Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (65)

Konec hry (1995) (S02E17)

Perfektní zakončení minulého dílu s mimozemským lovcem se kterým si to na férovku v potopené ponorce rozdá agent Mulder. Potěšující je i zapojení Pana X. Má to akci, napětí, atmosféru a mrazivé finále a to doslova. Vše co od mytologického dílu očekáváme, zde dostaneme. Spokojenost a už se nemůžeme dočkat na další mytologické díly, máme se na co těšit. ()

Děsivá symetrie (1995) (S02E18)

Jedna z těch slabších epizod této neuvěřitelně nabité řady, ale i přesto slušná podívaná. Lidstvo ničí planetu a mimozemšťané se snaží zachránit živočišné druhy. Únosy zvířat jsme tu ještě neměli, tak proč ne. ()

Mrtvolné ticho (1995) (S02E19)

Velmi atmosférický díl jehož děj se odehrává na rozpadající se lodi, kde čas opravdu letí. ()

Podvod (1995) (S02E20)

V aktech X se mi humorné epizody většinou moc nelíbili, toto je ovšem vzácná výjimka, která se už později mockrát neopakovala. V podstatě se jedná o hororový příběh okořeněný o černý humor. Děj se odehrává v cirkusovém městečku které obývají opravdu nevšední cirkusáci, bizarní postavy které jsou opravdu k pokukání a právě tyhle cirkusáky začne někdo vraždit. Kdo za tím stojí? Opravdu existuje podivná mořská pana Fuschi. Na tyto otázky se snaží nalézt odpověď naše dvojice hrdinů. Je to bizarní, vtipné, plné hlášek a opravdu bizarního černého humoru. Tento díl jsem si opravdu neskutečně užil. ()

Kalusari (1995) (S02E21)

Vynikající díl tak trochu koketující s vymýtaním ďábla a podobnými věci. Člověk se něco málo dozví o exorcismu na rumunský způsob. Tenhle díl se skutečně povedl, je to temné, atmosférické a jistě by tomu slušela i delší minutáž. Takovéto atmosférické díly mám prostě nejraději. ()

Hmyz (1995) (S02E22)

Naši agenti na stopě dalšího vládního neřádstva, tentokrát jde o šíření smrtelné nákazy. Tento díl se samozřejmě neobešel bez přítomnosti Kuřáka, který to Mulderovi opět pěkně natřel. Tenhle chlapík je prostě borec, fakt démon. Hodně slušná podívaná. ()

Přítmí (1995) (S02E23)

Skvělý díl o experimentu, který se jak jinak tak trošku zvrtnul. Nápad prvotřídní, závěr hodně dobrej. Objevení se Pana X potěšilo a odhalení toho, že to není až takovej dobrák bylo parádní. V tomto díle je z něho vlastně hlavní padouch a tím se jeho postava stává ještě zajímavější, jelikož si hraje podle svých pravidel a tak jak se mu to hodí. Výborná postava. Vypadá to, že tato řada je opravdu nabušená. ()

Naše město (1995) (S02E24)

Slušně natočená epizoda o městečku plném kanibalů se slušnou atmosférou a povedeným finále. Něco tomu, ale ještě k dokonalosti chybí. ()

Anasaziové (1995) (S02E25)

Závěrečný díl nemohl dopadnout lépe. Mytologie se tímto dílem rozjíždí na plný kule a, že to je jízda. Kuřák svoji hru rozjíždí na plný kule. Vagón plný podivných mrtvol, testy, mimozemšťani, osamělí střelci. Velká hra začíná. Tato epizoda diváka naprosto neskutečným způsobem navnadí na příští sezónu. Naprostá spokojenost. ()

Môj boj (2016) (S10E01)

Tak nevím co si o tom mám myslet. Samozřejmě, že jsem rád že se mám Akta X vrátila, ale z tohoto dílu jsem tak nějak spokojenej na půl. Začátek super, konec taky super, ale to co bylo mezi s tím až tak spokojenej být nemůžu. Co se týče mytologie, tak to je jako by ji vymýšlel někdo kdo se v aktech X moc neorientuje, je tu totiž plno nesrovnatelností. Tak předně se tu jede jako by předchozí série vůbec neexistovala, ba tzv. super vojáky se nějak úplně zapomnělo, mimozemšťan ze zříceného korábu nemá toxickou krev atd. Tak jediné co potěší a značně odporuje závěru 9. řády je objevení či návrat Kuřáka, což je super, toho chlapíka mám fakt rád. Mytologie tedy prozatím nic moc a to do deváté řady byla vždy top. Snad se polepší. ()

