Plukovník Henry Blake dostane z domova list, z ktorého si vydedukuje, že jeho manželka si asi našla milenca. Samozrejme, že to ťažko prežíva... Otec Mulcahy vykoná židovský obrad krstu pre kórejské dieťa amerického vojaka. Výdatne mu v tom pomáhajú Hawkeye, Trapper a Radar, ale kolená pod nohy im hádžu Frank s Margaret. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Vsadím se, že v téhle Bohem zapomenuté toaletě se stromy není nikdo, kdo by měl povolení své ženy, aby si šoupnul vedle." Moc se mi líbilo, jak Henryho prvotní nadšení vystřídalo zděšení, podezřívání a zoufalství. Taky jeho pokec s Otcem Mulcahym byl dokonalý v tom, jak si každý mlel svou. Ovšem obřízka mě nebavila. Amen. ()

• Ve scéně, kdy provádějí obřízku prostřednictvím spojení s USS Essex (CV-9), můžeme v prvním záběru vidět, jak na lodi přistává dvoumotorový stíhací letoun McDonnell F2H Banshee. Loď Essex byla první, která tyto letadla použila v misi. Ve druhém záběru na letadlové lodi přistává vrtulník Boeing CH-47 Chinook. Ten byl ale nasazen až ve Vietnamu. (motejl01)
  • Loď identifikovaná jako USS Essex (CV-9) je ve skutečnosti USS Yorktown (CV-10). Scéna je z krátkého dokumentárního filmu Jet Carrier (1954), nominovaného na Oscara. Yorktown kotví na veřejné výstavě v Charlestonu. (sator)