Skinner se nakazí záhadnou nemocí. (Disney+)

Loki_Six

"Every minute of every day, we choose. Who we are. Who we forgive. Who we defend and protect. To choose a side or to walk the line. To play the middle. To straddle the fence between what is and what should be. This was the course I chose. Trying to find the delicate balance of interests that can never exist. Choosing by not choosing. Defending a center which cannot hold. So death chose for me." ()

Grogan

Walter Skinner v centru akce. Mitch Pileggi byl jako tradičně vynikající a to vše bylo doprovázenou kvalitním příběhem, který se bude vyvíjet i v dalších mytologických epizodách. ()

Trevor

Walter Skinner sa preberie v nemocnici vo Washingtone, kam sa dostal po údere do hlavy počas tréningu boxu. Do nemecnice mu ktosi zavolá a počítačom upravený hlas mu oznámi, že mu ostáva 24 hodín života. Preňho a agentov Muldera so Scullyovou sa začína boj s časom. Jedna z najdôležitejších epizód seriálu v ktorej sa Skinner stáva bábkou v rukách syndikátu. ()

Colonist

Pozor spoilery! Epizody zaměřené na Skinnera nikdy nezklamou. "S.R. 819" je opět výborný kousek, jeden z černých koní seriálu. V jednoduchosti je krása - Skinnerovi zbývá 24 hodin života a Mulder se Scullyovou musí závodit s časem, aby ho zachránili. Není to nic převratného nebo originálního (sami tvůrci přiznali inspiraci filmem D.O.A. neboli Hlásím svoji smrt), ale mně to ke štěstí bohatě stačí. Je to napínavý thriller, co má spád. Epizoda je takový závan svěžího větru - kvalitní mytologický díl, který zkouší něco trochu jiného a může fungovat i bez mimozemšťanů, Kuřáka a všeho toho kolem. On je to v podstatě samostatný příběh, jehož vazba na hlavní mytologickou linii je až do závěru skrytá (Syndikát získá páku na Skinnera, díky níž ho ho může v dalších dílech vydírat a nutit ke spolupráci). Mitch Pileggi byl dosud v rámci 6. série poněkud upozaděn, a tak je fajn, že mu tvůrci věnovali díl, kde má hodně prostoru a může se blýsknout. Velmi dobrou práci zde odvedli maskéři, make-up Skinnera se všemi těmi naběhlými žílami vypadá věrohodně. Maskování identity záporáka je ovšem úsměvné. Vždyť jde snadno poznat, kdo to je - Nicholas Lea má hodně výrazné obličejové rysy, které ho prozradí. Kolem roku 2000 na malé televizi to asi tak nápadné nebylo, ale v dnešní době vysokého rozlišení je vám záhada odhalena už v první scéně u ringu. To neberte jako kritiku, seriál nemůže za to, jak moc technika pokročila :-). Potřetí a naposledy se zde setkáváme se senátorem Mathesonem. Já tu postavu nikdy nemusel, tudíž mě nepřekvapuje, že se z něj nakonec vyklubal parchant. A je vlastně dobře, že si na něj tvůrci po letech vzpomněli a nějak to s ním uzavřeli. Zmínit musím ještě hudbu Marka Snowa. Ta je skoro v každém dílu povedená, ale tady se opravdu vytáhl. Tohle není jen ten jeho kvalitní standard, tohle je o třídu výš. Přitom to není epizoda na pokračování nebo úvod/závěr sezóny, takže mě až překvapuje, jak výbornou a hlavně výraznou hudbu to má. Jeden motiv je možná zrecyklovaný z jiné epizody (nejsem si jistý), ale na tom nezáleží, jako celek to prostě hraje dohromady. Za mě skvělý díl, mám ho rád. EDIT: Tak už jsem zjistil, kde je zakopaný pes. Hudba z tohoto dílu není tak úplně původní, část pochází z filmu Akta X (převážně ze skladby pojmenované na oficiálním soundtracku jako "Corn Hives"). Proto to působí tak velkolepě. Napálili mě, ale nezlobím se. Hlavně že ta hudba pasuje i sem. ()