Bežeckého závodu roka v susednom tábore sa zúčastňuje vrcholový športovec. A pretože do 4077 má doraziť profesionálny šprintér, ihneď ho prihlásia do závodu. Bohužiaľ domnelý športovec je starý muž, otec šprintéra. Stávky sú uzavreté a závod sa musí uskutočniť. A tak za MASH 4077 musí nastúpiť - s božou pomocou- otec Mulcahy. (TV Markíza)

LEATHERFAC

Jeden z těch nemnoha dílů, kde major Winchester ukáže, že má v sobě i něco víc než svoji snobskou nadutost a povýšenost. Zároveň jeden z jeho nejsilnějších a nejdojemnějších partů z celého seriálu... Silnější už jen ten ze závěrečného dílu, kde se rozhodne povznést kapelu místních hudebníků. Vtipná zápletka s během je tu ve skutečnosti jen jako pozadí a omáčka kolem. Byť závěrečný Klingerův gag mě rozesmál asi na 10 minut :-)) ()

• Když jsou hlavní hrdinové v baru, pijí pivo z plechovek, které v době korejské války neexistovaly. Třídílné ocelové plechovky otevírané otvíráky na konzervy zvaným „church key“ byly v té době vše, co měli. (sator)
  • Margaret (Loretta Swit), Hawkeye (Alan Alda) a B.J. (Mike Farrell) vsadili na závod týdenní výplatu. Ačkoli existuje mnoho proměnných, včetně bojového platu, odpracovaných let atd., kapitán (hodnost Hawkeye a B.J.) vydělal přibližně 370 amerických dolarů měsíčně / 92,50 dolarů týdně. Major Houlihanová by vydělala přibližně 470 amerických dolarů měsíčně / 117,50 dolarů týdně. (sator)
  • Captain Marvel, také znám jako Shazam, je superhrdina z amerických komiksů původně vydávaných vydavatelstvím Fawcett Comics (od r. 1939) a posléze vydavatelstvím DC Comics (od r. 1972). (sator)