Desatero hříchů

• Fínsko Kaikki synnit (viac)
Fínsko, (2019–2022), 13 h 17 min (Minutáž: 42–48 min)

Réžia:

Mika Ronkainen

Johannes Holopainen, Maria Sid, Matti Ristinen, Heli Haapalainen, Rosa Honkonen, Essi Karjalainen, Hannu Kivioja, Moona Komulainen, Jaakko Ohtonen (viac)

Pri vyšetrovaní dvoch vrážd v konzervatívnom rodnom mestečku Varjakka vo Fínsku mladý kriminálny vyšetrovateľ Lauri Räihä prenasleduje sériového vraha a zároveň čelí ťažkým pravdám o svojej minulosti a prítomnosti. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (7)

Desatero hříchů (2019)

Těžké zklamání. A to jsem Finům tak věřil, zvlášť když do hlavní role obsadili svého elitního vrhače. Scénář přinesl hlavní zápletku, na které se dal vystavět slušný příběh, místo toho se začaly prosazovat nic neříkající vedlejší dějové linie, vyšetřování bylo pomalé, děj se stával stále nudnějším a já jsem se jen těšil, až to skončí. Jediným kladem tak zůstává to, co si dlouhodobě myslím, totiž, že se každé náboženství zaseklo někde ve středověku. ()

Korene (2019) (S01E01)

Po první epizodě hodnotím velmi opatrně třemi hvězdičkami, protože od severské kriminálky čekám mnohem intenzivnější zážitek. Z mého oblíbeného finského tyčkaře tady udělali gaye, takže roli pořádného kaňoura na sebe musela vzít jeho kolegyně, která se ovšem své úlohy zhostila se ctí. Ještě, kdyby se trochu víc vyšetřovalo... ()

Kto nosí smolu (2019) (S01E02)

Druhá epizoda byla proti předchozímu dílu citelně slabší, děj tak trochu stagnoval, vyšetřování přešlapovalo na místě a já jsem se až příliš nudil. Vypadá to, jakoby scénáristovi řekli, že půjde jen o třídílnou minisérii, pak zvedli počet dílů na šest, a on pak jen přidával vatu, aby dodal požadovaný počet epizod. ()

Miesto pokorných (2019) (S01E03)

Jen o málo lepší epizoda ve srovnání s předchozím dílem. Na třetí kousek to každopádně nestačilo. Tvůrci se mi poněkud kostrbatou formou pokoušeli přiblížit osobní život obou vyšetřovatelů, přičemž zřejmě zapomněli, že měli ti dva taky něco vyšetřovat. Vedlejší dějové linie mě příliš nezaujaly, a ta hlavní stále stagnuje. 2*+ ()

Lúčenie (2019) (S01E04)

Nejdříve jsem zpozorněl, protože jsem měl pocit, že se konečně začíná něco dít, byla to ale jen zákeřná finta tvůrců, kteří odlákali mou pozornost dalším rozvíjením nepodstatných vedlejších dějových linií, aby mi vzápětí zcela nepřipravenému předhodili testosteronové scény. Šmarjá, proč? ()

Intuícia (2019) (S01E05)

Pátá epizoda patřila díky prováděným výslechům a vtipnému závěru k těm lepším, ale ani tak z ní zrovna štěstím neskáču. Celé mi to trochu připomíná koprodukční Princip slasti, tam se taky tak dlouho uměle natahoval děj, až mi bylo na konci úplně jedno, kdo byl vrah. Tady už to začínám vnímat podobně. ()

Nepraví sudcovia (2019) (S01E06)

Jednoznačně stojím za tím, co napsal uživatel fabecc1222, to bylo krásné a stručné shrnutí. Čekal jsem, že mi tvůrci tu všudypřítomnou nudu vynahradí alespoň v samotném závěru, byl jsem ale rychle a krutě vrácen zpět do reality. No, alespoň milovníci dojemných scén si přišli na své. ()