Rachel (Diane Krugerová) je kultivovaná a veľmi spoločenská žena, ktorá plynulo hovorí tromi jazykmi, ale nikde sa neusadila, nezaložila rodinu, nezapustila korene, k nikomu a ničomu si nevytvorila pevné väzby. Nikde sa nepresadila a nemá záujem o kariéru. Z týchto dôvodov ju britský agent Mosadu Thomas (Martin Freeman) kedysi naverboval pre izraelskú tajnú službu. Jej posledná misia v Teheráne, ktorá bola súčasťou špionáže v oblasti iránskeho nukleárneho programu, sa však neskočila podľa plánu. Ako učiteľka angličtiny v Teheráne mala spracovať iránskeho podnikateľa Farhada (Cas Anvar) a presvedčiť ho, aby pracoval pre Mosad. Pôvodne rutinnú a jednoduchú úlohu však skomplikovala láska, keď sa medzi agentkou a jej objektom Farhadom zrodil ľúbostný vzťah. Rachel preruší kontakt so svojím riadiacim dôstojníkom Thomasom a ozve sa mu až o rok neskôr, keď neočakávane vyšle krátky kód. Tajná služba povolá Thomasa z Nemecka do Izraela a zostaví komando, aby zistilo skutočné motívy Rachel a zmysel jej záhadnej správy. Vyvíja činnosť pre alebo proti záujmom Mosadu? Aké tajomstvá prezradila? A ako by to mohlo ohroziť misiu? (TV JOJ)

chamonix

Neprofesionální agentka Mossadu nainstaluje v Teheránu přes server civilní firmy červa do sítě íránské tajné služby, přitom si to rozdává s pohledným Peršanem, navštěvuje ilegální večírky, kde jede chlast, drogy a volná láska, atd. atd.    +++    O rok později přesně tenhle příběh zkopíroval Apple do podoby seriálového Teheránu. Narozdíl o něj - ten od nadějného začátku končí rozplizlým nic - však má Agentka opačnou dynamiku od nic až ke slušnému příběhu. ()

Heywood

Výborný film, který ukázal ten možná pravý agentský život, ve kterém je tolik selhání a tolik surovosti. Agentka se zamiluje do svého cíle a ještě je s ním těhotná, její mentor to zatají, jejího milého účelově zkompromitují a pak vydírají MOSAD ukázal, že v cestě za zničením jaderného programu Íránu se nezastaví před ničím, protože je to otázka přežití Židů, a život v Teheránu resp. v Íránu je dvojtvářný přesně tak, jak v každé totalitě bývá a k tomu má i své prominenty. Pomalá kamera zaznamenávající kradmé pohyby dotvářela napětí, vraždy probíhaly bez křiku, odtažitě, jako by nezúčastněně. "Obohacovač" v nákladním voze pašeráků byla sekvence, kterou tam scénárista a režisér nedali náhodou a otevřený konec byl symbolem toho, že nikdo nevyjednává a hlavní hrdince zbyl jen útěk. Pokud si MOSAD chtěl udělat negativní reklamu, tak se mu to podařilo, ostatně CIA si jí dělá v každém druhém filmu. Poučení z toho je asi jasné, takže film splnil proč byl natočen. ()

Morholt

Jestli někdo čeká agenty vybavené superšpionskými hejblaty a nadpozemskými bojovými schopnostmi, bude zklamán. ostatně autorem předlohy je izraelský zpravodajec, takže se dalo čekat, že se film bude více blížit skutečnosti. Je zde popsán nábor agentky, její zaučení, první nasazení do jednoduchých akcí a po osvědčení i do ostré operace. A chtě nechtě tu Izraelci přiznávají, že i když je Mossad nejvýkonnější tajnou službou na světě, ani on není neomylný a jeho pracovníci jsou také jenom lidé. První polovina obsahující vesměs výše zmíněné procesy se mi líbila, ale jakmile se do filmu vloudila romantika, začalo se to trochu táhnout. Nemám nic proti zamilované agentce, která se snaží být loajální k organizaci a zároveň ochránit svého milence, jenž je v očích velení nepřítel, ale tvůrcům se to vnitřní dilema nepodařilo tak úplně prodat. Film by to hodně devalvovalo, nebýt Diane Kruger, kterou jednoduše můžu. Dojem částečně napravuje i závěr, který dává jasně najevo, že s Mossadem se nevyjebává. Mohlo to být lepší, ale spokojen jsem i tak. 70% ()

nascendi

Názov filmu a čas vysielania neveštil nič dobré. Napriek tomu som pár minút vydržal a oplatilo sa, lebo som si film celkom užil. Diane Kruger bola uveriteľná, príbeh bol aktuálny a dobre napísaný, v atmosfére boli zreteľné temné tóny, takže som nemal najmenší problém so silnými tromi hviezdičkami, ktoré filmu podľa mňa patria. A mám pocit, že súčasné zaradenie filmu do šedej zóny je dôsledkom ani nie päťdesiatky hodnotiteľov. ()

Arsenal83

Pozerať sa ako vraždiace monštrá z Mossadu chodia po svete a strieľajú kde koho a ešte sa tvária ako to je pre dobrú vec, veď vlastne oni sú vyvoleným národom a tí druhí sú zlí teroristi, to hneď strhne dva hviezdy jedným šupom. Navyše, Diane Kruger je agentka, ktorá si ani svoje povinnosti neplní riadne. Má niekoho sledovať, votrieť sa mu do priazne a doučovať ho a ona namiesto toho skočí rovno na posteľné aktivity. Celkovo sme dostali viac romantickej línie než akčného napätia, s celkom dobre vsunutou ťažkou voľbou na záver. To je však jediné pozitívum. ()