Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (65)

Tooms (1994) (S01E21)

Tooms požírač jater je zpět a je to ještě lepší a ještě temnější než poprvé. Vyloženě hororový díl, který jistě potěší každého hororového fanouška. Jistě potěší i objevení Kuřáka a jeho zákulisní hra, která dává tušit velké věci v pozadí. Závěrečné temné finále je už jen třešničkou na dortu, této vyloženě temné epizody. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo. ()

Znovuzrozený (1994) (S01E22)

O Reinkarnaci jsme v aktech X ještě nezavadili a tak to tento díl měrou vrchovatou napravuje. Malá holčička a pomsta z onoho světa. Povedená epizoda i když ba toto téma budou k vidění mnohem lepší epizody, ale i tak nadprůměrná podívaná, která rozhodně nenudí. ()

Roland (1994) (S01E23)

Pro mě nejslabší díl této řady. Vůbec mě nebavil, nezáživný. Jeden z těch slabších, na které zapadnou. ()

Erlenmeyerova nádobka (1994) (S01E24)

Vyvrcholení první řady je tu a povedlo se na jedničku. Vládní konspirace, pokusy na lidech s nizozemskou DNA a hybridi člověka a mimozemšťana jsou mezi námi. Rozlučkoví díl s Mužem z Pentagonu, který Mulderovi naposledy pomůže a bohužel pro něho to bude pomoc poslední. Nezapomenutelná hláška Nikomu nevěřte. Závěr první řady prostě nemohl dopadnout lépe. ()

Zelení mužíčkové (1994) (S02E01)

Výborný mytologický díl, který vlastně rozjíždí mytologii na plný pecky. Je tu vše, co hlavní dějova linka potřebuje a oč vlastně jde především. Mimozemské únosy, vládní konspirace a Kuřák rozehravající svou hru. Má to děj, má to akci a v rámci mytologie nás to posouvá dál. Dalo by se říci, že hra právě začíná. Pro mě superovej začátek druhé řady. ()

Hostitel (1994) (S02E02)

Tak tahle epizoda patří rozhodně k tomu nejlepšímu co můžou Akta X nabídnout. Legendární mutant, s tou maskou si dali opravdu záležet a divák na něj opravdu jen tak nezapomene, plus prostředí kanalizace, takže samej hnus. To se povedlo. A nesmíme ani zapomenout na to, že o sobě dává vědět i nový Mulderův informátor. Výborný díl, který si místo mezi 20 nej epizod opravdu zaslouží. ()

Krev (1994) (S02E03)

Opět další experiment a ač se tu přímo neobjevil tak si myslím, že v tom měl opět prsty náš milý Kuřák. Docela slušná porce mrtvol a odpovědi téměř žádné. Klasický díl. ()

Nespavost (1994) (S02E04)

Tak a máme tu opět jeden mytologický díl, ovšem co se týče seriálu tak opravdu důležitý. Příběh se točí okolo tajného vojenského projektu, který, měl vyhrát prohrávanou válku ve Vietnamu. Do děje zasáhne a tentokrát i osobně nový Mulderův informátor Pan X a poprvé se objeví i postava Alexe Kreyceka, která nás bude doprovázet prakticky celým seriálem a bude se objevovat pravidelně v každé řadě. Bude to v podstatě taková Mulderova Nemesis. No a samozřejmě nesmí chybět ani Kuřák, který tahá z povzdálí za provázky. Mytologie se nám pomalu rozjíždí, tak připoutat, protože to bude vážně jízda. ()

Duane Barry (1994) (S02E05)

Výborný díl který se točí v podstatě jen kolem mimozemských únosů a následných testů. Únosy jsou ztvarněny opravdu neskutečně, až z toho jednoho mrazí. Závěr dává tušit něco velkého v pozadí. ()

Výstup (1994) (S02E06)

Úžasný mytologický díl, který odstartovává vlastně několik pozdějších mytologických linek. Máme tu vše, Kreycek se ukáže jako mega sviňa, Kuřák v akci, já toho mizeru prostě miluju a Scullyovou unesou prý mimozemštani, ale je tomu opravdu tak? Napínavé od začátku do konce. ()

Trojice (1994) (S02E07)

Tak bylo jen otázkou času kdy se v seriálu objeví noční vysávači krve a právě tento díl se jim podíval na jejich zoubky. V podstatě docela zajímavé podání, které hýří i docela vtipem. Koukalo se na to dobře a i atmosféru to mělo místy slušnou, jen ta Scullyová mi tam prostě chyběla. ()

