Nad ránem

• USA Daybreak
Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Horor
USA, 2019, 7 h 47 min (Minutáž: 39–50 min)

Predloha:

Brian Ralph (komiks)

Flákač si užívá v postapokalyptickém Los Angeles. Snaží se najít dívku svých snů, přelstít tupé ghúly a nepřátelské gangy. (Netflix)

andalin

Celkem zajímavé pojetí apokalyptického světa, kde zemřeli jen dospělí a děcka si tvoří gangy. Příběh vypráví hlavní postava formou promlouvání k divákovi - někdy byl tento element výborně využitý, třeba když se poprvé setkáváme s Eliem (Josh nás přemlouvá, ať se podíváme jeho směrem a nesoustředíme se na něj). Bavily me running gags (Gay Josh? Other gay Josh?), absurdní situace (Josh si chce useknout ruku) a vedlejší postavy (Eli, Slime Queen & the Witch). Zajímavý mix komedie a dramatu, někdy ale faaakt nuda (obecně asi všechny flashbacky a "dokonalá" Sam Dean). Ani mi asi nevadí, že další série nebude, ale byla to fajn jednorázovka. ()

Diaconix

Zajimavy tynedžersky serijal, kery mě bavil přesně do dila, kde se to cele posralo z tim vyjebanym LGBT a kuřtbuřzkym směrem. Co asyk pak ma z těch našich pajtašku vyrozt. Furt do nich musime valit, že to je normalni? Sorač, ale svjet se v dupu obraci a tak tu nechybi homo, azija, kakao ze svym asyk pohodovym rasizmem vuči bělobam… a přytom to ma ftip, napad i gulyky… njn… bez tohoto dnešniho liberalneho bordela bych dal i pjet, ale tak. Tak snad přyště. Zdař buch! ()

shaacul

Horory často fungují jako komentář ke stavu společnosti a tohle komentuje mládež pro mládež, woke pro woke. Vzpomněl na komediální seriály jako Community nebo Due South, tady je taky hodně humoru až ve druhé nebo třetí vrstvě a musí se nad tím krapet přemýšlet. Náramně jsem se bavil. Hodně mě nezapadala osmá epizoda, ale po závěrečném finále se stejně ukázala jako vztyčený prostředníček dnešnímu modernímu "feminizmu". ()

kaylin

Seriál „Daybreak“ není rozhodně tak vtipný, jak bych doufal, není to taková třeskutá jízda, jak bych si myslel. Místy je hodně vidět, že je to young adult a třeba osmý díl díky tomu vůbec nefunguje, protože je to prostě moc otřepaná dramatická romance. Jsou zde hluchá místa, ale jinak je to relativně originální postapo pohled na jedno městečko a jeho obyvatele. A nenudí to, alespoň po většinu doby ne. ()

Hatred

První dva díly jsou opravdu výborné, teenageři ovlivnění popkulturou a jejich gangy které z ní vycházejí, ghúlí čarodějka, která si povídá s hlavama panenek a jiné zajímavé postavy a dobré vtípky, které jsem dokonce vyprávěl dál. Každý další díl je potom skok o úroveň dolů, takže do pátého dílu to ještě celkem jde a potom začíná čiré utrpení, které nekončí až do konce a závěr, který by měl být asi jakože překvapující je tak nelogický, že už mě nic nepřiměje, abych si pustil další sérii. I tak ztracený čas, nedoporučuju a to ani teenagerům, pro které je to zřejmě celé směřováno. Dost velká agitka dnešního korektního způsobu uvažování, takže se to tam hemží teplým sexem, narážkama na to jak dospělí zničili planetu a brekem nad tím, jak je těžké být odlišný. ()