Mulder a Scullyová hledají brutálního humanoidního zabijáka. (Disney+)

Honza__St.

Suverénně nejlepší díl celých Akt X. Stoletý milovník lidských jater Eugene Tooms hravě strčí do kapsy všechny mimozemšťany s Kuřákem i Krycekem dohromady, a může se klidně hrdě postavit po bok takových monster, jako Vetřelec nebo Predátor. Vůbec se nedivím, že se ještě v téže řadě příběh dočkal pokračování, a že oba díly jako jediný nemytologický příběh vyšly i na VHS (kterou jsem si svého času půjčoval několikrát do roka). ()

Mr.Jokker

Tak tentokrát odstupujeme od fenoménu létajících parků do teritoria mutantů co hybernujou v jatrem potřenym toaletnim papíře. Slabší než předešlé dva díly i tak se na to dobře kouká. A scully i když to všechno viděla má vlastní oči tomu zase nevěří lol ()

Rorschach_SK

"Množstvo ľudí si dáva do okna mreže. Platia peniaze za drahé alarmy. A ja sa pozerám na tohoto chlapca a hovorím si, ono to nestačí ..." Asi najhororovejší diel Aktov X, ktorý snáď ako jediný mi utkvel v pamäti a ktorý keď som videl vo veku 8 či 9 rokov, mi v spojitosti s mojou fantáziou priviedol nejednu strašidelnú chvíľku a kontrolu všetkých možných a nemožných vstupov do môjho bytu. ()

Sheelle

Je zajímavé, že většina lidí co si jen zběžně pamatují Akta X z dětství/dospívání, si při zmínce o Aktech X, obvykle vybaví právě tuto epizodu. A já si ji vybavuji i po letech a to včetně dialogů, ač jsem ji roky neviděla. Tento díl prostě zanechal stopu a baví i po letech. Hlavně skvěle zahraná postava hlavního padoucha a hmatatelné, gradující napětí by si nezadalo s leckterým hororem. ()