Agentka Reyesová se ocitá uvězněná v podsvětí mezi životem a smrtí. (Disney+)

Colonist

Pozor spoilery! Tohle je hodně divný díl. Šílený doktor zabíjí své pacienty, protože je rád odpojuje od přístrojů. Reyesová upadne do kómatu a její duše bloudí v jakémsi "předsmrtném světě", který leží v modelu nemocnice. Mentálně zaostalá Audrey může do tohoto světa silou mysli vstupovat, protože je jeho stvořitelkou. No prostě velkej bizár. Že ve světě Akt X existuje "druhý břeh", rovina mezi životem a smrtí, víme už z epizody "One Breath", tak nechápu, proč je tu ta šílenost s Audrey a jejím modelem. Dost by mě zajímalo, jak k té schopnosti Audrey přišla a jak ten její svět vlastně funguje. Vím, že jde o paranormální příběh, takže to nemusí dávat smysl, ale ten svět je vystavěn podivně, bez jasných pravidel, a to mi svým způsobem vadí. Kdyby to byl "klasicky pojatý" svět mezi životem a smrtí a scenárista se vykašlal na celý ten nesmysl s modýlkem a Audrey, asi by to pro mě bylo stravitelnější. Nemluvě o tom, že epizodní postavy mi nejsou moc sympatické (jak ten černoch, tak i samotná Audrey - její představitelka mi nesedla ani v epizodě "Oubliette" ze třetí série, kde se také objevila). Blbý děj alespoň částečně zachraňují překvapivě povedené dialogy, které jsou podpořeny výbornými hereckými výkony Roberta Patricka a Annabeth Gish. Musím uznat, že chemie mezi Doggettem a Reyesovou zde funguje jako nikdy předtím. V tomto dílu opravdu věřím, že Doggett chová k Monice víc než jen kamarádské city - což je idea, které jsem se v epizodě 9x03 bránil (protože tomu nic nenasvědčovalo). Problém je, že to přichází zničehonic. Z 0 se najednou dostáváme na 180. Nepůsobí to jako přirozený vývoj jejich vztahu. Souvisí to s tím, co už jsem psal v některém z minulých komentářů - chemie mezi Monicou a Johnem je proměnlivá, v některých dílech prakticky neexistuje, hodně záleží na tom, kdo a jak ty postavy píše. "Audrey Pauley" je naštěstí jeden z těch případů, kdy dynamika mezi hlavními hrdiny funguje na jedničku. A i když nejsem žádný shipper, zde bych se nebránil tomu, kdyby se John a Monica na konci dali dohromady. Ono to totiž vypadá, že k tomu příběh směřuje, že to má být jeho pointa. Jenže kdepak, vztah Doggetta a Reyesové se na konci dílu nijak neposune (hlavně že jí toho chtěl John tolik říct, když byla v kómatu). Tvůrci bohužel zařadili zpátečku a nenašli odvahu změnit seriálový status quo (jako by na tom osm epizod před koncem záleželo). Bez té pointy nemá díl moc co nabídnout. Od začátku je jasné, že Reyesová nezemře (jednu z hlavních hrdinek přeci nezabijí v půlce série), takže tu nejsou vysoké sázky. "Audrey Pauley" není špatný díl, ale ani to není žádná sláva. Mé pocity jsou rozporuplné. Scénář se příliš nepovedl, chtělo to vypilovat. Je to moc překombinované a občas to nudí. Doggett a Reyesová mě tu baví, ale to je asi tak všechno. Ta zápletka s klinickou smrtí měla být podle mě uchopena jinak. Nicméně oceňuji snahu o originalitu. ()

Trevor

Po spoločnej večeri vo Falls church vo Virginii sa agentka Reyesová stane účastnikom dopravnej nehody, po ktorej sa ocitne v kóme. Agent Dogget sa nechce zmieriť s tým, že darovala svoje orgány a lekári ju chcú odpojiť. Niečo sa mu na celej situácii zdá podozrivé, nakoľko v malej nemocnici bojuje o život viacero ľudí. Epizóda, v ktorej sa Reyesová spolu s ďalšími ocitá v klinickej smrti a hľadá cestu naspäť je síce vcelku dobre spracovaná a nápaditá, avšak príliš nudná. ()

Nikolas__

Slabší pečeť - 55 - 69% Díl který se mermomocí snaží (myslím že je to tam hodně vidět) o jakýsi originální (nebo i značně šílený) nápad ve stylu epizod z druhé série. A jo, ono to je celkem zajímavé, a atmosférou to připomene právě takové klasiky jako Excelsius Dei nebo Walk (co se týče té ujetosti a podobného prostředí nemocnic nebo léčeben), každopádně tato epizoda (ať se snaží být jakkoliv revoluční, zajímavá, emocionální, nebo kvalitní) je prostě o mnoho horší než obě dvě zmíněné epizody ze starších sérií. Je pěkné že tu dostane nějaký větší prostor i Reyesová, a díl se točí dost kolem ní, jenže tohle je doslova a do písmene ten případ epizody, která má dobrý nápad, ale není dostatečně poutavě zpracován. Vlastně mě tento díl chvílemi až otravoval. Každopádně je to škoda, protože Steven Maeda, i když jich nenapsal moc, napsal v předchozích dvou sériích napsal pecky Brand X, Redrum, a Veinen. Epizoda taky sazí na časté digitální efekty, které vypadají z většiny ok, alespoň co si pamatuju. Dostaneme tu katastrofální postavu Audrey Pauley, podle které je logicky pojmenována samotná epizoda, dostaneme tu pár dobrých scén, ale jako celek, ne nějak skvělé, spíše zklamání a jeden z těch nudnějších MOTW dílů z této řady. ()

Grogan

Mě se z téhle epizody hrozně líbila ta čekárna mezi životem a smrtí, kde se bezmocná Monica a hrstka dalších zoufale snažili najít cestu ven a postupně odcházeli na druhou stranu. Linka v nemocnici byla o něco slabší (ten doktor byl psychopat nebo co, proč zabíjel své pacienty? vysvětlení, pokud bylo, mi uniklo), ale charakter Audrey a pěkný herecký výkon Roberta Patricka to vyrovnával. ()