Ranč Pri zelenej sedme

• Česko Ranč U Zelené sedmy
všetky plagáty
TV spot 11
Komédia / Rodinný
Česko, (1998–2005), 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Réžia:

Miroslav Balajka

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków (viac)

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka (Milena Steinmasslová) optička, tatínek (Miro Noga) počítačový programátor, děti typické "oběti konzumní společnosti". Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou (Jana Štěpánková), upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo - jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek (Lubomír Kostelka), jen kroutí hlavou. (Česká televize)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (12)

Ranč Pri zelenej sedme (1998)

Venkovská pohodička, která se bude líbit dětem i dospělým. Jen škoda, že Miro Noga je nadabovaný Petrem Rychlým, zve to uši. ()

Ako do babičky vstúpil duch Dobromily Rettigovej (1998) (S01E12)

Velmi slušně vtipný díl hlavně díky absolutní neschopnosti mladého Němce pracovat na ranči a při tom nikomu neublížit (ublíží kromě babičky všem). A když se pak doslova ožere u dědy Komárka, dá tomu všemu pořádnou korunu. Podařený díl. ()

Jak maminka k zimnímu spánku ulehla (1998) (S01E13)

Maminka skončila u cvokaře, protože toho na ni už bylo moc. Kdo bude u Kudrnů pracovat? Jako zázrakem přichází cikán, který zastane veškerou práci. Sice si pak přivede k baráku celou svou širokou rodinu, ale zase svou dobrou náturou "vyléčí" maminku. Slušný díl, sem tam vtipný. ()

Jak jsme dostali všichni klaustrofobii (1998) (S01E14)

Strašně slabý díl, v podstatě se tu nic neděje. Je velká kosa, Kudrnovi mrznou, a tak se rozhodnou statek prodat a odstěhovat se do paneláku. Takže ho navštíví a tam poznají, jaké to je zaseknout se ve výtahu. Babička zaúřaduje s možnými kupci, rodina tedy zůstává dál na statku. Nuda. ()

Černý pátek na Ranči (2000) (S02E01)

Kurdnovi zjišťují, že kolem jejich statku povede dálnice, proto shání nový dům. Jedou navštívit druhý statek. A to je asi tak vše. Nic zajímavého, velká bída, žádný humor. ()

Jak jsme znovu našli ztracený ráj (2000) (S02E02)

Sice další z průměrných dílů, ale aspoň se tu už cosi děje. Závěrečný babiččin dar 30 000 Kč zabalených v krabici s chlebem byl aspoň originální. Ušlo to, ale absolutně to nemá žádné tempo. ()

Jak vypukla česko-americká válka (2000) (S02E03)

Mladá Elis odjíždí na kurz anglického jazyka a pak za ní domů přijede americký lektor, do kterého se Elis zamiluje. Zároveň babička plánuje s dědou Jeřábkem svatbu. Pak tam půl dílu mňoukají koťata a ... to je tak asi vše. Díly začínají být celkem o ničem. ()

Jak jsme zažili mezinárodní ostudu (2000) (S02E04)

Ostuda žádná, prostě jen někdo schoval spacák s hodinkama do psí boudy. Američan to bere s nadhledem, ovšem Kudrnovi z toho dělají mezinárodní případ. Jinak něco málo s koťaty a to je tak asi vše. Stále podprůměr. ()

Jak jsme neváhali a točili (2000) (S02E05)

Babička se vdává, ale ještě před svatbou se muselo do nemocnice s pochroumanou babičkou. Pak je svatba a babička odchází bydlet k dědovi Jeřábkovi. Další děj je kolem koček - kam udat koťata. Vrcholem dílu je, že kočka adoptovala Kudrnovy ponožky. Co touto zbytečností chtěl scénárista říct, to fakt netuším. Lepší než podprůměrný díl, ale pořád totální průměr. ()

Jak se Elis postavila globalizaci (2005) (S03E02)

Celkem díl o ničem. Elis minule skončila se studiem na vysoké škole, a tak se snaží přispět aspoň trochu do rodinného rozpočtu tím, že si najde práci. Zároveň se zamotá v Praze do demonstrace a rodiče si pro ni musí přijet na policii. Maminka si koupí spoustu slepic, ale vajíčka jí nesnášejí, protože to jsou slepice na maso (brojler), ne na vajíčka.  Vtipné to není skoro vůbec, slabota. ()

Jak se v naší rodině rozmohlo kuplířství (2005) (S03E03)

Vtip možná měla přinést změna zaměstnání u Elis - nastoupí jako učitelka u bráchy na škole. No moc vtipné to nebylo. Zápletka kolem nemocné slepice je zcela mimo mísu a hlavně naprosto trapná. A nabourané světlo auta - no ještě větší trapárna. Ve třetí sérii ubylo humoru a přibylo trapně nezajímavých témat. ()

Jak kostky byly vrženy (2005) (S03E14)

Závěrečný díl se povedl. Linka Elis, Hrocha a láska Štěpána jsou dovedeny do konce, odvážní autoři nám tu nabídnou i trochu erotiky, sem tam slušný vtípek. Hezký závěr, ale už nutný. Další díly by už nebyly ani originální (což není celá trojka), ani zábavné. ()