Kriminálny vyšetrovateľ a jeho kolegyňa vyšetrujú dve vraždy v jeho rodnom meste. (SkyShowtime)

yastrab

Přestárlá nymfomanka a gaycop vyšetřují vraždu na finském venkově,kde většinu obyvatel tvoří příslušníci fanatické sekty pánbíčkářů.Vyšetřování komplikuje komisařce svrbění její frndy a gaycopovi jeho boyfriend,kterému chybí ucpávka čokověnečku.Celé je to chaotické,ale je třeba vyšetřovat za každou cenu dál,i kdyby inspektorce třeba umírala matka.Začátek nic moc,nevím zda pokračovat ve sledování. ()

Necrotongue

Po první epizodě hodnotím velmi opatrně třemi hvězdičkami, protože od severské kriminálky čekám mnohem intenzivnější zážitek. Z mého oblíbeného finského tyčkaře tady udělali gaye, takže roli pořádného kaňoura na sebe musela vzít jeho kolegyně, která se ovšem své úlohy zhostila se ctí. Ještě, kdyby se trochu víc vyšetřovalo... ()

Aniki

Ministryně financí Alena Schillerová a její homosexuální ministerský asistent se prohánějí ve služební "oktávce" hokejovou krajinou místního klubu Kärpät Oulu. Místo zavádění kurzarbeitu zde kupodivu vyšetřují seriove vrazdy místních členů náboženské sekty. A jelikož je to poslání velice nudné, zahání Alenka dlouhou chvíli sexualnimi radovankami pouze s těmi muži, kteří si řeknou, takže o ženštinu povětrnou se rozhodně nejedná. Asistent se zatím potuluje po své rodné obci s nezbytnou cigaretou v ruce a hlavou se mu honí zmeškané sezení v homomanželské poradně a vzpomínky na temnou minulost v kruhu svých nejbližších. Tak uvidíme, kerá tady vlastně bije. ()

fabecc1222

Zatím jsem znal Finsko hlavně prostřednictvím F1 a zimních sportů, takže tohle byla vlastně pro mě premiéra Finské tvorby. Některé věci ohledně komunit a náboženství ve Finsku jsem si tak musel dohledávat. První díl převážně představil jednotlivé představy a ukázal atmosféru severského městečka. ()