Hawkeye a B.J. sa dohodli na tom, že pomôžu kolegovi založiť Kórejskú reštauráciu, keď sa dostane domov. Ale Frank odmieta spolupracovať – kým nie je zapojený do smiešnej tankovej nehody. (TV Markíza)

sator

Bylo jim jen osm (whisky) ..Dávají mi nejobtížnější případy, je to náš nejobtížnější doktor...Miluji Anglii, je to jediná země kde se mladý muž může stát královnou... ()

• Vojáci se domů nevraceli letecky, ale na lodích. Většina letadel té doby neměla dosah k překonání Pacifiku a vyžadovala by mnoho zastávek na doplnění paliva. Tehdejší letadla byla také výrazně menší a nesla méně cestujících. (sator)
  • Tank, který se v tomto díle objeví, je Ford M4 A3 'Sherman' z roku 1942 s namontovaným kulometem Browning M2HB na střeše. (Maulincio)
  • Plukovník Griswald (Frank Marth) má na uniformě označení „1st Cavalry Division“ (hlava koně na žlutém pozadí). Jedná se o jednotku, kde podle svých slov začínal plukovní Potter (Harry Morgan). 1. jezdecká divize vznikla v roce 1855. Několik jezdeckých pluků se zúčastnilo bojů proti indiánům. 25. až 26. června 1876 byl 7. pluk pod vedením plukovníka Custera zcela zničen v bitvě u Little Big Hornu. Do začátku 2. světové války jednotka postupně přestávala používat koně, neboť byla motorizovaná. Poslední koně opustili 1. jezdeckou divizi 28. února 1943. (sator)