Támar je agentkou Mosadu. Pod falešnou identitou infiltruje Teherán, aby pomohla zničit íránský jaderný reaktor. Když ale její mise selže a ona uvízne v novém prostředí, musí naplánovat operaci, která ohrozí všechny, na kom jí záleží. (Apple TV+)

mortak

Je to napínavé, v těch osmi dílech se pořád něco děje, jenže nakonec to s realitou nemá nic moc společného (když též pominu neskutečně rychlé přesuny některých postav mezi jednotlivými státy). Hlavní hrdinka vám k srdci nepřiroste, na to se chová jako neřízená střela. Chvíli je nedostižná superhackerka, chvíli jí zmítají emoce tak, že ohrožuje všechny okolo sebe (takže bud zemřou nebo jdou do vězení), ale povětšinou je to spíše teenagerka, která si jen tak vyšla do nepřátelského světa. Pokud bych měl ten seriál brát vážně, tak z něho Mosad vychází jako naprostý pitomec, zatímco iránská rozvědka je brutálně efektivní. ()

kenkaku

1. řada: ** Seriál začal fenomenálně. Prakticky celá první epizoda je na plný počet. Pak ale nastal strmý pád do neuvěřitelné idiocie. Asi největší zoufalec je “agentka” Mosadu, co se chová jako totální kráva bez výcviku (totální LOL byla situace při “výletu mimo město” na kontrolním bodu… nejen že se před kontrolou vhodně nezahalí, ale ještě předvede gesto hodné amatéra). Vrcholem idiocie je i zatažení do operace členy své rodiny (zbytečně) a sesypání se uprostřed operace po jedné SMS. Jestli tohle je ukázka práce Mosadu, tak potěš koště. Za naprostý fail považuji také přílet šéfové z operačního centra (najednou to jde dostat do země agenta Mosadu, aniž by museli někoho jiného vytáhnout ven). Prakticky v druhé polovině série jsem už fandil Íránské tajné službě (jednají metodicky a efektivně). Naprosto ničemu také neprospěl ten “konec bez konce”. A to se točí druhá řada…  2. řada: TBD.  ()

HAL

Hodně velká pecka, jednoznačně nejlepší seriál jaký jsem letos viděl. Špičkové a díky zasazení velmi realisticky působící špionážní drama, které dokáže napínat jak v žánru už dlouho nic. Právě proto že tu jde "jen" o pár lidí a jejich částečný vliv na jednu operaci, žádné zachraňovaní světa a přestřelky s hromadami mrtvých. Opravdu po polovině trochu zvolní v dramatičnosti, ale jen proto aby se podtrhnul civilní rozměr postav a celkově příběhu, a tím jak rozebírá psychologické následky skryté války a zkoumá hranice toho kam až je člověk v ní schopný zajít je svým způsobem důležitější než všechno před tím. A navíc je to jen klid před dějovou bouří v posledních dílech, která tedy už není ukočírovaná zrovna bezchybně a hlavně ji kazí že není pořádně dokončená, ale víc bych tomu nevyčítal. Nejzajímavější je tu pro mě ale ten překvapivě docela nejednoznačný pohled na konflikt mezi Izraelem a Iránem - Izraelci se s tím neserou, a to nejen ti z Mossadu, ale i ti co tohle natočili, že si dovolili ukázat odvrácené stránky obou světů, bez velkého nadržování "vlastní straně". V Tel Avivu je za tohle asi spousta lidí po zádech nepoplácá... byť v Teheránu by je rovnou pověsili z jeřábu na náměstí. /// Druhá řada mírně slabší, osobnější, ale pořád výborné. 9/10 ()

BarryLyndon

Je to výborný. Produkce splnila zadání AppleTV, chceme taky Faudu tak na 1-. Ten minus hlavně na hlavní hrdinku, která je sice blízkovýchodní dvojnicí Alice Vikander, ale někdy jsem měl pocit, že sleduju Emily in Paris in Tehran. Ale produkční kvalitu to mám obrovskou a v druhé sérii to dostane překvapivou injekci v podobě Glen Close, která je tu naprosto úžasná a krade si pro sebe herecky každou scénu. Naprosto neuvěřitelné, že za to nebylo žádné ocenění. Kritizoval jsem hlavní postavu přesto jsem velmi spokojen, proč ? Protože je pro mne hlavní postava někdo úplně jiný, hlavní zaporák, kterého hraje excelentní íránský herec Shaun Taub. Není to žádný sympatický antihrdina, ale parádní profík, který věří svému režimu a udělá vše pro svou rodinu. 8/10 Doporučuji. ()

italka63

Nezaměňovat s Faudou, která byla akční, drsnější, přímočařejší. Zde je špionáž hodně zapuštěná mezi obyčejné obyvatele. Je neuvěřitelné, co dokázali náboženští vůdčí vytvořit z nádherné, silné Persie, jak vymyli mozek polovině mladých lidí, kdy i studentky demonstrují za to, že když není někdo důkladně na veřejnosti zahalen, pak je to trestuhodné a musí to tak být. Ovšem někteří berou drogy pokrytecky bokem... zkrátka, slušný seriál s vynikajícím, otevřeným koncem, kde se mi úplně nejvíce líbila postava krásné velící agentky ve štábu Mosadu. ()

• Seriál nemá obdoby v produkčních hodnotách pro izraelskou sérii. Byly předělány celé ulice a domy v Aténách, aby vypadaly jako íránské hlavní město. Íránští uprchlíci přiletěli z celé Evropy, aby se zúčastnili komparzu. (erisedxxx)
  • Niv Sultan se kvůli seriálu naučila perštině. Myslela si, že jako dcera arabsky mluvícího marockého imigranta snadno zvládne íránský jazyk. Farsi ji ale svou složitostí výslovnosti překvapila. (erisedxxx)