Jedním dechem (1994) (S02E08)

Scullyová je zpět a s ní zásadní díl, který bude mít vliv v podstatě na několik mytologických linek v podstatě až do konce seriálu. Tenhle díl to do nás pere ze všech stran naplno, jak ze stránky emociální, tak akční a vyskytují se tu prakticky všichni důležití aktéři. Mulderův informátor Pan X se ukáže jako slušnej drsňák který nemá problém bez výčitek používat svou pistoli, stejně jako házet hlášky. Opět se na scénu vrací Kuřák a Kreycek. Skiner se ukáže jako opravdovej borec. V každém případě dojde k první konfrontaci mezi Mulderem a Kuřákem a stojí to opravdu za to. Kuřák ro he prostě něco, dobře to Mulderovi natřel. Tahle epizoda v rámci mytologie patří k tomu nejlepšímu. ()

Ohnivák (1994) (S02E09)

Tyhle ty díly které se zabývají záhadnými organismy či tvory mám stejně nejraději. Tentokrát se jedná o jakousi podivnou houbu ze sopky a nápad to je opravdu výborný. Má to zajímavé prostředí, atmosféru, má to spáda má to už i věčně skeptickou Scullyovou. Takže pro mě skvělá podívaná. ()

Červené muzeum (1994) (S02E10)

Tenhle díl by se dal zařadit do těch dílů ve kterých se z normálního dílu kde se vyšetřují únosy dětí a následné jejich krvavé označení stane díl mytologický. Takže tu máme vlastně jakési pokračování a vlastně uzavření posledního dílu první řady. Máme tu pokusy na dětech s mimozemskou DNA a konečné zúčtování s vrahem Muže z Pentagonu a jako bonus prapodivná sekta. Pro mě parádní díl. ()

Excelsius Dei (1994) (S02E11)

Pro mě tenhle díl je rozhodně nejslabším v této řadě. Vůbec mě nezaujal, ale někomu na opak může sednout. Za mě nuda se staříky o ničem. ()

Aubrey (1995) (S02E12)

Slušnej hororovej zářez břitvou do této řady. Super podivaná pro každého hororověji laděného diváka. ()

Neodolatelné (1995) (S02E13)

Tak tento díl je určen pro opravdové labužníky. Příběh o úchylném fetišistovi, který kvůli své milované sbírce nemá problém i vraždit a kterému se do spáru dostane i agentka Scullyová. Mulder přihodí do placu slušnou hlášku a je vymalováno. Napětím a atmosférou nabitý díl, jehož finále v rámci seriálu patří vůbec k tomu nejnapínavějšímu co jsme prozatím mohli vidět a možná i v rámci celého seriálu. Tohle je prostě topka a plné hodnocení si absolutně zaslouží. ()

Ruka, která trestá (1995) (S02E14)

Naprostý skvost. Rozhodně jedna z nejhorrorovějších epizod celého seriálu a co se týká této série tak rozhodně nejhorrorovější díl. Okultismus prochází celým dílem a stojí to opravdu za to. Neskutečná atmosféra, přímo až děsivá. Temná síla útočí na školu jejichž školní radu tvoří samí satanisti. Ritualy, vraždy a vše okolo okultismu v neskutečných kapkách. Temné finále už je jen třešničkou na dortu. Tleskám, geniální díl, pro hororového fanouška pastva pro oči a pohlazení po duši. ()

Čerstvé kosti (1995) (S02E15)

Woodoo na diváky útočí v plné palbě. Tak tohle se opravdu povedlo. Kdo o woodoo nic netušil tak teď už má určitě jasno. Atmosférická podívaná, která potěší. ()

Kolonie (1995) (S02E16)

Tak se nám konečně mytologie trošku rozjíždí a objevuje se nám tu hned několik prvků se kterýmy se budeme pravidelně setkávat po celou dobu seriálu. Mimozemský lovec, klonování, pokusy, konspirace. Postava mimozemského lovce je jednou z nejlepších nápadů a postav co se v seriálu objevili. Mimozemšťan, který může na sebe vzít jakoukoliv podobu a prakticky nezranitelný co uklízí bordel a řeší problémy lidských konspiratorů s mimozemskymi kolonizátory. Dokonalé. Tento díl nás uvádí do té hlavní příběhové linky naprosto skvostně. Naprostá spokojenost. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov