Stáří není pro sraby

• Česko Plavčík (pracovný názov) (viac)
Česko, 2022, 85 min

Máte sny? Nějaká nesplněná přání? Parta důchodců si je vyrazila na výlet splnit a vzpomíná na svá mladá léta brigádničení v obecních lázních. Kňoura (Jiří Krampol), Josefa (Rudolf Hrušínský ml.), Janatu (Luděk Sobota), Kačera (Jan Přeučil) a vnuka Tomáše (Robert Cejnar) čeká výlet, na který nezapomenou. Let vrtulníkem, spaní pod širákem, večeře v nóbl restauraci, závod s pilotem Formule 1, ale i zábava na kolotoči... Co byste si ještě v životě chtěli splnit? (TV Prima)

Michalsafr

Je fajn, že tu všechno postupně vyhejtíme, na druhou stranu, tohle je taková pocta starým bardům, kteří nám postupně odcházejí, nahrazovaní hereckými dřevy. A upřímně – uteklo to docela příjemně a i když scénář je blbý jak troky, vlastně to bylo docela fajn. Hrozně dlouho jsem neviděl pana Přeučila v něčem hrát, tak děkuji, že jsem ho mohl vidět v celovečeráku po letech. P.S: O Burešovou se neperte kluci. ()

Nečák

Sorry, hodím do toho místním pozérům trochu vidle. Díky místním pseudorecenzím jsem nečekal moc a dostal hodně. Ostatně jako dost často. Na druhou stranu chápu, že honit si sám ve čtyřiceti péro pořád ve svým dětským pokojíčku je nuda, takže čumění na filmy a psaní o nich moudra je solidní zpestření. ()

tuctovychlap

nie, nebol to film za *****..ale to hodnotenie hejterov človeka nadvihne..tak reku, přiložíme polínko..:) Magnuseka nemusím, jeho výkon u Shokyho a Morthyho som takmer nepostrehol, nieto ho nominoval na čechiše gróse kace..nehodnotím však Magnuseka, ale film..a ten plynul - bez nudy, znechutenia, nevrlosti, žinantnosti..proste klasicky český neakčný ľudový pohoďák, ktorý neurazil..pripomenul mi Babí léto, ktoré kultúrna obec čsfd vyzdvihla nad osemdesiatky..výšiny Létu neupieram, ale príbehy starcov neboli príliš mimo príbehu Vlastíka a Standu..obyčajnosť ľudí, ktorí žijú medzi nami a blížia sa k "letu cez komín"..ja osobne som som spokojný a predstavitelia hlavných úloh asi tiež..:) ()

asmera odpad!

Filmový očistec... Někde jsem četla, že počítali v jedné z rolí se samotným "Mistrem". Ano, Gottovo prkenné herectví bylo to jediné, co chybělo, aby se z toho stalo definitivní peklo. ()

Fracek

Chtělo by to lepší kameru, pro herce propracovanější dialogy a od rejzi rozhodnout se, co vlastně točí. Jestli dokument o penzistech a nebo road movité. ()

Mates Hradecky

Magnusek je prostě borec! Točí filmy hlava nehlava, protože se u toho prostě baví. A silou své osobnosti dokáže přesvědčit hromadu lidí, aby mu v tom (a patrně i zadarmo, nebo za minimální odměnu) pomáhali. Ještě chápu, že ukecal náchodského starostu Birkeho na cameo roličku vrchního v kavárně Pupp Karlovy Vary. Ale jak sehnal k učinkování světoznámou brazilskou hvězdu formule 1 Fittipaldiho už nepochopím. Pokaždé čekám, jestli jeho další film bude stejně špatný, jako ty předchozí. A to mu mu právě jde. A mohu zde do budoucna slíbit, že mu ze zvědavosti jako divák zůstanu věrný. ()

NinaWil

Po stařešinské homo scéně jsem to vypla. Odmítám tyhle debilní manýry, že všechny filmy musí být korektní, rasově vyvážené a s prvky LGBT jinak to nesmí ven. Debilita, cpou to i tam, kam se to absolutně nehodí. ()

Hadush

Tomas Magnusek ma vzacny dar. Vezme zajimavy tema,  zajimavy lokace, dobry herce, sepise pdprumernej pribeh a natoci totalni sracku.. Jednou se na to podivat da - kvuli tomu obsazeni, ze se frajeri pekne sesli 👍 ()

Hombre8 odpad!

Jsem si řekl, že to dám. Nedal. U generála to skončilo. Nejen typicky magnusovské, to by se ještě dalo zvládnout, ale hlavně neuvěřitelně blbé. Nechápu Přeučila (a Freje), že se podílel na takovéhle věci. ()

VelkejViktor

Nedá se svítit, film u mě propadl. Těšil jsem se na setkání hereckých legend v jednom filmu po tak dlouhé době a na mnoho fórků, které budou mezi sebou střílet ze strany na stranu, to ale nenastalo. Do toho se tam každé 3 minuty spouštěla hudba, která se do snímku vůbec nehodila. Bohužel, lepší hodnocení dát nemůžu, ale abych něco vyzdvihl, malá role Fittipaldiho byla povedená. ()