devátý a dvanáctý díl se točil v německém Stuttgartu. (M.B)
  • V epizodě Sázka (1994) odůvodňuje MVDr. Seslík (Jan Hartl) svůj pozdní příchod do televize tím, že nemohl zaparkovat a musel objíždět dokola kolem studia. V epizodě Výpověď (1994) však při ucházení se o místo v Německu upozorňuje, že nemůže fungovat jako řidič, neboť neumí řídit. (cundak)