Desatero hříchů

• Fínsko Kaikki synnit (viac)
Fínsko, (2019–2022), 13 h 17 min (Minutáž: 42–48 min)

Réžia:

Mika Ronkainen

Johannes Holopainen, Maria Sid, Matti Ristinen, Heli Haapalainen, Rosa Honkonen, Essi Karjalainen, Hannu Kivioja, Moona Komulainen, Jaakko Ohtonen (viac)

Pri vyšetrovaní dvoch vrážd v konzervatívnom rodnom mestečku Varjakka vo Fínsku mladý kriminálny vyšetrovateľ Lauri Räihä prenasleduje sériového vraha a zároveň čelí ťažkým pravdám o svojej minulosti a prítomnosti. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Desatero hříchů (2019)

Člověk dostane chuť na ty tolik chválené severské kriminálky, a narazí v programu, že ČT bude vysílat severskou novinku, tak se rozhodne, že to zkusí, a dostane toto..Tvůrci si krom hlavní kriminální zápletky rozjedou spoustu menších, osobních dějových linek, které se na poli šesti dílů nedají pořádně rozvíjet. Jednotlivé díly také postrádají větší tah na branku, takže se děj dost táhne, a vzhledem k množství osobních problémů tak také kolikrát hlavní linka ustupuje zbytečně do pozadí. P.S.: Ten obsah od ČT je dost mimo, není tam ani žádná černá komedie, ani nic mysteriózního. ()

Korene (2019) (S01E01)

Zatím jsem znal Finsko hlavně prostřednictvím F1 a zimních sportů, takže tohle byla vlastně pro mě premiéra Finské tvorby. Některé věci ohledně komunit a náboženství ve Finsku jsem si tak musel dohledávat. První díl převážně představil jednotlivé představy a ukázal atmosféru severského městečka. ()

Kto nosí smolu (2019) (S01E02)

Na to, že má série 6 dílů, tak jsem čekal větší spád. Vedlejší vztahové a rodinné linky hlavních kriminalistů zatím rušiví a nadbytečné. ()

Miesto pokorných (2019) (S01E03)

Asi jsem si pro poznání severských kriminálek vybral špatný seriál, nuda... ()

Lúčenie (2019) (S01E04)

Z nějakého důvodu stále dostávají dost prostoru vztahové linky obou detektivů, které však děj nikam neposouvají. ()

Intuícia (2019) (S01E05)

Dva díly do konce a řeší se porod dcery komisařky a důvod orientace komisaře... Kvalitní vyústění v nedohlednu. ()

Nepraví sudcovia (2019) (S01E06)

No a ve výsledku jsou tu ti špatní všichni... a největší obětí je divák samotný. ()