Mutácia zakladateľa (2016) (S10E02)

Paráda, oproti předchozímu dílu opravdu velké zlepšení. Experimenty, zmínka o syndikátu atd. prostě paráda i když zde se objeví jistě nesrovnalosti s předchozími řadami, především ve zmínce o syndikátu, který se prý snažil stvořit hybrida člověka a mimozemšťana a jenž prý neuspěl, což ovšem jak každý fanoušek ví není pravda. Celkově jsem ovšem s tímto dílem opravdu spokojen a nostalgicky vzpomínám na staré dobré Akta X a na zmiňovaný syndikát. Tentokrát palec nahoru. ()

Mulder a Scullyová stretávajú monštrum (2016) (S10E03)

Vtipné epizody mě v Aktech X nikdy zrovna moc nebraly, ale tentokrát musím říci, že to byla bomba. Frustrovaný, pochybujicí Mulder, vědecká Scullyová a neskutečné množství hlášek které vás opravdu naprosto odzbrojí. Tentokrát to funguje na výbornou. Vtipný monsters podívaná, která nezapadne, ale příště bych i přesto prosil klasický monster díl na který jsme zvyklí z minulosti. ()

Znovu doma (2016) (S10E04)

V podstatě dva příběhy skloubené do jednoho a kupodivu to slušně funguje. Temné, depresivní, smutné. Jako vystřižené z prvních řad serialů. Monstrum vypadá slušně a svoji práci odvádí opravdu slušně. Spokojenost je na místě. ()

Babylon (2016) (S10E05)

No to snad ne, tak tohle se tedy vůbec nepovedlo a zbytečně ztracenej díl. Budem dělat, že vůbec nebyl. ()

Môj boj 2 (2016) (S10E06)

Ne a ne a ne. Co to sakra má jako být. Ne, že zahodili veškerou mytologii předchozích devíti sérií, do kytek, ale i totálně zničili postavu agentky Moniky Rayesové a co udělali z kuřáka je taky mazec. Nejhorší možný vyvrcholení mytologie Akt X. Žádný černý olej, žádní hybridi, žádná kolonizace na kterou jsme čekali takovou dobu, ale tenhle paskvil. Tak tohle neberu ani náhodou. Nejhorší mytologický díl za celou dobu historie Akt X. ()

Môj boj III (2018) (S11E01)

Tak pro mě mytologie Akt X tímto dílem skončila. Co to je za nesmysl, toto. To odporuje všem devíti řadám a celému příběhu. Tohle prostě neberu. Absolutně nic nesedí s celou tou mytologií od prvního dílu, přes syndikát až po super vojáky. Vysvětlení je podle mě jednoduché. Jde o rozpočet, takže se upustilo od kolonizace, která by byla jistě náročná a vzniknul tento paskvil. Věřím, že díly mimo mytologii budou super, ale mytologie je kapud. ()

Život po živote (2018) (S11E02)

Další neskutečně slabí díl s odkazem na trio osamělých střelců ze starých dobrých Akt X, kde bylo vše v pořádku. Tento díl je tak špatný, že i nejslabší epizoda ze sedmé řady proti tomu je výborné dílo. Zklamání jak hrom a nezachrání to i ,,osamělí střelci " . Škoda, potenciál tam byl. ()

Plus jedna (2018) (S11E03)

Tak tohle už vypadá mnohem lépe. Akta X jako za starých dobrých časů. Temné, napínavé, záhadné. Přesně tak jak to máme rádi a jak to Aktům X sluší nejvíce. Spokojenost. ()

Počkať, čože? (2018) (S11E04)

Nemůžu si pomoc, ale tyhle parodický díly mě nikdy moc nebrali a tentokrát to není jiné. Zbytečně vyplácaný díl v tak krátké sérii. ()

Ghouli (2018) (S11E05)

Tak tohle na to, že se jednalo o mytologický díl týkající se Wiliama atd. tak se opravdu povedl. Oproti minulým mytologickým dílům se tento opravdu povedl a opravdu připomíná staré dobré Akta X kdy Kuřák byl tím pravým padouchem. Tentokrát tedy dobrá práce. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov