Lovná zvěř

(festivalový názov)
  • Česko Férová hra (neoficiálny názov) (viac)

Tento film se odehrává v Austrálii. Mladá a krásná dívka, která se na svém osamělém ranči stará o poraněná zvířata, a spoustu z nich chová pro radost, se stává terčem útoků tří buranů s obrovským džípem a střelnými zbraněmi. Ti se vyžívají v divokých jízdách, popíjení a střílení všeho, co se hne. Konfrontace s těmito zloduchy se postupně vyhrocují a dívka se stává terčem nekonečných útoků a teroru. Dokáže sebrat poslední síly a veškeré příkoří jim oplatit? (Flipnic)

S.Quentin QUALE

Kvalitní matroš v podobě R&Rka, které má ďábelský drive, příjemnou thrillerovou a slušně znepokojující první polovinu, no zakončené je pak celkem akčně, což v mém celkovém hodnocení bere pátou hvězdu, protože já bych volil komornější a více osobnější a surovější provedení. Nic to nemění na tom, že jelikož podobného spektáklu zase tolik není, a tento obstojí úplně s přehledem, dávám velmi slušných 80%. Stejně jako např. francouzskému Traque, které bylo rozvlečenější, ale mnohem lépe zakončené. ()

darkrobyk

Tak tohle je pro mne velké zklamání, anžto z australských stepí a hor jsem už viděl řadu povedených kousků na podobné téma. Tedy jako komedie by to docela šlo, ovšem já čekal něco jiného. Jessica se lví hřívou vypadá jako královna amazonek, jenže to je tak vše, páč je úplně blbá a chová se jako kráva. Mnohokrát mohla s útočníky zatočit, jenže scénář ji předepisoval pravý opak. Samozřejmě tři lovci jsou rovněž blci, takže je to přehlídka debilů, kdy se člověk rozhoduje, jestli má fandit psovi, nebo koňovi. Je to jen takové hloupé laškování s naprosto otřesnou hudbou a rozkývanou kamerou. Musím však uznat, že Delaneyová naběhala během natáčení kilometry... Australská příroda fajn, ta nezklame nikdy. Pár pěkných scén by se našlo, ale ta debilita hlavní postavy mě prostě drtila... ()

Flipnic

Špičkový akční australský explotaition nášup!!!! Na tenhle film mohu mít prostě jen slova chvály a absolutně žádnou výtku. Už strašně dlouho se mi nestalo, že bych od samého začátku do úplného konce zůstal u obrazovky jak přibitý kladivem. Okamžitě od prvních minut začíná tradiční exploitační mrazení z bezprostředního ohrožení, které tlačí na osamělou překrásnou hrdinku filmu stejně intenzivně a nekompromisně, jako na samotného diváka. Úžasné na filmu prostě je, že absolutně nedává divákovi čas na vydechnutí. Film má neuvěřitelné akční grády od samého začátku do grandiozního konce. Krásná mladá ženská je obtěžována v okolí svého příbytku v Austrálii třemi hovady vybavenými monstrózním autem, řadou palebných zbraní a zejména žádnými zábranami. V podstatě celý film nemá hrdinka proti partě buranů žádnou šanci a zažívá pouze teror, zabíjení zvířat o které se stará a pečuje a ustavičné nahánění a násilí. Ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že film trochu ztratil na tempu, okamžitě nabral dech v podobě opravdu pobuřující scény, a pak už tu byla jen pomsta a tu jsem si vychutnal opravdu do sytosti ... Absolutní špička v oblasti subžánrů jako je "explotation", "rape and revenge" apod. Přitom však neuvěřitelně akční dinamická podívaná, která nepovolí ani na vteřinu. Film jasně reaguje na exploitační brutality let 70. a jen díky zemi, kde byl natočen (Austrálie) mohl vyjít v letech 80., které jak známo v USA tvrdě cenzorsky tyto filmy postihovaly ... S naprostým klidem se pak vyrovná a pro mne i předčí většinu dnešních exploitation horrorů... Jinak musím vyzdvihnout triky, akci, kameru, střih, herečku, která se nebála nahoty, úžasné záběry na neokoukanou přírodu, prostě vše. Tohle je pro mne v oblasti exploitation žánru naprostý TOP, protože je úžasně spojen s akčním žánrem a v podstatě i thrillerem ... Pro příznivce žánru je tato zapomenutá bomba naprostou povinností!!!! ()

Gilmour93

Spoře oděná ochránkyně australské fauny vs. trio buranských nimrodů ve složení mechanik, kaskadér a šéf (šéf asi proto, že jeho IQ, byť dvojciferné, stačí k překonání součtu hodnot obou kolegů). Všichni tři smrdí potem a mazivy a jejich speciálně upravený pick-up Ford F-series by mohl v registrovaném partnerství spokojeně vrnět vedle černého Lincolna ze Silversteinova The Car.. Trochu mě zklamalo, že kromě škod na majetku a důstojnosti se poměrně dlouho nic neděje. Hudba je stejně extravagantní jako příšerná (především při zapojení bicích), herecky to odpovídá žánrové škatulce a přesuny postav v čase a prostoru moc nedávají smysl. Andreacchio tvrdil, že chtěl natočit něco ve stylu komiksového násilí a podivoval se, že někdo bere jeho film vážně. Tak toho dotyčného bych chtěl vidět.. ()

Big Bear

Tak jsem zase dostal chuť podívat se něco od protinožců. A tak jsem si obrátil televizi vzhůru nohama a vrhnul se na tenhle snímek. Od Australáků se mi zatím líbilo snad všechno co natočili napříč žánry a tak jsem si byl jist, že i tentokráte budu spokojen. I doba vzniku snímku napovídala lecos.. :-). Film mi trochu připomněl Strašáky z roku 1971. I zde drsná partička totiž zaútočí na mnohem slabšího jedince. Zprvu mohlo jít jen o chlapské ,,laškování'', které bylo drsné i na dobu předfeministkovou, nicméně zdánlivě bezbranná obět se postupně strachem přepíná do toho základního režimu co v sobě máme už od našich prapředků - přežít. V tomto režimu se z ní stává chladnokrevný a nemilosrdný obránce zbytku záchranné stanice kdesi v australské buši. Film byl do půlky dost zajímavý tím postupně gradujícím strachem z přítomnosti partičky s ,,Bestií''. Ke konci to už byla taková osmdesátková jízda. Popravdě jsem tomu moc ke konci nevěřil, možností jak to skončit mnohem dříve bylo nespočet, například při výstřelu z pušky s optikou ze závalu. Já ale vlastně doteď nevím co partička s napadenou vlastně chtěla dělat po té co dostala první lekci a začala se citelně bránit. Možná proto to nedosáhlo na tu čtvrtou hvězdu, každopádně zase spokojenost ! Dávám za 3 kakadu! * * * ()